Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Pıranha mı alacaksınız? Iyi düşündünüz mü?

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2014
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    601936

Pıranha mı alacaksınız? Iyi düşündünüz mü?

Merhaba dostlar.

1,5 - 2 yıl kadar önce, kullandığım Piranha Evoque Navigasyon cihazını babama verdiğim ve cihazdan memnun olduğum için, cihazımı yenilerken yine Piranha alayım dedim. Araştırdım. Bir arkadaşımın alma pişman olursun demesine rağmen Piranha No Traffic M Type aldım.

Kullanmaya başladıkça gördüm ki cihazın haritası Evoque dan farklı bir harita ve güncel değil. Çoğu zaman yanlış yönlere girdim. Bazı yerler ise hiç yok. Kullanıma devam ettikçe zaman içinde daha da sıkıntı arttı.

Sürekli harita güncellemeleri kontrol etmeye başladım. 6 ay-bir yıl-bir buçuk yıl derken güncelleme yok. Halbuki alırken reklamında ömür boyu güncelleme yazıyordu. Ben nereden bileyim ömür boyu derken 3-4 senede bir güncelleyeceklerini. O da belli değil ya neyse. Sonra Piranha müşteri hizmetlerini aradım birkaç defa. Her seferinde birkaç ay içinde güncelleme verilecek dediler. Yok Yok Yok. Anlayacağınız 1,5 senedir güncelleme bekliyorum. Son arayışımda teller iyice koptu.

Sonra ücretsiz güncellemeden ümidimi kesince, ücretiyle harita alabilir miyim diye araştırmaya başladım. Haritanın Tr üreticisiyle irtibata geçtim. Sygiç yazılımdaki Doğu Avrupa yazılımının Türkiyeyi tam kapsayıp kapsamadığını sordum tam değil dediler. Parasıyla yalnız Türkiye haritası alabileceğim bir yer varmı diye sordum. Yok dediler. Ancak bir süre sonra size başka bir şekilde yardım edebiliriz dediler. Bir ay kadar sonra tekrar aradım. Gerçekten de ücretsiz bir yazılım verdiler. Ancak bu da cihazın yazılımından çok farklı. No traffic özelliği de yok.

Velhasıl durum bu arkadaşlar. Yorum sizin.

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2014
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    601936

Bu gün kontrol ettim Sygic de hala 2014-3 yazılımı duruyor. Müşteri hizmetlerini aradım. Teknik servisten bir bayan Naviextras Toolbox u kullanın yükleyin diyor. Naviextras Toolbox cihazımı tanımıyor bile. M Type No traffic in Sygic le yüklendiğinden haberi yok. NE DENİLEBİLİR Kİ...

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2014
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    601936

------
    Orijinalden alıntı: Piranha Destek

Sayın simurg66,

Bu konuda destek sayfasına bakabilir siniz. Benim yapabileceğim bir şey varsa sizlere yardımcı oluyorum. Ancak benim yetkim ve bilgim dışında kalan konuları müşteri temsilcilerine sormanız gerekmektedir. Teknik yazılımsal donanımsal sorunlarınız varsa yardımcı oluyorum. Ancak güncelleme neden yapılmadı v.b konularda malesef bilgim ve yetkim olmadığı için müdahale edemiyorum.

Kolay gelsin.

------- CEVABEN...

Bu sıkıntıyı müşteri temsilcisine defalarca ilettik. Cevap "1-2 aya kadar verilecek" oluyor her defasında. Hatta Aralık-2015 ortalarında aradığımda
    yılbaşına kadar kesin verilecek denmesine rağmen bir değişme olmadı.

En son müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşmede cihazımın M Type olduğunu ısrarla belirtmeme rağmen bana "Naviextras Toolbox" dan
    bağlanıp güncelleyebileceğimi söylüyor. Bu Teleatlas haritalı cihazların Naviextras Toolbox dan indirilemeyeceğinden bile haberi yok hanımefendinin.

Sonuç olarak ben bir Piranha müşterisi olarak oyalama değil -"şu tarihte güncelleme vericek"- diyen GERÇEK CEVAP istiyorum.

Çünkü siz cihazı satarken bize büyük, ışıltılı ve renkli harflerle "ÖMÜR BOYU GÜNCELLEME" yazarak sattınız bu cihazları. Biz de size inandık ve güvendik.
    Ancak 2 seneye yakın bir zaman geçmesine rağmen eski haritaları kullanıyoruz. Hatta artık kullanamıyoruz çünkü yollar ve sokaklar, isimler çok değişti.

Yukarıdaki alıntıda; yetkiniz ve bilginiz olmadığını yazmışsınız. Firma yetkililer eğer çok uzakta değilse (!) bi zahmet durumu sorabilir ve bir cevap yazabilirsiniz.
    Anlaşılıyor ki niyetiniz bağcıyı dövmek.

EYYY PİRANHA CEVAP BEKLİYORUM.

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık