Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Windows 10 SSD sorunu

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    499149

Windows 10 SSD sorunu

Windows8.1 SSD ye kurulu SanDisk ultra120gb
    Windows 10 yu yüklüyor ama kurulamıyor çünkü Windows 10 usb Flash diske kurulamaz hatası veriyor ne yapmak lazım bu sorun için?
    Resimli anlatım olursa çok memnun olurum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vintaj Mesajı Göster
    Windows 10 yu yüklüyor ama kurulamıyor çünkü Windows 10 usb Flash diske kurulamaz hatası veriyor ne yapmak lazım bu sorun için?
    Kurulum aşamasına geçmeden önce,işletim sistemi yüklü USB bellek hariç,bilgisayarınıza bağlı olan tüm USB bellekleri çıkartın...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

ssd flash bellek olarak algılanır zaten...
    yapacağınız şey basit;sistemdeki HDD yi(leri)ayırın ssd yi görecektir..kurulumdan sonra takarsınız sorun olmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

size bir bilgi verecem birde soru soracam yazdığınızda ssd üzeri kuruludan windovsu bahsediyorsunuz fakat flaş diski neden karıştırdınız anlam veremedim bu sorumdu bunu tam olarak yazın

2 cisi aşağıya fotoğraflar veriyorum ssd hiç bir zaman flaş disk olarak görülmemeiştir katı hal sürücüsüdür buda bilgi olarak veriyorum

Düzenleyen NEXX45 : 23-04-2016 at 23:49

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

............................
    ...
    sayın-vintaj-linkini verdiğim incelemeleri dikkatli okursanız(izlerseniz) sorunuzun cevabını bulabilirsiniz..flash belleğin,ssd nin ne olduğu ve çalışma mantığı detayli anlatılmış...
    ben afaki anlatımlara pek önem vermiyorum..3 adet bilgisayarımda ssd var ve çokça format attım..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    499149

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi garip yolcu Mesajı Göster
    ssd flash bellek olarak algılanır zaten...
    yapacağınız şey basit;sistemdeki HDD yi(leri)ayırın ssd yi görecektir..kurulumdan sonra takarsınız sorun olmaz
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi NEXX45 Mesajı Göster
    size bir bilgi verecem birde soru soracam yazdığınızda ssd üzeri kuruludan windovsu bahsediyorsunuz fakat flaş diski neden karıştırdınız anlam veremedim bu sorumdu bunu tam olarak yazın

2 cisi aşağıya fotoğraflar veriyorum ssd hiç bir zaman flaş disk olarak görülmemeiştir katı hal sürücüsüdür buda bilgi olarak veriyorum

Bilgisayarım da zaten hard disk yok sadece SSD var ve SSD yi ayırayım mı net cevap lütfen??

Teşekkürler herşeyi anlatmışsınız ama soruma cevap yok ne yazıkki ayrıca varsa çözümü resimli aşama aşama yazın rica ediyorum.
    NEXX45 sorumu hiç okumadınız yada anlamadınız sanırım windows10 kurulum aşamasında ssd yi usb flash olarak görüyor görmemesi için ne yapılacak??

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

ssd yi ayrı bir bilgisayarda güzelce formatlayın.ntfs olarak. düzelmesi laızm.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Bilgisayarım da zaten hard disk yok sadece SSD var ve SSD yi ayırayım mı net cevap lütfen??

Teşekkürler herşeyi anlatmışsınız ama soruma cevap yok ne yazıkki ayrıca varsa çözümü resimli aşama aşama yazın rica ediyorum.
    NEXX45 sorumu hiç okumadınız yada anlamadınız sanırım windows10 kurulum aşamasında ssd yi usb flash olarak görüyor görmemesi için ne yapılacak??
    windovs kurulum sd veya dvd leri ile kurulumda komple içini siliyorum bunu yapın biçimlendirin yeniden ssd ye vindovsunuzu kurun 2 ye ayırmada yapa bilirsiniz çalışır bir sorun çıkartmaz kingston ssd de aynı şekilde siliyorum içini ssd nin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    6282

Defalarca Corsair ssd ye bildiğiniz format atıp, windows 8.1 ve windows 10 kurdum. Hiç birisi normal harddisklere format atmaktan farklı değildi. Sayın @emin beyin dediği gibi farklı bir pcde bir güzel formatlayın veya aynı kendi pcnizde hirens boot cd nin 15 ve üzeri sürümleri ile live xp modunda bilgisayarı açıp, boot cd içindeki hdd programlarının birisi ile ssd diskinizi biçimlendirip sonra windows kurun.

Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    41104

açılışta bios ayarlarına gir, hdd yi ACHI mode a al. sorunun kalmaz. yuklersin. muhtemelen IDE mode ta duruyordur.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    621075

bilgi için tşk ler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız