Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 28 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next 4k cihaz çıkartırmı

Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    169355

Next 4k cihaz çıkartırmı

merhabalar...başlıktanda anlaşıldığı gibi nexten 4k machina 3d ayarında stabil çalışan ve hertürlü deteği alabileceğimiz bir cihaz çıkartırmı..başta doktora sonra tüm ilgili arkadaşlara soruyorum bilgileri varsa...malum 4k tv aldık şu an piyasadaki 4k cihaz iki adet bir vu(enigma)hiç bulaşmak istemiyorum diğeride technicsat onda da emu desteği yok...bu konuda başta sn.doktorun sonra bu konu hk.bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak isterim...machina 3d çok memnunum yanlış alışveriş yapıpta paramız yanmasın.....iyi günler dilerim tüm formdaşlara....:smiles34::smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

hepsi çıkaracak ama benim bildiğim en yakın tarihli hepsi dijitale sordum gıgabulue çıkacak dediler nisan veya mayısta

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-12-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    611179

Benimde bir istegim olacak Next 4K cihazı çıkaracaksa lütfen enaz çift modül girişli olsun hatta üç modül girişlide olabilir Dsmart Tivibu ve Filboxı tek cihazda kullanma ayrıcılıgı olsa süper olur.

Ben daha evvel next bayisine sormuştum 4K cihaz olacakmı diye bana piyasada bu yönde fazla istek yok demişti.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

bugün hepsi dijitalle konuştum 4k tecnisat cihazlar peynir ekmek gibi satıyormuş getirdikleri ürünler bitmek üzeremiş piyasada bizim gibi çok uydu meraklısı var next umarım geç kalmaz çıkarsın hemen alarım ama machine gibi cihaz çıkarsın bir zamanlar fiyasko olan dobroski gibi cihaz çıkarmasın

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

4k next cihazları bende bekliyorum. çıkar çıkmaz alacam. acaba 4k ile full hd resiver tek cihaz olarak çıkacakmı?. bekliyoruz inşallah fiat makul olur. ve en kısa zamanda üretilip piyasaya verilir. saygılarımla aliharbiye.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2008
    Mekan
    25 Erzurum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    438367

Az bi durun hele HD yi tam olarak nerde izledik ki,Bu ne acele HD nin zevkine varalım ondan sonra 4 k 8 k.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

Daha dünyada ve avrupada ve ülkemizde ful hd yi tam doyasıya seyretmeden,hemen 4k istiyorlar.her şeyi yavaş yavaş sindire sindire kullanmak lazım.dünyada, avrupada bile 4k yayın ve teknoloji yavaş yavaş ilerliyor.sadece 4k tv ve receiverle iş bitmiyor. 4k olan bir sürü ekipman lazım.4k kayıt cihazları,kamera,stüdyo,yayın merkezleri v.s.
    Düzenleyen yildirim939 : 15-03-2016 at 18:37

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi can_211 Mesajı Göster
    Az bi durun hele HD yi tam olarak nerde izledik ki,Bu ne acele HD nin zevkine varalım ondan sonra 4 k 8 k.
    ömür kısa bomba patlayıp ölebilirsin o yüzden imkanın varsa gününde her şeyi deneyeceksin yarına çıkacağın türkiyede garantisi yok

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2006
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    296027

next gıbı yerlı fırmalar ancak seneye 4k cıhazlar çıkartır pıyasaya

zaten cıhazı next fırması çıkartmaz yabancı kaynaklardan bulduğu kafasına yatan bır fırma ıle anlaşıp kutunun uzerıne next 4k yazdırır olur bıter
    machına 3d de bu arada octagon fırmasının cihazıdır yazılım işini de next fırması ****enıyor (yazılım edıtleme kısmını)
    Düzenleyen ADEM1980 : 15-03-2016 at 18:45

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2004
    Mekan
    08 Artvin
    Üye No
    39549

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bilocanbjk Mesajı Göster
    merhabalar...başlıktanda anlaşıldığı gibi nexten 4k machina 3d ayarında stabil çalışan ve hertürlü deteği alabileceğimiz bir cihaz çıkartırmı..başta doktora sonra tüm ilgili arkadaşlara soruyorum bilgileri varsa...malum 4k tv aldık şu an piyasadaki 4k cihaz iki adet bir vu(enigma)hiç bulaşmak istemiyorum diğeride technicsat onda da emu desteği yok...bu konuda başta sn.doktorun sonra bu konu hk.bilgisi olan arkadaşların fikirlerini almak isterim...machina 3d çok memnunum yanlış alışveriş yapıpta paramız yanmasın.....iyi günler dilerim tüm formdaşlara....:smiles34::smiles34:
    Aynen Machina3d serisinin devamı olarak daha da güçlü donanımlı bir 4k cihaz (daha güçlü bir işlemci, SD kart girişli ve 2 modüllü, çift tunerli vs.) bir cihaz çıkarırsa harika olur. Fiyat çok da önemli değil bence çünkü 4k TVye parayı veren cihaza da verir. Machina gibi kaliteli bir cihazı başka bir cihazla değişmek istemiyorum yoksa. Çıkacaksa çok kaliteli olmalı.
    Düzenleyen satkingdom : 15-03-2016 at 18:40

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ADEM1980 Mesajı Göster
    next gıbı yerlı fırmalar ancak seneye 4k cıhazlar çıkartır pıyasaya

zaten cıhazı next fırması çıkartmaz yabancı kaynaklardan bulduğu kafasına yatan bır fırma ıle anlaşıp kutunun uzerıne next 4k yazdırır olur bıter
    machına 3d de bu arada octagon fırmasının cihazıdır yazılım işini de next fırması ****enıyor (yazılım edıtleme kısmını)
    acaba meşhur fiyasko olan dobraski cihazı hangi firma çıkardı

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2006
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    296027

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    acaba meşhur fiyasko olan dobraski cihazı hangi firma çıkardı
    dedıgınız cıhazı kullanmadım fıyasko dedıgınız cıhaz next ın dobratech cıhazımı nedır marka modelı tam acık olarak yazarsanız daha ıyı olur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ADEM1980 Mesajı Göster
    dedıgınız cıhazı kullanmadım fıyasko dedıgınız cıhaz next ın dobratech cıhazımı nedır marka modelı tam acık olarak yazarsanız daha ıyı olur
    next dobratch cihaz bizim burda büyük fiyasko olduğu için dobraski diye lakap takıldı cihaza

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    16457

Bence bu yıl çıkmaz :( seneye belki :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-03-2016
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    619335

Arkadaşlar HD yayın bile uydu üzerinden ciddi bant genişiliği istiyor. Çeşitli codeclerle sıkıştırıp sıkıştırıp Hd diye çamur gibi yayın yapıyorlar. 10 küsür yıldır FHD TVler satılıyor ancak toplasan 1-2 yıldır tam izlemeye başladık. Bildiğim kadarıyla FB maçı TRT4K bile samsung sponsorluğunda yapılmış kamera stüdyo satışı için. 4K deneme yayın aşamasını aşamadan 8K TVler gelmeye başlayacak. NTV başkanı Şahenkin dediği gibi 1.3 milyar dolar reklam geliriyle bu kadar kanal dönmez ki adamlar 4K yayına yatırım yapsın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-12-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    588152

Ben arayıp sormuştum 3 ay önce böyle bir düşüncelerinin olmadığının söylendi bana bende vu+solo 4k aldım....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xboy111 Mesajı Göster
    Arkadaşlar HD yayın bile uydu üzerinden ciddi bant genişiliği istiyor. Çeşitli codeclerle sıkıştırıp sıkıştırıp Hd diye çamur gibi yayın yapıyorlar. 10 küsür yıldır FHD TVler satılıyor ancak toplasan 1-2 yıldır tam izlemeye başladık. Bildiğim kadarıyla FB maçı TRT4K bile samsung sponsorluğunda yapılmış kamera stüdyo satışı için. 4K deneme yayın aşamasını aşamadan 8K TVler gelmeye başlayacak. NTV başkanı Şahenkin dediği gibi 1.3 milyar dolar reklam geliriyle bu kadar kanal dönmez ki adamlar 4K yayına yatırım yapsın.
    özel sektör para kazanması lazım trt nasılsa bizi yoluyor ama hala 1 yılı geçti test yayını yapıyor ne testmiş mübarek bitemedi gitti

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    381982

Tabii,çıkarır.Buda soru mu şimdi?

Member
    Giriş Tarihi
    16-03-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    619406

İlk HD yayıncılığa başlayan kanallardan olan ve büyük bir medya grubunda çalışan arkadaşım var yayın gruplarının 4K olayını sordum 4-5 sene bekleme dedi. Türk kanalları için 4K bekleyenler parasını sokağa atmasın.

Member
    Giriş Tarihi
    26-12-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    169355

Ya arkadaşlar ben zaten türk kanallarından beklemiyorum bu 4k yı hotbird ve astradaki yayınları seyredicem bu yüzdende nasıl next 3d de emu olayı var diğer uydulardaki 4k yayınlar için sormuştum aynı next 3d gibi bir cihaz çıkartabilirmi yakınlarda...ayrıyeten hazirandaki avrupa şampiyonasını verecek 4k kanallar vardır mutlaka...ben konuya ve next cihazlara kendisi hakim diye bir duyum varmı diye sn.doktora sormuştum...yoksa gidip başka bir cihaza bayılmayalım diye sormuştum....iyi günler...

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık