Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Adsl De Sorun Hep Sİzden Kaynaklanir !

Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2004
    Üye No
    11141

New Icon8 Adsl De Sorun Hep Sİzden Kaynaklanir !

evet sabah pc mi actim.. Her zaman şakır şakır işleyen internetim birden gidip gelmeye başladı. Daha sonra saygıdeğer telekom teknisyenlerini aradım.. Dur bi bakalım dediler.. Ondan sonra 4-5 sat boyunca az cok calisan internetim tamamen gitti ve modemim autenctition false mi ne ole bi hata verip hiç bağlanmamaya başladı.. Sonra yeniden aradım.. Bu sefer sorunun benden kaynaklanabileceğini söledir(1 aydır sistemimde sorun yoktu)..EE daha sonra 444 0 375 nolu telefonu aramam solendi.. Orayıda aradık.. Orası sayın Telekomun müşteri hizmetleri imiş.. Vatandaşın biri "haa " diyerek çıktı.. Durumu anlattık ama adamın ilk dediği bana "autenctition mu o ne " .. azaten orda anladım bana bi yardımı olamayacağını.. Yine aynı olay "sistemde çalışma var bir iki saat sonra deneyin.."yine aynı... Sonrasında saat 19:00'u falan geçiyodu.. Tekrardan aradım aynı numarayı..Ama kimse açmadı telefınu.. Heralde mesaileri bittiği için müşteri hizmetleri çalışanları apar topar kaçmışlar..

Aslında bunları ne den yazdım ne alakası var bende bilmiyorum ama gerçekten "BURASI TÜRKİYE" sözünün büyük bir anlam ifade ettiğinin kabnıtı bu yazdıklarım...

Superonline, mynet, trnet gibi firmalarda adsl dağıtacaklarmış..Ama çok bilmiş insanlarımız hep şunu diyor.." Yaaa o adamlarda sonuçta telekomun adsl portları üzerinden dağıtacaklar" ama biradeer adamlarda destek var hizmet var.. Aradığın zaman hiç biri sana "Valla bilemiyorum 1-2 saat sonra tekrar arayın" demiyor...

Bence ÖZELLEŞME ŞART !!!.......

Artı olarak telekomun artık bilgi sahibi insanlarla çalışması gerekiyor...

İşin kısacası Türkiyede ADSL günü kurtarmaya çalışan bir teknoloji olarak işliyor..Kesin bir çözüm veremiyorlar.. Şu anda ADSL niz sorunsuz mu çalışıyor ? 1-2 hafta sonra arızalanır yeniden düzelir sonra yeniden arızalanır....Artık bunu kabullenmek lazım.. Ağır mağır idare ediceniz.. Onada şükür ediceniz ben ediyorum.. (ADSL de sorun yaşayan arkadaslarıma)

Saygılar Sevgiler..

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    320

Red face

Aynen katılıyorum sayın arkadaşım ,,bana da buna benzer bi olay olmuştu meğer adamlar ''yanlışlıkla'' benim account u silmişler takma kafana

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Valla o dediğin özel sektörde de var , hiç boşuna kendini yorma arkadaşım.
    Bende de SuperOnline Dial-Up ( Yedek ) var , Digitürk var , varoğlu var.Ama Call-Center'larda karşıma bir tane adam gibi adam çıkmadı bugüne kadar.

Bu Türk insanına özgü bir durum.Türk Telekom'la alakası yok.Arayın bakalım elektrik arızayı,İski'yi,Tapu Kadastro'yu...Heryerde aynı muameleyi göreceksiniz.Olmadı mı , arayın özel bankaları,ISS'leri,Internet Mağazalarını...Yine aynı.Belki sen karşılaşmamış olabilirsin ama ben bu işin expert'i olarak özel sektörün Call-Center'larında çooook boş insanla karşılaştım.

Türkiye'de Özelleşme'nin ne olduğunu görmenize az kaldı.

Ama hiç memnun olmayacaksınız,benden söylemesi.

Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    320

en azından telekomdan daha iyi cağı kesindir ,,,,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    70

Daha iyi olur diye birşey yok, her sektörde olduğu gibi maalesef işsiz çok ama vasıflı eleman da bir o kadar az, bu durum düzelmedikçe bir ilerleme olamaz bence.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Telekom'dan daha iyi mi olacak , dah mı kötü olacak yakında göreceksiniz.
    Ama bu işin geri dönüşüde yok.Bunu unutmayın.

Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2004
    Üye No
    11141

Özelleştiği Zaman Olumlu Olur

Özelleşmenin ne zararı olabilirki ?

Ben daha onceleri süper online abonesiydim.. Call center da adamlar bana uzman seviyesinde yardım ediyolardı. .Şimdi telekom yetkilileri ise size sadece standart kullanıcı olarak destek verebiliyolar.. Az biraz network bilginiz varsa hemen sorularınızdan sıkışıyolar ve bakım çalışması vardiyolar.. Özelleştiği zaman eminimki telekomun call centerinda bu işte uzman kişiler oturacaktır ve yine eminimki 24 saat destek olacaktır.

Belki ekonomi açısından bi eksileri olabilir ama beni bir kullanıcı olarak verilen hizmet ilgilendirir. Biliyorum ki özelleştiği zaman adsl kullanım ücretleri dahi artabilir ancak hizmet kaliteli olur.. Ben şu anda 500 milyın gibi bir ücret odıyorum.. Telekomun bana yaklaşımını ilgisini yukarıda anlattım.. Ama bir özel şirket olsa superonline vs. gibi beni 40 defa ararlardı. Telekomda kar veya zarar korkusu yok.. Adamlar istersen iptal ettir gibi bir duygu içinde çalışıyorlar. Şikayet edebileceğin bir yer bile yok...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Bekleyin ve görün.

Saygılarımla...

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Bencede....

Sevgiler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    5001

birde telekom yönünden bakalım maalesef adsl sistemi orada calışanlar için fazla elemanların bilgileri yetersiz bu en alt birimden mühendisine kadar aynı yani adamlar yetersiz bie eğitimde verilmiyor allaha emanet sistem yürüyor ha derseniz sen telekomun avukatımısın adsl uyeliğim iki ay oldu ama maalesef mesai saatleri içerisinde son bir hafta bağlanamadım ve her seferinde bilmediklerinden sorunu bana attılar elektirik yüksekmiş modem için hattım apt. içi bozukmuş vs vs.. ama hatta bir teknisiyen(telekomdan) bile laptopu ile evime kadar geldi hatayı bulmak için maalesef hiç bir şey söylemeden sorunumu çözemeden anlamadığından suçu yok bilmiyor hattınızda cızırtı var deyip gitti. sorunumu kim çözdü biliyormusunuz santralda çalışan ve hiç bir vasfı olmıyan hayattında bilgisayar kullanmamış sadece hatlara bakan ama işini iyi bilen bir çalışan hatta yorum yaparak hatayı bulmuş sanırım hatada yanlış portamı takımış beni hat bilemiyorum öyle birşey söyledi eee yazık değilmi güzelim alt yapın var ama bunu perfomanslı çalıştıracak eleman yetiştirmiyorsun yada olan elemanları özel eğitmiyorsun. ülke olarak hayranık duyduğumuz avrupalısı amerikalısı olan malzemeyi tam performasında kullanıyor sinekten yağ çıkarıyor biz ise maalesef olanı kullanamıyoruz yazık saygılarımla

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    529

Bülent bey ve sayın savage'ye aynen katılıyorum..

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    320

Aycell ile Aria nın birleşmesinden eski aycell abonelerinin ne kadar memnun olduğu ortada ,en azından bi kalite artışı meydana geldi

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    3139

kimse devletin kaynaklarını başkasına peşkeş çekemez kursunlar kendi alt yapılarını özel sektörmüdür nedir versin hizmetini devletin alt yapısını kullanan bi iss olsa ttnetten de ucuz olsa kullanmam !!! . Sizde kullanmayın arkadaşlar bu kadar sömürüldüğümüz yeter !!! . dünya kadar vergi veriyoruz her ay kdv özel vergiler bilmemneler neden devlet bu paralarla özel sektöre bu paraları harcasın diyemi sokaklarda millet aç geziyor . acaba bu adsl problemlerinde kimlerin parmağı var merak ediyorum kimler kimlerin uşaklığını yapıyor kimler kimlere zemin hazırlıyorda koskoca bir adsl sektörü bir anda komediye dönüşüverdi.

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    6

Merhaba ,

Arkadaşlar sinirlerinize hakim olun.
    Şurada güzel güzel tartışıyoruz işte.Celallenmenin kimseye faydası yok.
    Umarım şu uyarımıda dikkate alırsınız.

Saygılarımla...

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    320

Ben neresi ucuz ise onu kullanırım walla :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı