Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: ???usuals sisteme 90lık canak???? :help1:

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    05-04-2004
    Üye No
    9764

???usuals sisteme 90lık canak???? :help1:

arkadaslar
    18"motor, maunt ve v-box almayı düsünüyorum fakat elimde 90 lık parabol canak war. bu sisteme 90 lık canak uyar mı?
    (3 ay sonra bursaya gidicem-su an konya- götürmesi problem olacagından 150 lik canagı su an alamam)

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

arkadaşım tam olarak sorunu anlayamadım ama usals sistemi ile vbox ve 18" motorun alakası yok.

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    05-04-2004
    Üye No
    9764

ustad,

su an sahip olduklarım:
    inca dij tv kartı(ci)
    90 lık parabol canak

uydu sistemleri satan dukkanlara girdigimde matarlu sistem icin
    18" motor
    maunt ve
    v-box almam gerektigini soylediler. fakat 90 lık canak problem olabilir mis.

usals ın tam olarak ne anlama geldigini bilmiyorum fakat bu bahsettigim sistem oldugunu zannediyor(d)um..

:help1:

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

iki şekilde haraketli sistem kurabilirsin ;

1-Diseq motor ile.(usals sistemi bu diseq sisteminin biraz daha gelişmiş halidir.)Diseq motorlar ekstra güce ihtiyaç duymadan mevcut lnb ye giden kablo üzerinden beslenerek maksimum 120cm lik çanak (~17kg) ile kullanılabilir.

2-sana söylenen sistem.(18" motor+mount+v-box) bu sistemdeki motor v-box'dan gelen voltaj ile beslenir.LNB'ye giden kabloya ek olarak 4 adet daha elektrik kablosu çekmen gerekecektir.Bu sistem (stabil olarak) 2m'ye kadar çanak kontrolü yapabilir.

Sendeki inca digital kartın diseq kontrol özelliği var ise mevcut çanağını değiştirmeden diseq motor ile haraketli bir sistem kurabilirsin.Sana 90 cm'lik çanağın problem yaratır derken ne demek istemişler buradan anlamak zor.(diseq motor ~55 dolar iken diğer sistem ~110 doları bulur.)

birbirlerine karşı üstünlükleri sadece haraketlendirebildikleri çanak çapıdır.120cm üzerinde çanak kullanmak istersen.V-box'lı bir sistem düşünmelisin.120 cm altında düşünüyorsan diseq motor alabilirsin.

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    05-04-2004
    Üye No
    9764

@mosaic--> eyvallah dostum

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •