Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Arkadaslar Yardimlarinizi Beklİyorum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Üye No
    1304

Arkadaslar Yardimlarinizi Beklİyorum

Arkadaslar Cafebar-Pub türü bir isyerim var.

Burada genelde mac seyrediliyor fakat ben mac haricinde tv acmak istemiyorum.müzik dinlemenin daha iyi olacagını kanısındayım.

ama buyuk bir problemim var ; isyerimdekapsamlı bir tadilat yaptıktan sonra , iceride anormal bir yankı olusmaya basladı , oyle ki iki kisi sohbet esnasında birbirini duyamıyor korkunc bir gürültü meydana geliyor ( duvarlar-tavan komple alcıpan yapıldı . duvarlar da saten boya var acaba sebebi bu mu ? )

bu şartlar altında bana neler tavsiye edersiniz ?

1. yankıyı en aza nasıl indirebilirim ?

2. icerde nasıl bir sistem kurmamı onerirsiniz ? amacım cok kaliteli bir ses düzeni kurmak degil . orta düzeyde dinleyenlerin kotu demeyecegi bir düzenek yeterli. Bu arada isyerimdeki pc den müzüik dinletmek istiyorum .tavsiyeleriniz bu yönde olursa benim icin daha iyi olur . ekonomik acıdan fazla pahalı olmaması gerek .

simdiden onerileriniz ve de yardımlarınız icin cok tesekkurler

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    11488

Bose firmasının yaptığı adapt IQ sistemini kullanan lifestyle modellerini incelemeni öneririm çok küçük boyutlarda fakat yeterli ses akustiğini yapan ve mekanda sesleri doldurabilen kendi özel adaptasyon sistemi sayesinde kurduğun yere kendini özel olarak ayarlayabilen bi sistemdir.çok geniş modelleri var tavsiyem yetkili satıcısından detaylı bilgi alman.eminim işini görecektir.

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

sn. poseidon

sizin sorununuz akustik ile ilgili, ne tarz bir tadilat yaptınız bilemiyorum ama anlaşılan salon içersinde sesin kırıldığı bazı noktalar oluşmuş yada tadilat sonrası daha kulağa yakalanır olmuş, tabi bu tadilat öncesi biliniyor olsaydı salon duvarlarını bir yalıtım ile kaplayarak sorunu halletmek kolaylaşırdı, ancak be seviyede sanırım imkansız gibi, benim sana önerim sesin patladığı yerlerde bazı eşyalarla çiçek vs. gibi ortamı doldurman, yerdeki halı kaplama bile ses üzerinde önemli bir etki bırakacaktır.

ses sistemi için ise diyeceğim madem maçlar dışında tv kullanımı yok, o zaman alacağın bir digital radyolu receiver+cd (dvd olabilir) player+hoparlörler ile sistemini oluşturabilirsin
    hoparlör ve anfi seçiminde kullanılacak alanın büyüklüğü de önemlidir, tercihini buna göre yapmanı öneririm

sedici arkadaşın önerdiği bose lar için ise öncelikle mekanın boyutlarını ve hopörlerinin nerelere konulacağı (yer duvar tavan) belirlendikten sonra düşünmekte fayda var, ayrıca alacağın anfiyede uyumlu olmaları gerekmekte

sevgiler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2004
    Üye No
    1304

@Picklock dostum alakan icin tesekkurler .

mekanda bir akustik problemi oldugu dogru.ben bu sorunu duvarlara pano vs. gibi nesnelerle gidermeye calısıyorum .

simdi sizden istedigim nasıl bir sistem kurmalıyım mac esnasında tv den gelen sesi verebileyim sonrasında da müzik yayınını vereyim . bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim.

isyeri 150 metrekare civarında bunun haricinde bir de mekan dısında da masalarımız var . yapacagınız önerileriniz icin simdiden tesekkur ederim .saygılarımla

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı