Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: inca yeni indirme olayi ile ilgili

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-04-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10143

inca yeni indirme olayi ile ilgili

inca tv cardı var her türlü seyi yaptım skynet modül çalışıyor ama dosyalar dizine inmiyor ayrıca fasst mı ne onda ip yazıyor ama tv kartının ip ile ilgili olayını anlamadım yardım please ayrıca bu sistemi inca da çalıştırabilecekmiyim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

inca'nın dvb-s modellerinde çalışan bir sistem bu... siz tv kartı diye belirtmişsiniz. eğer analog tv kartından bahsediyorsanız tabii ki olmaz. ben uydu forumuna yazdığınızı gözönüne alarak bir inca dvb-s kullandığınızı varsayıyorum..

şu sıralar fazzt'a, hangi dosyanın hangi saatte geleceğini bildiren fza uzantılı dosyaların skynet ile yakalanması işleminde biraz sorun yaşıyoruz. bu fza'ları yayınlayanlar artık çok dikkatli davranıyor ve başkalarının eline geçmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.. skynet'in hiçbirşey indirememesi bununla ilgili olabilir.

fazzt, uydu aracılığı ile dosya indirmek için kullandığınız dvb-s'in ip numarasına bakıyor çünkü, yapılan işlem bir tür internet bağlantısı...

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    10583

yer6 amca {zannedersem 39 yaşındasın] senvarya kesin cennetliksin 2 haftadır seni takip ediyorum en çılgın hayranlarındanım istanbula geldiğinde o mübarek elini öpmek isterimabi forumda 50 yerde sordum şifrelilerde mozaiklenme ve donma ? sinyal 40 50 lerde yankse, fenrir, kıl tüy yün.... hepsiyüklü 90lık çanağı 120 ye çıkarttım risivırlarda sinyal 20 daha yükseldi ama progdvb aynı lütfen birakıl ver ........ saatci[celeron1700 xp 256rem 32mb ekran kartı inca soketli]

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

satci yeğen, ;)
    bakıyorum da "cennetlik" felan dediğine göre bir ayağımı çukurda görüyorsun :)
    yok yok, daha buralarda epey bir boza pişireceğim; enselerde yani.. :)

tabi, donanım olarak benim kullandığım kartın dışında bir cihazdan sözetee başlayınca, birinci elden deneyimle kesinleştirilmiş bir bilgi vermem pek mümkün değil. ancak analog yöntemle gidip, benzerliklerden yola çıkarak fir fikir yürütebiliriz..

netekim, mozaik oluşumu ss2'lerede kartın aşırı ısındığı durumlarda yaşanıyordu.. ancak bildiğim kadarıyla inca'da bu denli bir ısınma söz konusu değil. diğer taraftan sistemin (aynı anda başka yükler bindirilmemesi kaydıyla) hayli hayli yeterli şifreli-şifresiz yayınları zlemek için..

önce, sorunun yazılımla ilgili olup olmadığıını denetlemek yerinde olacaktır. bir başka tv izleme yazılımı kurup, benzer sorunların orada da yaşanıp yaşanmadığını test edin.. codecleri değiştirerek sonuç almayı deneyin. ctrl-alt-del yapıp task listesini açarak, bakın bakalım en fazla işlemci gücü ve en fazla ram hangi program tarafından tüketiliyor.. bu program eğer sistemin temel bileşenlerinden değilse, görevine son verip olumlu yönde bir gelişme olup olmadığını denetleyin.. eğer bu testlerde de çakarsa, o zaman donanım ile ilgili bir meseleyi akla getirmeli..

overclock durumu, sistem sıcaklığı, açlışta çalıştırılıp ram yinen programların vaziyeti, ekran kartınızın anakartla bütünleşik olup da sistem belleğinden çalan bir modül mü yoksa bağımsız mı olduğu, bu bozulmaların tv yazılımını açar açmaz mı yoksa biraz çalıştıktan sonra mı başladığı gibi konularda bilgi verirsen ben olmasam bile inca deneyimi olan arkadaşlar sanırım yardımcı olabileceklerdir.
    Düzenleyen yer6 : 19-04-2004 at 22:59

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    10583

abi sen büyüksün incan1n kendi program1ndadonma falan yok progda ise sadece sifrelilerde oluyo dedigin gibi baska baska programlar deniicam senin tavsiye ediceen nevar örnegin mythatre m1 altdvb mi zannedersem bunlardada yankse fenrir islem görüyo .... görüyo dimi? niise ayr1yeten islemci rem gücüne sürekli bakiom yüzde 20 30 kullaniliyo yüzde 70 sistem bosta diyo abi su meseleyi bi hallediiim el öpmek ne kelime taksime heykelini dikicem senin hee abi tavsiyelerini bekliyorum program olarak

