Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Ulusal---->Nur tv oldu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1338

New Icon19 Ulusal---->Nur tv oldu

Şaşılacak şey nur tv gibi bir kanala nasıl kablo da izin veriyorlar. ilgnç dogrusu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Zaten o ulusal da korsan ulusaldi.Gercek ulusal kanal hükümete saglam bir muhalefet gösterdigi icin kanunsuzca atilmisti kablodan.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    631

vay anasını ya demekki kablo da izin verildi biraz düşünmemiz lazım bu konuda

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Arkadaşlar eski forumda da bu konuda açıklama yazmıştım.Sanırım orayı okumamıştınız.
    Türk Telekom kimsenin illegal yayın yapmasına izin vermez,veremez de.Çünkü karar mekanizması değildir.Burada mevzusu geçen olay sizin bildiğiniz gibi de değildir.
    Ulusal-1 isimli kanal Kablo TV üzerindeki kullandığı kanalı Medical Channel isimli kanaldan kiralamıştır.Zaman içerisinde bizim nedenini bilmediğimiz ( Bilmemizin de gerekmediği,çünkü bu tip olaylar RTÜK'ü ilgilendirir ) bir nedenle Medical Channel kiraladığı kanalı yine kendi kullanmaya başlamıştır.Bunun üzerine Ulusal-1 isimli yayıncı kuruluş mahkemeye başvurarak , Kablo TV'deki bu kanalın kendilerine ait olduğunu ve sözleşme gereği " Ulusal-1 " isimli/logolu yayın haricinde kimsenin kullanamayacağı kararını çıkarttırmıştır.Bu durum karşısında Medical Channel'da ama legal , ama illegal olarak kanal adını ve logosunu " Ulusal-1 " olarak değiştirmiştir.
    Şimdi burada bir illegal durum varsa buna karar verecek olan Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleridir.Onların vereceği nihai karar çıkasıya kadar,Türk Telekom adı geçen kanalı kendisinden kiralayan Medical Channel'ı muhatap sayar.Ve bu yayıncı kuruluşda RTÜK tarafından uygunsuz bulunmadığı sürece yayınına devam eder.

Türk Telekom Türkiye Cumhuriyeti'nin lider kuruluşlarından birisidir ve kanuna saygılıdır.Burası Ali Baba'nın çiftliği değildir ve yapılan her uygulama kanuni zemine dayandırılarak yapılır.Aksi düşünülemez bile.

Saygılarımla...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

hala konyada ulusal1 yayınlanıyor..nur tv yok..yaw anlamadaığım nur tv den bu kadar niye korkuyorsunuz..nur tvde kayda değer bir yayında yok ama genede izlemek isteyenler olursa diye verilmiştir belki..ya zaten türksatta veriliyor neden kablodan da verilmesinki..
    hem türksatta good tv de var onu niye eleştirmiyorsunuz ki?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    32

arkadaşlar savage doğru söylüyor.10 gün kadar önce rtük başkanının konferansına gittim.o da savage nin söyledikleriyle paralel konuştu.
    hiçbir kimse sağda solda çığlıklar atıp bağırmasın zira herşey kanuna uygun olarak yürüyor.
    birileri çıkıyor kanuna aykırı işler yapıyor sonrada ceremesini çekince zırıldıyor.
    BURASI TÜRKİYE VE BURADA YÖNETİM ŞEKLİ CUMHURİYET VE DE ANAYASA DENİLEN BİR KANUN KİTABI VAR.
    NOT:ayrıca rtük başkanı meltem tv nur tv gibi diğer hakkında problem bahsedilen kanallardan bahsetti.
    açıkça ortada kanuna aykırı bi şey yok o kadar...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    529

Arrow

Heh poliyannacılık oyunu mu oynuyoruz?Sevgili dostum bu ülkede paran ve gücün varsa sana zaten kimse dokunamaz..Bu bukadar basit..Amacım polemik yapmak değil..Ulusal kanallar çok mu ak kaşık,süt? al birini vur ötekine her sektör öyle..Hergün şahit olduğumuz olaylar karşısında adalete ve kanunların gerçeken uygulandığına inanabilmek için çookk iyimser olmak lazım..Kusura bakmayan ben bu iyimserliğimi yıllar önce kaybettim..Saygılar. :menani:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı