Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 26 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: OpenPLi 4.0 Full Back-Up By Veracocha !!! ( Çok hızlı ve Stabil )

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

OpenPLi 4.0 Full Back-Up By Veracocha !!! ( Çok hızlı ve Stabil )

Evet Beyler uzunca bir aradan sonra kimse Back-up vermeyince ben kendim back-up vereyim dedim , ben zaten kendi backuplarımı yapıp en hoşuma gideni kullanıyorum , sizlerde faydalanın back-up yapmak zor birşey değil , aksine çok kolay , Verdiğim back-up openpli'nin sitesinden en son güncel ham imaj indirilip özenle tüm ince ayarlar ve programlar kurulmuştur resimlerden görebilirsiniz... OpenPli'nin en güzel özelliği çok hızlı ve seri çalışmasıdır , açılış ve kapanış olarak en hızlı imaj budur o kadar eklenti yüklenmesine rağmen ... softcam manager kuruludur extra olarak ... eklentilerde herşey kurulu olup stabil ve sorunsuz birşekilde çalışmaktadır .... Eğer başka bir back-up kullanıyorsanız sitesinden direk ham imajı indirip kurduktan sonra benim back-up'ı yükleyiniz ...

Softcam manager'ın ayarları şu linkte anlatılmıştır en son sürümü kurulmuştur bu linki takip ediniz yeni gelişmeler oldukça arkadaş güncelliyor zaten ;

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-04-2014
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    603955

Emeğine sağlık

Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    262531

teskkür ederim emegine ve gönlüne saglik

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

teşekürler üstad

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Çok güzel görünüyor. Bir ara OpenPli kullanmıştım. Menüde software manager seçeneğini bulamadım, dolayısıyla güncelleme yapamamıştım.
    Aslında back-up kullanmıyorum ama, ham imajın üstüne back-up nasıl kuruluyor, ham imajı bozmadan?

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-10-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    139185

eline sağlık üstad

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

[QUOTE=veracocha;9298474][SIZE=4][COLOR="#800000"][CENTER][B]Evet Beyler uzunca bir aradan sonra kimse Back-up vermeyince ben kendim back-up vereyim dedim , ben zaten kendi backuplarımı yapıp en hoşuma gideni kullanıyorum , sizlerde faydalanın back-up yapmak zor birşey değil , aksine çok kolay , Verdiğim back-up openpli'nin sitesinden en son güncel ham imaj indirilip özenle tüm ince ayarlar ve programlar kurulmuştur resimlerden görebilirsiniz... OpenPli'nin en güzel özelliği çok hızlı ve seri çalışmasıdır , açılış ve kapanış olarak en hızlı imaj budur o kadar eklenti yüklenmesine rağmen ... softcam manager kuruludur extra olarak ... eklentilerde herşey kurulu olup stabil ve sorunsuz birşekilde çalışmaktadır .... Eğer başka bir back-up kullanıyorsanız sitesinden direk ham imajı indirip kurduktan sonra benim back-up'ı yükleyiniz .

üstad teşekkürler,
    birkaç durum paylaşayım dedim yazınıza istinaden,
    öncelikle backup için oscam aktifleştirme paylaşım bölümünde ki browser ıp no yazarak girdiğimizde kanal buket listesi geliyor seçeneklerin hiç birinde o paylşımda ki ekran gelmiyor.

asıl durum şu üstad,
    ben de bizim solo sev2 için multioot ile bizim backuplar değilde zero-f1 vs. gibi paylaşılan diğer backupları kullanabilmek, tabi birçok arkadaşımız denemeler yapmış olmamış ama ben de yeni imajlar üzerinde denemelere devam ediyorum.
    rudream-opendrodid-nfr-openspa-balckhole- gibi birçok son imajları flasha kurarak sonra usb üzerinden multiboot hazırlayıp bahsettiğim markaların paylaşımlarını gerek kernel dosyaları-isimleri-tüm dosyaları ya da tek dosya üzerinden çeşitli denemeler yaptım sonuç olumsuz.
    şimdi open pli için uğraşmak isterim de sizden bir cevap alarak denemek isterim, flash open pli imaj kurduğumuzda multiboot eklentisi ekleyebiliyor muyuz yani daha önceki sürümlerinde böyle bir bilginiz var mı, ya da siz de multiboot-meboot işleri ile uğraşıyor musunuz,
    unoda-zero da bunların olması bizde olmaması bana ilginç geliyor, hele zero bizim ürünle hemen hemen yakın teknolojik üretim, nasıl altyapı ki bizde olmuyor.
    hani bu iş çözülürse bizde sizden başka backup hazırlayıp sunan yok emeğinize sağlık, bir nevi diğer paylaşımları da kullanma şansımız olursa bizim ürünlerde canlanır.

teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    98750

teşekkürler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    619946

emeğine sağlık

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Çok güzel görünüyor. Bir ara OpenPli kullanmıştım. Menüde software manager seçeneğini bulamadım, dolayısıyla güncelleme yapamamıştım.
    Aslında back-up kullanmıyorum ama, ham imajın üstüne back-up nasıl kuruluyor, ham imajı bozmadan?
    Hali hazırda başka imaj kullanıyorsanız ilk önce sitesinden ham imajı indirip usb'den atın daha sonra benim imajı atın , neden böyle bilmiyorum ama , direk kullandığınız back-up'ın üstüne başka back-uo kurarsanız olmuyor açılmıyor cihaz .... ilk önce ham imajı yükleyip ondan sonra yine aynı yazılımın üstüne back-up'ı atarsanız açılıyor cihaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

[QUOTE=jettthasan;9298583]
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi veracocha Mesajı Göster
    [SIZE=4][COLOR="#800000"][CENTER][B]Evet Beyler uzunca bir aradan sonra kimse Back-up vermeyince ben kendim back-up vereyim dedim , ben zaten kendi backuplarımı yapıp en hoşuma gideni kullanıyorum , sizlerde faydalanın back-up yapmak zor birşey değil , aksine çok kolay , Verdiğim back-up openpli'nin sitesinden en son güncel ham imaj indirilip özenle tüm ince ayarlar ve programlar kurulmuştur resimlerden görebilirsiniz... OpenPli'nin en güzel özelliği çok hızlı ve seri çalışmasıdır , açılış ve kapanış olarak en hızlı imaj budur o kadar eklenti yüklenmesine rağmen ... softcam manager kuruludur extra olarak ... eklentilerde herşey kurulu olup stabil ve sorunsuz birşekilde çalışmaktadır .... Eğer başka bir back-up kullanıyorsanız sitesinden direk ham imajı indirip kurduktan sonra benim back-up'ı yükleyiniz .

üstad teşekkürler,
    birkaç durum paylaşayım dedim yazınıza istinaden,
    öncelikle backup için oscam aktifleştirme paylaşım bölümünde ki browser ıp no yazarak girdiğimizde kanal buket listesi geliyor seçeneklerin hiç birinde o paylşımda ki ekran gelmiyor.

asıl durum şu üstad,
    ben de bizim solo sev2 için multioot ile bizim backuplar değilde zero-f1 vs. gibi paylaşılan diğer backupları kullanabilmek, tabi birçok arkadaşımız denemeler yapmış olmamış ama ben de yeni imajlar üzerinde denemelere devam ediyorum.
    rudream-opendrodid-nfr-openspa-balckhole- gibi birçok son imajları flasha kurarak sonra usb üzerinden multiboot hazırlayıp bahsettiğim markaların paylaşımlarını gerek kernel dosyaları-isimleri-tüm dosyaları ya da tek dosya üzerinden çeşitli denemeler yaptım sonuç olumsuz.
    şimdi open pli için uğraşmak isterim de sizden bir cevap alarak denemek isterim, flash open pli imaj kurduğumuzda multiboot eklentisi ekleyebiliyor muyuz yani daha önceki sürümlerinde böyle bir bilginiz var mı, ya da siz de multiboot-meboot işleri ile uğraşıyor musunuz,
    unoda-zero da bunların olması bizde olmaması bana ilginç geliyor, hele zero bizim ürünle hemen hemen yakın teknolojik üretim, nasıl altyapı ki bizde olmuyor.
    hani bu iş çözülürse bizde sizden başka backup hazırlayıp sunan yok emeğinize sağlık, bir nevi diğer paylaşımları da kullanma şansımız olursa bizim ürünlerde canlanır.

teşekkürler
    bende multiboot ile uğraştım ancak pek stabil değil ... gerekte yok bence zaten adam akıllı bir imaj kurduğun zaman flasha gayet stabil ve sorunsuz kullanılıyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2005
    Mekan
    Üye No
    132306

powerwu ne durumda usta yinede tesekurler emeyine

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi goknay Mesajı Göster
    powerwu ne durumda usta yinede tesekurler emeyine

bu linkte anlatılanın aynısını yaparsan açar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-04-2016
    Mekan
    Üye No
    619677

Tesekürler emegine saglik

Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2013
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    590310

veracocha hocam msj kutunuz dolu boşaltın

Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    144521

Arkadaşlar openpli'yi ilk defa yükledim.Şuan gayet iyi ancak ccam satırını etc içine atıp menu/kurulum/sotfcam/softcamseç/softcamı yeniden çalıştır komutları ile ccam2.2.1 i çalıştıryorum ancak ccaminfo da hala aktif görünmüyor ve kanallarda açılmıyor.Aylardır blackhole kullanıyorum hiç sorun olmamıştı.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

etc içinde cfg diye dosya var,
    onu sağ tıklayıp, edit-seçip açtığınızda onun içine atacaksınız,
    bu şekilde yapmadı iseniz olmaz,
    ayrıca, bu backup da görüntüde var ******** softcam maneger,
    oradan akfif ettiniz mi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7012

Bu Backup, Formuler1 cihazında NFR4XBoot altında kuruluyor ve çok seri çalışıyor.Bilgilerinize...:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    25942

Valla beyler openpli'nin görüntü kalitesi iyi gelmedi bana ... hızlı ama görüntü kötü , openvix 'in görüntü kalitesi cok iyi ama çok yavaş bilmiyorum , openhdf'de stabil değil kendi kendine çöküyor ... opendroid'e mediaportalı adam akıllı kuramadım ...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    501031

merhaba, ben daha öncede yazmıştım, multiboot işlemleri için vs.
    hemen hemen tüm çıkan imajları denedim, eklenti sorunu olmaması-görüntü kalitesi ve diğer birçok durum gözönüne alındığında,
    şu an için ağır açılabilir ama en iyi OPENATV yi gördüm ve onu kullanıyorum, blackhole-openblackhole biraz ama onda da menü seçenekleri farklı- nfr usb wireless bağlantısında sürekli gelme gitme kopma yaptı- SPA aynı, openwix aynı
    ben diğer imajlardan bir sonuç alamadım bu nedenle sağlıklı bir openatv izlemeye devam

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı