Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Slim lnb tavsiyesi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    74 Bartın
    Üye No
    517

Slim lnb tavsiyesi

merhaba, piyasadaki en kaliteli slim lnb hangisidir sizce, ben inverto black ultra kullamıyorum, çok ta memnunum ama kullandığım slim lnblerin performası iyi olmadı, acaba tavsiyesi olanvar mı slim lnb markası konusunda, invertonun da türkiyede satılan slim lnbsi yok sanırım, özellikle 2-3 derecelik aralık olan uydularda çok kullanışlı oluyor slimler. teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    16540

Benim aparatlı sistemde 2 adet tekli bir adet çiftli atlanta slim takılı. Memnunum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2016
    Mekan
    42 Konya
    Üye No
    618715

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi erd_eru Mesajı Göster
    Benim aparatlı sistemde 2 adet tekli bir adet çiftli atlanta slim takılı. Memnunum.
    senin bununla çift çıkışla hotbirt ve eutelsat16 uydusunu tekli ilede astra 19.2 derecedeki uyduyu alabilirmiyim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi subbed0109 Mesajı Göster
    senin bununla çift çıkışla hotbirt ve eutelsat16 uydusunu tekli ilede astra 19.2 derecedeki uyduyu alabilirmiyim
    Anten çapının en az 90cm. olması ve tüm LNB'lerin ince tip(slim) olması şartıyla izleyebilirsiniz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    6289

slim lnblerin en ucuzuda aynı işi görüyor.tecrübeyla sabittir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Slim lnb kullanmak isteyen arkadaslara bir bilgi vermek istiyorum, yapilari geregi slim lnblerin feedhorunu kücük ve genelde sivri sekilde imal ediliyorlar buda yagmurlu havalarda suyun tutunmasini kolastiriyor bu durum sinyal zayiflamasina hatda yayinin tamamen kesilmesine sebep oluyor. Türkiyede varmi bilmiyorum ama almanyada satilan best marka slim lnblerde bu sorun olmuyor veya daha az su tutuyor ben her iki tip lnbden kullaniyorum ve bu markada yagmurlu havada feedhorun üzerinde fazla su tutmuyor lnb sivri olarak imal edilmemis düz olarak imal edilmis ayrica bu markalar fason üretim degil alman malidir kaliteli maldir ayni mti ayarindadir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-04-2014
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    603955

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    Slim lnb kullanmak isteyen arkadaslara bir bilgi vermek istiyorum, yapilari geregi slim lnblerin feedhorunu kücük ve genelde sivri sekilde imal ediliyorlar buda yagmurlu havalarda suyun tutunmasini kolastiriyor bu durum sinyal zayiflamasina hatda yayinin tamamen kesilmesine sebep oluyor. Türkiyede varmi bilmiyorum ama almanyada satilan best marka slim lnblerde bu sorun olmuyor veya daha az su tutuyor ben her iki tip lnbden kullaniyorum ve bu markada yagmurlu havada feedhorun üzerinde fazla su tutmuyor lnb sivri olarak imal edilmemis düz olarak imal edilmis ayrica bu markalar fason üretim degil alman malidir kaliteli maldir ayni mti ayarindadir.
    Abi sen bilirsin octagon slim lnblerde iyi..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi selcuk8 Mesajı Göster
    Abi sen bilirsin octagon slim lnblerde iyi..
    Evet su tutmama bakimindan oda iyidir benim kullandigim lnblerin icerisinde octagonda var asagi yukari 5 yildir kullaniyorum kötü diyemem ama octagon fason üretilmis lnb dir ama hangisi daha iyi dersen bestti tavsiye ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    128017

almanızı şiddetle tavsiye ederim

gelecek olan almancı dostlarınız varsa getirtin 5 yıl önce bir akrabam getirmişti halen kullanıyorum yağmur çamur demez çanağınız karla buzla kaplanmadığı sürece tam performans alırsınız

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    6289

pek slim lnbye benzemiyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23069

Atlanta Slim Çiftli Twin LNB kalitelşimidr hemen bozulurmu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    128017

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vito Mesajı Göster
    Atlanta Slim Çiftli Twin LNB kalitelşimidr hemen bozulurmu
    iki yıldır atlanta slim tekli lnb kullanıyorum ayrıca birçok ucuz ve pahalı lnbler kullandım bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.sisteminizi hatasız kurarsanız lnbler kolay kolay bozulmaz su alıp kısa devre yapmamasına ve montaj esnasında yere sertçe düşürmemeye veya darbe almamasına dikkat etmelisiniz.
    Düzenleyen hadebe : 19-10-2017 at 15:32

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

Ben atlandan baya memnunum inverto black daha kötü performans aldım duruyo attım bi kenara invertoyu cerimi kötü atlantaya göre

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23069

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hadebe Mesajı Göster
    iki yıldır atlanta slim tekli lnb kullanıyorum ayrıca birçok ucuz ve pahalı lnbler kullandım bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.sisteminizi hatasız kurarsanız lnbler kolay kolay bozulmaz su alıp kısa devre yapmamasına ve montaj esnasında yere sertçe düşürmemeye veya darbe almamasına dikkat etmelisiniz.
    bunu tavsiye edermisiniz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    128017

bu işlere yatkınlığınız varsa hepsini kullanabilirsiniz ama hassasiyet konusunda yetersiz kalabilir.ben bir seneye yakın olacak satfinder 2 hd plus kullanıyorum gayet memnunum hassasiyeti çok iyi anında tepki veriyor.Açık olduğunda 4 ila 5 saat gibide sarjı gidiyor.herbir uydu için 8 tane kadar tp kayıt edebiliyorsunuz bu yüzdende yanlış uydu ayarlamak gibi bir hataya düşmüyorsunuz.
    Düzenleyen hadebe : 20-10-2017 at 13:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    23069

bu işlere yatkınlığınız varsa hepsini kullanabilirsiniz ama hassasiyet konusunda yetersiz kalabilir.ben bir seneye yakın olacak satfinder 2 hd plus kullanıyorum gayet memnunum hassasiyeti çok iyi anında tepki veriyor.Açık olduğunda 4 ila 5 saat gibide sarjı gidiyor.herbir uydu için 8 tane kadar tp kayıt edebiliyorsunuz bu yüzdende yanlış uydu ayarlamak gibi bir hataya düşmüyorsunuz.
    429 tl çok pahalı ben evde kullancam uyducular 40-50 tl isitiyor bir lnb uydu bulmak için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    128017

429 tl çok pahalı ben evde kullancam uyducular 40-50 tl isitiyor bir lnb uydu bulmak için
    ben bir ara indirimli olarak 329 tl ye almıştım hiçte pişmanlık duymadım her uyducu için söylemiyorum işini iyi yapanlar hariç gelip kıytırık bir kurulum sonrası gelişi güzel bir ayar yapıp çekip gidiyorlar 10 liralık lnb takıp 25 ile 30 lira para alıyorlar 25 kuruşa bile metresini bulabileceğin orta halli bir kablonun metresini 1 ila 1.50 liradan iteliyorlar internette 45 tl ye satılan çanak antenlere 75 ila 100 tl istiyorlar işçilik bir çanak için 25 ila 50 tl tutuyor her çağırdığında 25 tl ayar ücreti desek malum bu işlere bulaştınmı o uyduda olsun bu uyduda olsun derken her uyducu çağırdığında maliyet dahada artıyor zaten bu multifeed işlerden her uyducuda anlamıyor benim çatıda 6 ayrı çanağım ve dağınık olarak kurduğum 14 uydu mevcut ve bu kurulumu a dan z ye tamamen kendi imkanlarımla gerçekleştirdim bunu bir uyducudan destek alarak yapsaydım halimi siz düşünün ki ne olurdu.
    Düzenleyen hadebe : 27-10-2017 at 11:39

Member
    Giriş Tarihi
    23-09-2014
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    608671

ben bir ara indirimli olarak 329 tl ye almıştım hiçte pişmanlık duymadım her uyducu için söylemiyorum işini iyi yapanlar hariç gelip kıytırık bir kurulum sonrası gelişi güzel bir ayar yapıp çekip gidiyorlar 10 liralık lnb takıp 25 ile 30 lira para alıyorlar 25 kuruşa bile metresini bulabileceğin orta halli bir kablonun metresini 1 ila 1.50 liradan iteliyorlar internette 45 tl ye satılan çanak antenlere 75 ila 100 tl istiyorlar işçilik bir çanak için 25 ila 50 tl tutuyor her çağırdığında 25 tl ayar ücreti desek malum bu işlere bulaştınmı o uyduda olsun bu uyduda olsun derken her uyducu çağırdığında maliyet dahada artıyor zaten bu multifeed işlerden her uyducuda anlamıyor benim çatıda 6 ayrı çanağım ve dağınık olarak kurduğum 14 uydu mevcut ve bu kurulumu a dan z ye tamamen kendi imkanlarımla gerçekleştirdim bunu bir uyducudan destek alarak yapsaydım halimi siz düşünün ki ne olurdu.
    Merhabalar birşey öğrenmek istiyorum satfinder 2 hd cihazda 16 uydu mevcut galiba ben herhangi bir tanesini bulunmayan başka bir uydu ile değiştirebilirmiyim mesela hellasat uydusunu ekleye bilirmiyim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2017
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    627941

Sa arkadaşlar istanbulda uygun fiyata tekli slim nerde ala bilirim karakoyde bulamadım

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    554741

Ben Azersat için Atlanta Slim Quad kullanıyorum memnunum ancak aynısını Turksat için kullandım yağmurda bütün yayınlar gitti.

Bence merkez uydu için slim lnb tercih etmeyin mecbur kalmadıkça, merkez odaklıya kalın tip, yanına slim lnb tercih edin. Benim ki gibi 42+46 derece şeklinde.

Azersat için kullandığım Atlanta Slim'den çok memnunum çok aşırı yağmur olmadıktan sonra kesilme, kırılma vs yok! Fiyatı da Türkiye'de satılanlar içinde en uygunu (quad için bahsediyorum). Muhtemelen teklisi de öyledir.

Atlanta Alps diye yeni bir ürün çıkmış tekli onun hakkında bilgim yok! Benim kullandığımın ikilisi ve dörlüsü satılıyor.

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık