Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: berlinden türksati bulamiyorum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2004
    Üye No
    11534

berlinden türksati bulamiyorum

slm.

Herseyden önce konu hakkinda cok fazla bilgim olmadigini hele teknik terimlerden hic anlamadigimi malesef belirtmek isterim.

Berlinde yasiyorum. Bundan yaklasik 1 hafta önce bir tanidigim balkonuma 105 lik canak takti, türksat türk kanallarini seyredebilmek icin.(Firma tarafindan degil , dedigim gibi tanidigim ) yaklasik 3 saatlik arama sonunda (motorlu canak degil tabi elle) türksat uydusu haric astra, hotbird, sirius5°, 7° eutelsat(ama Digi Türk cikmadi malesef) vede 26.5° eurobird uydularini bulduk. Malesef Türksat uydusunu bulamadik. Oysa daha önce ayni Galaxis digital reciver ile hatta daha kücük canakla baska sehirde türksati cekmisti.

Belki bilgisi olanlarin bana yardimci olabilecegini düsünerek,-bu konudaki ilgili firmalari armadan önce -sorunu belki yardimlarinizla halledebilirim diye yazma geregi hissettim.

Bazi somut sorumlarima bilgisi olanlarin paylasmasi umuyorum
    -Daha önce türksat uydusunun astra uydusuna göre lnb basinin daha asagida oldugunu duymustum.Benim canagimin lnb derecesi 21-23 arasinda Astra uyudusnu cekiyor.(yanlis anlasilmasin canak yörüngesi degil lnb derecesi.) Türksat kac derece daha asagida olmali.

-Birde evimin önü tam acik degil.Koca bir agac karsimda ama ayni agac ile astra ve euro bird cekerken türksati cekmeme duruu olabilirmi?

simdiden bilgelereni payslasanlar icin tsk ederim. umarim derdimi anlatabilmisimdir.Konu hakkinda bilgisi olmayinca insanin, yazmasida malesef gbüc oluyor. tsk ler.

berlinden sinem

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    16-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Üye No
    14

arkadaşım sorun ağaç 26 derece dogudan sonra karaltılıyor anten yerini
    değiştir sorun bu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4148

sayin arkadasim tursati bulmak icin egerki varsa elinde satlock isimli bir cihaz var o da yoksa analog bir cihazda 11045 V frenkansini gir yani show tv nin frenkansi
    ama oncelikle sen ayni nokta da daha once analog yayinlari izleye biliyormuydun onu bilmek lazim eger ki cevabin evet ise yukarida dediklerimi oncelikle yap o 26 derece
    eurobird dedigin 26 derece degil 28 derecedir oncelikle 28 dereceyi bulduysan canagi hafif asagi iterek (yarim ile bir santim kadar) birazda sola cevirerek bulubilirsin unutma avrupadan LNB nin hafif yatay duramisi gerekir hatta turkiyede hotbirti izlemek icin hafif yatay olmasi gerekiyor ama avrupadan tam duz durmasi gerekiyor sana kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4148

sunuda unutmaki astra ve eurobirt uydulari avrupadan 40cm lik bir anten ile dahi cok rahat alinir agaca ragmen bu uydulari bulmanin sebebide guclu signal olsa gerek ama ne yazikki turksat icin canagin onunde hic birsey olmamasi gerekir yani sartlarin cok iyi olmasi gerekiyor yine uzman birini cagir bence giden 40,50 euro olsun :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı