Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Formuler Multiboot Rehber

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

Formuler Multiboot Rehber

Formuler Multiboot Rehber

1- OpenNFR image veya backupı cihazımızın flashına yüklüyoruz.

2-ilk kurulumda veya daha sonra eklentilerden opennfr4x multibootu yazılımımıza ekliyoruz.

3-8gb veya 16gb usb sticki cihaza takıp menu/kurulum/storage devicese girip sıfırlamaya girip usbye ext4 format atıyoruz..

4-Cihazımızın usbyi hdd olarak tanıması için mount ediyoruz, mavituş/Mounts/HDD Manager girip kırmızı tuşla mountsa basıyoruz
    ve media/hdd olarka fast mount yapıp kaydedip cıkıyoruz ve cihazı yeniden baslatıyoruz,
    baska usb veya hdd takılı olmasın sadece multiboot olarak kullanıcagımız usb olsun.

5-cihaz acıldıktan sonra menu NFR4X Multiboota okeyliyoruz ve karsımıza nereyı multıboot olarak kullanmak ıstedıgımız soruluyor
    media/Hdd secıyoruz eger usbmızı usb olarak mount ettıysek media/usb secıcez, benım tavsıyem hdd olarak kullanın sonra kurulum bıtıyor,

6-Yüklemek istediğimiz image veya backupın içindeki rootfs.bin dosyasını alıp masaustune cıkartıyoruz,
    masaustune bos bir klasöre cıhazımız formuler f1 ise formuler1 adını verıyoruz f3 ise formuler3 ismiyle kaydediyoruz ve
    rootfs.bin dosyasını içine atıp zipliyoruz ziplerken backupın adını kısa ve türkce olmayan karakterlerle yazıyoruz..

NOT:bazı imagelerin veya backupların içinde rootfs.bin olmayabilir mesela vuplus cihazlarda root_cfe_auto.bin olarak paketlenmiştir,
    bu ismin kendi cihazımıza göre uzantısını degiştiriyoruz, bunun içinde cihazımızın flashına hangi ısım veya uzantıyla yukluyorsak o ısımı ve formatı yazıyoruz,
    uno solo ve bazı vuduolarda bu uzantı root_cfe_auto.jffs2 olabilir iki seklide deneyin sonuc olarak mesela uno için dosya su sekılde olmalıdır,
    vuplus klasörü içinde uno klasörü ve içinde sadece root_cfe_auto.jffs2 olacak ve vuplus dosyamızı zipleyip cihazımıza flashpfxp veya dcce2 programıyla baglanıp
    media/hdd/multiboot upload klasörüne yolluyoruz.

7-Cihazımızdaki multiboot programına giriyoruz NFR4X veya Openmultiboot artık neyi kullanıyosanız install image diyoruz yesiltusa basarak 1. sıkkı secıyoruz
    burda en usttekı source image yuklemek ıstedıgımız ımage gorunuyor hemen altındakı hangı ısımle yuklemek ıstıyosak o ısmı verın ama kendısı ısım verdıyse degıstırmemeye calısın bu ısmı,
    diğer secenek Copy Setting to the new image burayı evet yaparsanız opennfr yani flasha kurulu ımagedekı kanal lıstenız felan ayarlar multiboota kuracagınız ımageye gecer bence evet yapın
    çünkü işiniz baya kolaylasır dırek acılırken kendı kanalınızdan acılır ve dıger dıl zaman ayarlarınız otomatık yuklenmıs olur...

İŞLEM BİTTİ BUKADAR BASİT :)

ASAGIYA BAZI RESIMLER VERICEM RESIMLERE BAKARAK YUKARDAKI ISLEMLERLE KARSILASTIRMA YAPABILIRSINIZ...
    MULTİBOOT İŞİ ENİGMA2 NİN ZEVKLI VE HASTALIK YARATACAK KADAR GUZEL BİR UGRASIDIR,KENDİNİZİ GELISTIRMEK ICIN İMAGELERİ KARSILASTIRMAK İÇİN GÜZEL BİR UGRASTIR..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-03-2013
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    591226

tesekkurler usta harikasınnn:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    1958

Elinize sağlık yukarı aldım.

Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2008
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    471371

usta ben yapamadım olmadı cihaz da diğer imajleri yükleyemiyorum direk boot oluyor nasıl düzelte bilirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    423711

diğer tarafta cevapladım, usb nizi formatlayın cihazda ext4 olarak...

Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2008
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    471371

teşekkürler abim

Junior Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2005
    Mekan