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

madem progdvb'de karşılaşıyorsun bu sorunla, önce ona müdahele edelim... progdvb'nin settings bölümünde çalışma önceliğini ayarlayan bir seçenek var.. priority'i above normal'e getirip sonuca bakalım.. timeshift buffer ayarlarından da, bu özelliği kapatalım.. biraz iyileşme olacağını tahmin ediyorum..

ekran kartının 32 mb olması anakartla bütünleşik olduğu izlenimi doğruyor.. bu 256-32=224mb ram ile yola çıkıyorsunuz demek.. eğer yoğun şekilde program kurulu bir windows var ise, kafadan hafıza doluyor ve her işlem için windows harddiske swap yapıyordur.. swap demek performans düşüşü demek tabi..
    Düzenleyen yer6 : 20-04-2004 at 09:51

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    10583

Abi, dediklerini yapt1m :hiç bir numara yok galiba sorunu anlad1m ama care bulamad1m
    Sorun yine sinyal seviyesi (galiba) Çünkü kanallar1 tek tekkontrol ettim(ki simdiye kadar etmemistim, sadece MALUM kanallarla ilgileniyordum) sinyal yükseldikçe donmalar azal1yo
    Ama aabi 3 tane risiv1r var su anda yan1mda. Next beko YUMATU hepsi de sinyali 89 92 hatta 99 gösteriyo 120lik çanaa kuran adamlar DAHA IYISI OLMAZ diyo incan1n ithalatc1s1n1 arad1m BIZDE %80 SINYAL VAR diyo valla basbakana kadar gidicem

Abi nediyosun bu konuda da engin bilginden , bu gariban saatciye bir lütufta daha....

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    10583

sinyal: 37 38 kalite: 45 47(bukanallar sürekli donup bozuluyo) sinyal 43 ün üstünde olan kanallar ise gayet güzel abi biz bunnar1 yannis yerdemi konusuyoz incan1n indirme olayi falan diyo Bide o gülen toplari nasil yapiyon diye sorcam ama bu forumda sorulmaz heralde

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    345

sinyal sorunu olsa, inca'nın kendi yazılımında da aynı sorunla karşılaşman gerekmez mi? bence başka bişii var.. yine de receiver'e gelen sinyal ile inca'ya gelen sinyal arasındaki uçurumun büyük oluşunu da gözardı etmemek lazım. sende neden böyle? kablolama kötü olabilir mi? en fazla 20 birim felan olması lazım bu farkın.. aslında "sanal"dır bu göstergeler.. programdan programa değiştiğini görebilirsin.. bazen de, frekansları 1-2 birim eksik veya fazla girerek sinyal seviyesinde daha iyi bir düzey yakalanabiliyor.. lnb'nin performansı ile ilgili bişey bu.. denemek lazım tabi..

sinyali es geçersek, daha az güç harcayan bir kodec bulmaya çalış bence.. progdvb'nin settings/audio-video/directshow bölümünde elecard'dan başka codec görüyorsan onları dene.. aynı ayar ekranının hemen alt sağ tarafında video renderer, vmr9 felan gibi seçenekler var.. onları kurcala..

yazılım olarak dvbdream veya skyview'ı da deneyebilirsin.. bakalım şifrelilerde onlar da sorun çıkartacak mı?

dvbdream frekansları ararken, kanal tarama işlemlerinde, yazılan frekansın birkaç birim çevresinde dolanarak en yüksek seviyeyi yakaladığı noktayı kaydediyor frekans listesine.. bu şekilde yapılan aramalar uzun sürüyor tabi. ama sonuç gayet tatmin edici oluyor..

bu arada dvb dream yeni versiyon çıkarttı. gerekli bazı güzel özellikleri eklemişler. "daima üstte" seçeneği dahil edilmiş mesela..

dediğim her iki yazılım da cpu'ya progdvb'ye oranla daha az abanırlar.. belki faydası olabilir..
    Düzenleyen yer6 : 20-04-2004 at 23:17

Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    10583

abi :
    ALLAH SENDEN RAZI OLSUN
    dvb dream ise yaradi sinyal ayn1 fakat kalite %100 gösterdi su anda negörüntüde ne kay1tta sorun yok allah ne murad1n varsa versin Abi bi imzal1 fotonu istiicem allah tuttuunu alt1n etsin, allah..... allah allah ......peki abi ikisinin ne fark1 varki kalite %40 tan %100e cikiyo? Hee bide dream1n son versiyonu sapitti bi önceki ni yükledim...harikulade mayyak bisii saat sabah 6 uyyicazda kalip daa dükkan aççaz çok saol abi ........... BATAN SAATÇI............

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı