Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: notebook yukleme yapamiyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    131

notebook yukleme yapamiyorum

Elimde toshiba pro m10 modeli var ama bu merete bir turlu kendi orginal cd lerinde kurulum yapamiyorum.Bu cd lerde bildigimiz normal cd ler degil tum suruculerin ve yazilimlarim img alinip sikitirilmis seklinde cdler eskden yapiyorsum ama artik yapamiyorum bilgisayar ''bu cd lerin toshiba pro m10 modele uygun olmadigini'' soyleyip duruyor deli etti beni notebook bana ''bu cdler toshiba pro m10 modeli icindir lutfen dogru cd takin''diyiyip duruyor hatta suruculerin oldugu cd de bile ayni hatayi veriyor ama cd de dogru bilgisayarda dogru neden yanlis diyor anlamis degilim.Boyle bir sorunla karsilasan varmi arkadaslar bir onerisi fikri olan var mi?

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    131

buyuk aramalar sonunda sorunun neden oldugunu buldum ama cozum icin teknik servis pek hosuma gitmedi

Ne yazik ki bios update yapilmasi, bazi partition programlarinin kullanilmasi da bu sorunla karsilasilmasina neden oluyor. Hepinizin de anlayabilecegi gibi toshiba cdlerinin baska makinelerde kullanilmamasi icin bazi guvenlik onlemleri almis. Wrong machine error bu yusden kaynaklaniyor. Makinenizdeki bu guvenligi saglayan stringler bozuk yani cd de bir hata yok. Eger Toshibanin cdlerini kullanmak istiyosaniz yetkili servise goturmelisiniz ki bu sorun ortadan kalksin.

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    74

toshiba ile verilen cd lerin içinde ghost imajları var

bu imajları direk hard diske açabilirsen sorunun kalmaz gibi bence.

önce win98 kur..
    ghost kur
    msdosda cd desteği ile aç
    toshiba cd sini yerleştir
    ghostu hardiskden çalıştır
    cd den imajını göster

sonuçta cd deki toshiba programını kullanmamış oldun,
    kendi kurduğun ghostun da hata vermemesi lazım.

kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    131

olmaz o dedigini yaptim cuku o dosyalar ne yazikki sifrelenmis.
    Ama ben cozum buldum sonunda bu string hatasiymis yani cihaz ve cd haberlesemiyor bir sekilde b ir hata olmus ve toshiba recovery cd leri notebook farkli bir model olarak algiliyor ve bir turlu kurmuyormus bende uzun ugraslar sonunda dunyada herhalde toshibayla ilgili bakmadigim gezmedgim forum kalmadi ve sonunda dmi stringer duzelten dos dosyasi buldum ve boylece notebbok sorununu halletmis oldum.Ve artik recovery cd leri sorunsuz calisiyor

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    428630

merhabalar aynı şey şu anda benim başıma geldi yardımcı olan olabilrmi acaba?bilgisyar rebot yaptığında dvd writeri görmüyor dolayısıyla recovery cd sini kullanamıyorum,
    haberlerinizi bekliyrum
    saolunn...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nonamedeu Mesajı Göster
    merhabalar aynı şey şu anda benim başıma geldi yardımcı olan olabilrmi acaba?bilgisyar rebot yaptığında dvd writeri görmüyor dolayısıyla recovery cd sini kullanamıyorum,
    haberlerinizi bekliyrum
    saolunn...
    Toshibada ilk açıldığında F11 veya F12 ye bastığınız zaman hangi aygıttan yükleme yapmak istediğinizi sorar. CD/DVDROM u seçerseniz proplem hallolur.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    428630

kehleti arkadaşım,
    söylediklerini denedim saol.ancak sorun farklı sanrıım writeri hiç görmüyor bilgisayar.tuşlarada bassam normal xp başlamaya devam ediyor. *
    varmı faklı bir çözümü olan?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Bahsettiğim Toshibada Toshiba logosunda veya ramları saydığı ilk sayfada geçerliydi.

Ama olmuyorsa F2 ye veya DEL tuşuna bas Ramları sayarken veya Toshiba logosunun olduğu sayfada. Biosa gir Advanced Bios features seçeneği altında direk veya başka bir başlık altında First Boot seçeneğini CDROM veya DVDROM yap .

Bazı Bioslarda Bu seçenek Boot altında da olabilir. Hangi Biosu kullanıyorsa artık.

Bunu yaptıktan sonra Save and Exit den Y yazarak veya okeylerek çıkman lazım ki ayar kalıcı olsun. Artık CD den başlayacaktır.

Yalnız dikkat et. İlk açılırken sana sorabilir CDROM veya DVDROM dan boot etmek istiyormusun diye. Bunu soruyorsa Bir tuşa vererk Boot için onay ver.(bunu XP CD si ve Vista CD si soruyor)

Eğer yine DVD writer i görmediyse DVD Writerin Bozuk demektir.
    Düzenleyen kehleti : 23-04-2008 at 20:20

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı