Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: ITALYSAT 8.0 OpenNfr4X multiboot için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

ITALYSAT 8.0 OpenNfr4X multiboot için

ITALYSAT 8.0 OpenNfr4X multiboot içindir flasha yüklemeyiniz.imageye formulerf1 kernel eklenmiştir.indirdiğiniz zip dosyasını direk nfr4x multiboot uploada gönderin cihazdan yükleme yapın.Güncellemeler ve eklenti paneli aktiftir.

ReMy Cammanager
    TURKVOD
    SEYIRTURK
    YouTube
    MEDIAPORTAL FULL SON SURUM
    MEDIAPLAYER2
    MEDIAINFO 3.0 son surum(MediaPortal film vs kaydetme programı)
    SUBSSUPPORT
    POWERVU
    WİCARDD
    CCAM2.2.1/2.3.0

NOT: Güncellemeden sonra yazılım bloke olursa alttaki linkten indireceginiz rar dosyasının içindeki plugin.so dosyasını usr/lib/enigma2/python/plugins/system plugins içindeki access dosyasının içine atın yani içindeki dosyanın üzerine yazdırın, cihazı yenıden baslatın...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Düzenleyen remzi arslan : 18-04-2016 at 18:34

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

MULTIBOOT YUKLEME REHBERINE BURADAN ULASABILIRSINIZ.....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7012

Remzi Bey,Tüm emekleriniz için teşekkürler,eline yüreğine sağlık...:smiles34:

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2013
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    593817

Kullanıcılarına hayırlı olsun :tflag::ok:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2011
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    563515

sayın hocam ellerine sağlık teşekkürler

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    15094

Remzi bey teşekkürler

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    218375

selamlar cok sagol wicard calisyor mu?

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    640

Teşekkürler.cccam.cfg nereye atacağız bulamadım.

Vip
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    1341

etc içine attım ben.

Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    640

teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    253505

sağolasın eline sağlık.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    15094

Teşekkürler remzi usta

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-07-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    565151

VU+duo için mi bilgi lütfen

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-04-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    619740

Emeğine sağlık

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

RemziBey dost teşekkürler.Sizin hazırlayıp paylaşıma sunduğunuz Zero ve Formulercihazlara ait bacuplardan UNO multibootuna yüklenmeyen yoktu...Ama OpenATV v.2 bacuplardan buyana hiç bir bacupunuzu yüklemem nasip olmadı.Ya yüklendiği halde açılmadı,ya da hiç yüklenmedi.Bu son bacupunuz da aynı şekilde yüklendi ama bootlogodan öteye geçmedi.Multiboota bacup yükleme konusunda bana öğrettiğiniz her yöntemi denedim ama başarısız kaldım.Umutsuz değilim:bu olmazsa bir sonrakine diye moralimi hep yüksek tutuyorum.Bizde cihazlar ve yükleme yöntemi değişmedi.Acaba diyorum,siz fazladan bacup alırken yeni yöntemler veya ayarlarımı değiştiriyorsunuz.Aslında tüm imageler için GSTI yükseltmeleri çıktığından beri kurulu multibootlarımız daha seçici oldu..
    Sevgili Remzi dost,konuya olan duyarlılığınızı ve gösterdiğiniz özeni yakından tanıyan biriyim.Geri dönüşüm, sonuçlardan bilgi aktarmak içindir.Bu sorgulama paylaşımda bulunan dostlara değil,multiboota bacup yüklenemeyişi ile ilgili Olumsuz Nedenleri saptamak içindir...Gördüğünüz gibi multiboota ilgi giderek artmaktadır.Bu yöntemin artması demek aynı zamanda paylaşıma sunulan imajelerin kullanıcı sayısı ile de doğru orantılı olarak artması demektir...
    Bir sonraki çalışmanızda tekrar görüşmek dileğimle..Sevgiler,saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rselturk Mesajı Göster
    RemziBey dost teşekkürler.Sizin hazırlayıp paylaşıma sunduğunuz Zero ve Formulercihazlara ait bacuplardan UNO multibootuna yüklenmeyen yoktu...Ama OpenATV v.2 bacuplardan buyana hiç bir bacupunuzu yüklemem nasip olmadı.Ya yüklendiği halde açılmadı,ya da hiç yüklenmedi.Bu son bacupunuz da aynı şekilde yüklendi ama bootlogodan öteye geçmedi.Multiboota bacup yükleme konusunda bana öğrettiğiniz her yöntemi denedim ama başarısız kaldım.Umutsuz değilim:bu olmazsa bir sonrakine diye moralimi hep yüksek tutuyorum.Bizde cihazlar ve yükleme yöntemi değişmedi.Acaba diyorum,siz fazladan bacup alırken yeni yöntemler veya ayarlarımı değiştiriyorsunuz.Aslında tüm imageler için GSTI yükseltmeleri çıktığından beri kurulu multibootlarımız daha seçici oldu..
    Sevgili Remzi dost,konuya olan duyarlılığınızı ve gösterdiğiniz özeni yakından tanıyan biriyim.Geri dönüşüm, sonuçlardan bilgi aktarmak içindir.Bu sorgulama paylaşımda bulunan dostlara değil,multiboota bacup yüklenemeyişi ile ilgili Olumsuz Nedenleri saptamak içindir...Gördüğünüz gibi multiboota ilgi giderek artmaktadır.Bu yöntemin artması demek aynı zamanda paylaşıma sunulan imajelerin kullanıcı sayısı ile de doğru orantılı olarak artması demektir...
    Bir sonraki çalışmanızda tekrar görüşmek dileğimle..Sevgiler,saygılar..
    Abi sizin cihazın kerneli kacta ona bi bakarmısınız, lib/modules içindeki dosya nosu kaç,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

Dost,UNO ve tüm birinci kuşak Vuplusların kerneli:3.9.6 İlginiz için teşekkürler.Yukarıda yeni iki bacupunuzu daha gördüm.Bu gece de onları deneyeceğim.Yine bilgilendiririm..Esenlikler dilerim..:wave::wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rselturk Mesajı Göster
    Dost,UNO ve tüm birinci kuşak Vuplusların kerneli:3.9.6 İlginiz için teşekkürler.Yukarıda yeni iki bacupunuzu daha gördüm.Bu gece de onları deneyeceğim.Yine bilgilendiririm..Esenlikler dilerim..:wave::wave:
    Lib/modules içindeki 4.0.1 kernelin ismini 4.0.1kkkk seklinde değiştirin ve kendi cihazınıza ait openatv imagenin kernelini Lib/modules içine kopyalayın ve cihazı yeniden başlatın, ayrıca yine acılmazsa image etc/enigma2 içindeki setting dosyasını düzenle deyin ve şu şekilde bi satır olması lazım
    config.av.videorate.1080p=multi veya =60 ise.. Bu kısmı değiştirin, sizin cihaza uygun olacak 1080i=multi olarak düzenleyin kaydedip cıkın cihazı yeniden baslatın , büyük ihtimal acılır eğer flashtaki openspa imagenin multibootu degiştirilmediyse,
    bu yöntemi acılmayan tüm imagelerde deneyebilirsiniz...

Saygılar..
    Düzenleyen remzi arslan : 15-04-2016 at 13:43

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2015
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    615436

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi remzi arslan Mesajı Göster
    Lib/modules içindeki 4.0.1 kernelin ismini 4.0.1kkkk seklinde değiştirin ve kendi cihazınıza ait openatv imagenin kernelini Lib/modules içine kopyalayın ve cihazı yeniden başlatın, ayrıca yine acılmazsa image etc/enigma2 içindeki setting dosyasını düzenle deyin ve şu şekilde bi satır olması lazım
    config.av.videorate.1080p=multi veya =60 ise.. Bu kısmı değiştirin, sizin cihaza uygun olacak 1080i=multi olarak düzenleyin kaydedip cıkın cihazı yeniden baslatın , büyük ihtimal acılır eğer flashtaki openspa imagenin multibootu degiştirilmediyse,
    bu yöntemi acılmayan tüm imagelerde deneyebilirsiniz...

Saygılar..
    Vu solo 2 de farklı cihazların imajlarını meboot veya open multibootta yüklediğimde açılış logosunda kalınca cihaza ftp ile bağlanıp kerneli siliyor vu solo 2 nin kernelini atıyor ve chmod değerini 644 yapıyorum.Arka anahtardan kapatıp açıyorumçBazı imajlarda başarılı oluyor.Bazı imajlarda farketmiyor.

......ismini 4.0.1kkkk seklinde değiştirin diyorsunuz 4.01.kerneli silmiyorsunuz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lenova70 Mesajı Göster
    Vu solo 2 de farklı cihazların imajlarını meboot veya open multibootta yüklediğimde açılış logosunda kalınca cihaza ftp ile bağlanıp kerneli siliyor vu solo 2 nin kernelini atıyor ve chmod değerini 644 yapıyorum.Arka anahtardan kapatıp açıyorumçBazı imajlarda başarılı oluyor.Bazı imajlarda farketmiyor.

......ismini 4.0.1kkkk seklinde değiştirin diyorsunuz 4.01.kerneli silmiyorsunuz.
    Açılmamasının baska sebepleri vardır, örnek aynı cihazın pli ile atv kerneli farklıdır, şimdi bi arkadasla sizin cihaza cıkan italysatın kilitli oldugunu söyledi güvenlik almışlar galiba, access.so dosyasını yükleyin sisin cihaza cıkan italysat imageye systempluginse sorun kalmıyor ozaman

4.0.1kk degiştirin dememin sebebi farklı baska cihazlarda mesela gigada aynı kernel var ıkısı cakısırsa ayırması kolay olsun diye bazılarında silince kerneli baska kernel atsanda olmaz silince iş biter ...
    Düzenleyen remzi arslan : 18-04-2016 at 18:36

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık