Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: progdvb ile vcd standardı goruntu kayıtı nasıl yapılır

New Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1404

progdvb ile vcd standardı goruntu kayıtı nasıl yapılır

arkdaslar progdvb ile mpeg2 kayıt yaptık fakat bu kayıt oranları ile oynama imkanımız yokmu? :sword:

New Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    134

kayit ettikten sonra virtualdub la donusturebilirsin.. ama direk vcd kayit yapamassin..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

rascak doğru söylüyor. ama kulağı tersten göstererek bişeyler yapmak da mümkün.. sisteminiz çok kuvvetli ise ve digital tv kartınızın tv için çıkışı varsa bu çıkışı tv kartınıza girip capture yapabiliyorsunuz.. biraz zahmetli ve makinayı çok kasan bir iş olduğu açık.. en iyisi kayıttan sonra mpeg encoder kullanarak vcd standartına dönüştürmek..
    mainactor'un mpeg encoderinin neredeyse 1e1 sürede mpeg1 formatına çevirdiği söyleniyor. tabii ki yine güçlü bir sistem lazım..

Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    2964

virtual dub ile logo nasıl ekleyebilirim yardımcı olan olursa sevinirim tskler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

virtualdub icin bir plugin var: logo.vdf... donuk veya hareketli logo eklenebiliyor bu plug kullanılarak..

-------------
    How to Make a Static Logo
    ------------------------------

Create a 24-bit-depth windows bitmap file with the desired size and with
    a transparent color zone if desired. The transparency color may be arbitrarily
    selected and then configured in the filter configuration.

In the filter configuration dialog box, enter the input file. If the specified bitmap file
    cannot be found, or if it is not a bitmap file, or if it is of the wrong depth,
    the output frame will be all black. Set the desired X and Y coordinates, the starting
    frame and the duration (in frames). Set the desired alpha blend and transparent color.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

sayfa hala çalışıyor mu bilmiyorum ama virtualdub pluginlerinin bulunabiliceği adres:

Filters for VirtualDub

New Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1404

tv kartımın tv cıkısı yok ınca dvb tv kartı kullanıyorum
    ayrıca makinam da gayet iyi de ben su virtualdub denen yazılımı hic sevmiyorum siz ben sormadım sayın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

niye sevmiyorsun yav? alemin kralıydı virtualdub bir zamanlar.. freeware bir yazılım için çok fazla işlev görüyor bence.. hata diyebilirim ki onun yaptığı işi yapan bir adamakıllı program hala ortalarda yok.. ona benzer, japonların aviedit'i var ama ben virtualdub'ı yeglerim..

öte yandan ekran kartınızın tvout'u varsa, overlay ayarlarından da birşeyler yapılabiliyor.. ben denemedim ama ekran kartının ayarlarında fullscreen video seçeneği varsa, tv'ye yönlendiriyorsunuz.. daha sonra ekran kartının tvoutunu, tvkartının line in'ine giriyor ve capture ediyorsunuz.. dediğim gibi ben denemedim.. her nedense benim emektar gforce2'nin ayarlarında fullscreen video seçeneği yok..

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    12447

nero cd kayıt programı dönüştürüp vcd yapıyor.
    ama progdvb ile ilgili bir plugin görmedim.

Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2004
    Üye No
    11313

Size komik gelmesin ama...
    Biliyorsunuz daha 5-6 gündür kullanıyorum.
    Ben Hdd e kaydetip, ordan da CD'ye nero ile kopyalıyorum, verdiğim arkadaşlarda aslanlar gibi seyrediyorlar.
    Yaptığım sadece toolbarda Gazete gibi bir ikon var, onu tıkladığımda, program akışı geliyor, sonra "now" tuşuna basıyorum, o an oynayan prog geliyor, takip eden proglardan birini seçip "rec" tuşuna bastığımda ".. saatte kaydı başlatıp, .. saatte durayım mı?" diye soruyor, "yes" diyerek c:progdvb\records altına kaydediyorum, sonrasıda malum, VCD olarak nero da kopyalıyorum.
    Hatta millet "ne kadar jusel bunun körüntüsü" diyor ;-))

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    6359

NEJAT DOSTUM sen nasıl direk record ettiğini vcd yapıyorsun ya emin misin vcd yaptıgına direk data cd olarak yazmayazsın cd yi? Biz burda çektiğimiz kayıtları mpeg1 formatına dönüştürmek için kaç gündür ne muhabbetler yapıyoruz?

@yer6 : Bu arada ben virtual dub ile record ettiğim kaydı açtığımda gene support hatası veriyor aynı tmp gibi. Ya nasıl olur bu anlamıyorum. Saygılar...

New Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    55020

arkadaşlar adam gibi kayıt nasıl yapılır anlatacak kişi yooooooooooookkkmu tşk

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    34915

selam öyle bi şey olsaydı bu kadar millet boşuna kafa patlatmazdı bi dünya topik var bu konuda ama hiç senin dedigine rastlamadım record yaptıgın filmi drek yazdırıyorsun peki vcd demi seyroduyorlar yoksa pc demi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    14087

yahu direk main concept programıyla vcd yap geç ne uğraşıyorsun

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-10-2004
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    34915

selam mpg2 cut programıyla kayıtlardaki reklam vs leri silmek için bu programı nasıl kullanıyoruz açıklamalı anlatacak biri varmı

Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    31744

arkadaşlar yapılan kayıtların tamamı mpeg 2 dir. Size tavsiyem bunları win dvd creator platinyum 2 ile istediğiniz formata ( pal-secam - div-x - avi mpeg-1 ( vcd) vs..) dönüştürüp kesme -ekleme - geçiş-vs..yapma imkanı sağlar..hatta resim slaytlarına da aynı imkanı tanır...saygılar ;-))

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    49544

rey arkadaşım bahsettiğin program çok güzel ama ben kısaca main concept ile yapıyorum hem hızlı hemde kullanımı basit kaybında fazla olmuyo...

saygılar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı