Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: FOREX Piyasasında Döviz Alıp Satmak

Vip
    Giriş Tarihi
    28-11-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    45745

FOREX Piyasasında Döviz Alıp Satmak

Arkadaşlar,

Özel işlerim nedeniyle uzunca bir süre forumdan uzak kalmıştım. Bu arada döviz alıp satarak işlem yapanların forumlarını takip ettim.

FOREX (Foreign Exchange) kelime anlamı olarak döviz alım satımı anlamına geliyor. Kısa yoldan zengin olmak isteyenlerin işlem yaptığı piyasaları anlatıyor. Buralarda kaldıraçlı işlem adıyla kendi paranızın üstünde miktarlarla işlem yapabiliyorsunuz. Böylece hızlı kazanabildiğiniz gibi eğer zarar ediyorsanız kısa sürede sermayeyi kediye yüklüyorsunuz.

Sermaye Piyasası kurulu Forex işlemi yapanların yüzde 86 sının zarar ettiğini bildiriyor.

Eğer bu piyasaya girecekseniz bir kumar oyununa dahil olacağınızı bildirmek istiyorum. Forex forumlarında belli bir dövizi al veya sat tavsiyelerini görürsünüz. Bunların tutma olasılığının zar atmaktan pek öteye gitmediğini söyleyeyim. Bu tavsiyeler döviz piyasasındaki gelişmelere göre yapılan tavsiyeler. Aslında bu işi profesyonel olarak yapanlar var. Paranızı onlara kaptıracağınızı söyleyeyim. Eğer tahminleriniz yüzde 60 seviyesinde bile olsa bu işten para kazanmak mümkün. Ancak böylesi tahminleri tutturabilmek için çok gelişmiş bilgisayar yazılımlarını kullanmanız gerekiyor. Bu tür yazılımlar yapay zeka içeren ve "Machine Learning" yani bilgisayarın öğrenmesini sağlayan yazılımlarla yapılıyor. Özetle sadece bir iki kuru kuruya geçmiş verilerle tahmin yapılarak para kazanılamıyor.

Internetteki İngilizce bir videoda bu işten para kazanan adamın onlarca matematikçiyi çalıştırarak sürekli olarak Terabyte'lar mertebesinde veriyi işlediklerini anlattığını gördüm.

Ayrıca çok büyük paralarla bu piyasayı yönlendirip dövizde oynaklık sağlayanlar var. Bunlar küçük yatırımcıyı dolduruşa getirip yönlendirebiliyorlar.

Sonuç olarak, bu piyasayı tavsiye etmiyorum.

Bütün bunları niye yazıyorum. İnternette hangi sayfayı açsanız Forex şirketlerinin reklamları karşınıza çıkıyor ve pek çok insan kısa yoldan zengin olma hayaliyle kendini bu piyasaya kaptırıyor.

Selamlar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-08-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23453

Dediğiniz gibi ben de para kaptırmasam da Forex'e aşina biriyim.

Birkaç Forex hesabım var.Elim varmadı para yatırıp ta oynamak.Hatta PC'ye Metatrader 2 de kurmuştum ama kaldırdım.

Bunla ilgili ben de ufak bir eğitim aldım.O sıralar heves etmiştim.

Sonra başka arkadaşlardan da bu konuyla ilgili olumlu şeyler duymadım.

Teyzemin bir tanıdığı da buna epey para kaptırmış.Bir de Öğretim Görevlisi kendisi.

İnsanlar bazen pek ölçüp tartmadan böyle para kaptırabiliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2009
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    497822

Bende çok takipçisiydim ama içime bir türlü sindiremedim. Programlar eğitim CD leri kitaplar falan veriliyormuş falan sinmedi içime işte. Neyseki HighOption ile tanıştım şimdi hesabımda 50TL basarak %75-80 arası kar marjı elde edebiliyorum ama Forex'teki gibi tek başıma değil yatırım danışmanları hergün mail adresimize mail atıyorlar mesela GBP/USD değeri önümüzdeki 15 dk zaman diliminde değer kaybetmesi beklenmektedir gibi. Bende 50 TL basıp düşer diyorum 92TL kazanıyorum yani +40TL gibi kar elde edebiliyorum kaybetme şansıda oluyor elbet yok değil ama genelde kazanıyoruz. Ama cidden Forex'ten uzak durun.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    619983

Ben 1 yıla yakın uğraştım bu işle. Getiriden çok götürüsü var. Risk o biçim. Hatta müşteri hizmetlerine bağlandığımda dedim bu ne biçim her işlem açmada zarar yazıyor. Kumar oynasam daha iyi, elimdeki kağıdı bilirdim hiç yoktan dedim. Müşteri hizmetlerindeki personele sordum iyi hoş yardımcı oluyorlar yatırım uzmanları filan da dedim siz müdahil oluyor musunuz bu işe şahsi olarak sizin yatırımınız var mı madem uzmansınız dedim. Yok efendim ne işimiz olur dedi. Yani arkadaşlar faso fiso hepsi, çok yüksek riskli olmasa adamlar 1 lirayla 100 katı işlem yaptırır mı hiç adama ? Dünyanın neresinde görülmüş bu :smashfrea

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

neden çoğu kişi zarar ediyor çünkü senin kar etmen demek çalıştığın kurumun zarar etmesi demek forexten tek kelime uzak durun hisse alın borsa çok düştü denildiği zamanlarda alın özellikle bekleyin kar eden büyük şirketleri alın bakın keyfinize...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    3977

Abim uzak Dur Forex,den
    Anlaşabildigin bir banka ile internet bankacılıgı üzerinden
    alım satım yapmanı tavsiye ederim .
    saygılarımla..

New Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    620298

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MeDePe Mesajı Göster
    Arkadaşlar,

Özel işlerim nedeniyle uzunca bir süre forumdan uzak kalmıştım. Bu arada döviz alıp satarak işlem yapanların forumlarını takip ettim.

FOREX (Foreign Exchange) kelime anlamı olarak döviz alım satımı anlamına geliyor. Kısa yoldan zengin olmak isteyenlerin işlem yaptığı piyasaları anlatıyor. Buralarda kaldıraçlı işlem adıyla kendi paranızın üstünde miktarlarla işlem yapabiliyorsunuz. Böylece hızlı kazanabildiğiniz gibi eğer zarar ediyorsanız kısa sürede sermayeyi kediye yüklüyorsunuz.

Sermaye Piyasası kurulu Forex işlemi yapanların yüzde 86 sının zarar ettiğini bildiriyor.

Eğer bu piyasaya girecekseniz bir kumar oyununa dahil olacağınızı bildirmek istiyorum. forumlarında belli bir dövizi al veya sat tavsiyelerini görürsünüz. Bunların tutma olasılığının zar atmaktan pek öteye gitmediğini söyleyeyim. Bu tavsiyeler döviz piyasasındaki gelişmelere göre yapılan tavsiyeler. Aslında bu işi profesyonel olarak yapanlar var. Paranızı onlara kaptıracağınızı söyleyeyim. Eğer tahminleriniz yüzde 60 seviyesinde bile olsa bu işten para kazanmak mümkün. Ancak böylesi tahminleri tutturabilmek için çok gelişmiş bilgisayar yazılımlarını kullanmanız gerekiyor. Bu tür yazılımlar yapay zeka içeren ve "Machine Learning" yani bilgisayarın öğrenmesini sağlayan yazılımlarla yapılıyor. Özetle sadece bir iki kuru kuruya geçmiş verilerle tahmin yapılarak para kazanılamıyor.

Internetteki İngilizce bir videoda bu işten para kazanan adamın onlarca matematikçiyi çalıştırarak sürekli olarak Terabyte'lar mertebesinde veriyi işlediklerini anlattığını gördüm.

Ayrıca çok büyük paralarla bu piyasayı yönlendirip dövizde oynaklık sağlayanlar var. Bunlar küçük yatırımcıyı dolduruşa getirip yönlendirebiliyorlar.

Sonuç olarak, bu piyasayı tavsiye etmiyorum.

Bütün bunları niye yazıyorum. İnternette hangi sayfayı açsanız Forex şirketlerinin reklamları karşınıza çıkıyor ve pek çok insan kısa yoldan zengin olma hayaliyle kendini bu piyasaya kaptırıyor.

Selamlar..
    Hocam güzel bir konuya değinmişsiniz sanırım bu işe girenlerin çoğu zararlı çıkıyor. Ben de denemek için 100 dolar atmıştım 1 yıl önce... Parayı 2 günde bitirdim. Şirket Hala arıyor para yatırın para yatırın diyip duruyor.

New Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2017
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    626334

Kaldıracın yüksek olduğu alanlarda tecrübesiz yatırımcıların başlamamasını tavsiye ederim.

9. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı