Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 34 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: vu+ uno openspa ham imaj indirme

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

vu+ uno openspa ham imaj indirme

Merhaba tüm dostlar; vu+ uno cihazın flashına openspa ham imaj kurup içine multiboot yada openmultiboot kurmak istiyorum.
    1-Openspa ham imajı nereden indirebilirim?
    2-Ham imaj olduğundan nasıl emin olabilirim? teşekkürler.

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

kendi sayfasından indir

Emin olmak basit zaten tüm herşeyi siz yapılandırmak zorundasınız hiç bir şey kurulu yapılandırılmış şekilde gelmez Settings cam isteğe göre pligin v.s PC işletim sistemi gibi düşünün

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

aynı mesajın tekrarı
    Düzenleyen vuuno : 02-03-2016 at 13:18

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Hocam forumdan okuduğum kadarıyla openspa imajlardaki multibootlara istisnalar hariç haman hemen bütün vu + serilerinin imajları yüklenebiliyor. Ham imaj openspa'nın tercih edilmesinin sebebi zaten bu. kurduğum openspa 4.0.004 ve 5.0.005 imajların multiboot'una vu uno için hazırlanan backupları bile yükleyemedim.
    Mesela:
    1-BlackHole 2.1.7 vu+uno gurkanoğuz backup
    BlackHole 3.0.1 F vuuno gibi
    2-Diğer bir husus receiver açılırken multiboot ekrana gelmiyor. Dolayısıyla imaj seçme imkanı olmuyor. Multiboot'un açılışta ekrana gelmesi ayarını bulamadım.
    Düzenleyen vuuno : 02-03-2016 at 13:45

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi memorist Mesajı Göster
    kendi sayfasından indir

Emin olmak basit zaten tüm herşeyi siz yapılandırmak zorundasınız hiç bir şey kurulu yapılandırılmış şekilde gelmez Settings cam isteğe göre pligin v.s PC işletim sistemi gibi düşünün
    Memorist ustat 4 nolu mesajıma mümkünse cevap bekliyorum.

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Openspa son imajı denemedim ama en son bayağı eski olan 3.2 ver ile duoda çok çalışmalarda bulunmuştum ayrıten duo da uno solo2 gibi farklı modelleride yükledim eskiden ön logo 10 imaj ile sınırlıydı ama şu an sınırsız diye biliyorum bunlar aşıldı gelelim soruna tüm uygulaman gerekenleri uyguladıysan ve MebootUpload dosyası içerisine imaj yükleyebildiysen zaten ön logo gelmesi gerekir .yükleyemediklerin ise size önerim vuplus adı altında zipleyip gönderin yoksa farklı uzunluk yada karakterlerde sorun çıkabilmekde yada kısa tutun ayrıca multiboot (eklenti indirden )değilde imajı yapılandırırken SpaPanel >> Aktivate /Deactivate Pligns bölümünden yükleyin belki küçük bir uyumsuzluk yada olumsuzluk örneği yaşamamak için. ve tüm işlemleri yaptınız media/hdd-usb nasıl mount biçimi kullandıysanız en son eklentilerden multibootu aktif hale getirmeniz gerekir ve media/ altına ( open-multiboot ) open-multiboot-upload gibi dosyalar oluşacaktır atmadıysa kurumu tekrarlayın. tam olarak işlem gerçekleşmemiş olabilir..
    Düzenleyen memorist : 04-03-2016 at 15:37

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Openspa son imajı denemedim ama en son bayağı eski olan 3.2 ver ile duoda çok çalışmalarda bulunmuştum ayrıten duo da uno solo2 gibi farklı modelleride yükledim eskiden ön logo 10 imaj ile sınırlıydı ama şu an sınırsız diye biliyorum bunlar aşıldı gelelim soruna tüm uygulaman gerekenleri uyguladıysan ve MebootUpload dosyası içerisine imaj yükleyebildiysen zaten ön logo gelmesi gerekir .yükleyemediklerin ise size önerim vuplus adı altında zipleyip gönderin yoksa farklı uzunluk yada karakterlerde sorun çıkabilmekde yada kısa tutun ayrıca multiboot (eklenti indirden )değilde imajı yapılandırırken SpaPanel >> Aktivate /Deactivate Pligns bölümünden yükleyin belki küçük bir uyumsuzluk yada olumsuzluk örneği yaşamamak için. ve tüm işlemleri yaptınız media/hdd-usb nasıl mount biçimi kullandıysanız en son eklentilerden multibootu aktif hale getirmeniz gerekir ve media/ altına ( open-multiboot ) open-multiboot-upload gibi dosyalar oluşacaktır atmadıysa kurumu tekrarlayın. tam olarak işlem gerçekleşmemiş olabilir..
    Hocam zamanınızı ayırıp bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler dahlinde tekrar sıfırdan deneyeceğim. Dikkatimi çeken diğer bir şey de Flaşa kurduğum openspa 5.0.003 ve 5.0.005 in her ikisinde Spapanel'den girip eklenti indirmek istediğimde indirilebilecek hiç bir yeni eklenti yok denmesi.
    Düzenleyen vuuno : 04-03-2016 at 17:58

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vuuno Mesajı Göster
    Hocam zamanınızı ayırıp bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler dahlinde tekrar sıfırdan deneyeceğim. Dikkatimi çeken diğer bir şey de Flaşa kurduğum openspa 5.0.003 ve 5.0.005 in her ikisinde Spapanel'den girip eklenti indirmek istediğimde indirilebilecek hiç bir yeni eklenti yok denmesi.
    Multiboot,ta kurulu olan 5.0.5 Versionda bende problem yok vuuno dostum cihaz ip alıyormu bak..

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Multiboot,ta kurulu olan 5.0.5 Versionda bende problem yok vuuno dostum cihaz ip alıyormu bak..

cihaz ip alıyor. çünkü FlashFxp'den gönderdiğim Vin Rar Zıp'lı imajlar meoboot'ta görünüyor. İnstall yaptırdıktan yaklaşık 6-7 dakika sonra kurulum yapılmış gözüküyor. (Eklentilerdeki Meoboot'ta) Fakat cihazın açılışında meoboot logosu ekrana gelmiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

SIZE=3]VuUNO dost merhaba!..

Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla yorumluyayım.Siz multibootu kuramamış gözüküyorsunuz.Eğer kurmuş olsaydınız UNO için verilen bacupları multiboota yüklemede sorun yaşamazdınız...

Kurulumda yanlış yapmamak için Memorist dostun resimli olarak hazırladığı
    OpenSPA imajda Multiboot kurulumubaşlıklı açıklamaları PC ekranına al.Tek tek işlemleri sıra ile yap.Göreceksin ki,multiboot kendiliğinden kurulmuş olur.
    Kurulumu tamamladıktan sonra cihazda "Eklentiler listesinden"multiboot eklentisini OK le.Sana usb mi yoksa hddolarak mı maunt edildiği sorulacaktır.Flash belleğini nasıl maunt ettiysen
    [/SIZE]o şekilde ok.le:hdd olarak maunt ettiysen,hhd yi işaretle.Yok usb olarak maunt ettiysen bu kez de usb yi OK.le ve menüden çık.
    Söyleyeceklerim bu kadar dost.Kurulamıyorsa flash belleği değiştir.Tabii her şeyden önce de flash belleğini bilgisayarda Fat 32 olarak maunt etmelisin.Kolaylıklar diliyorum...:wave:
    Düzenleyen rselturk : 04-03-2016 at 18:56

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

VuUNO dost,bir konuya açıklık getirelim.Anlatıklarınız ve yaptıklarınız farklı farklı şeyler:

Meoboot kurulumu BlacHole imajda olur.Oysa siz OpenSPA imajdan ve multiboot kurulumundan bahsediyorsunuz.Her iki imajede de söz konusu kurulumlar farklılık gösterir.

Siz eğer Meoboot kurulumu yapacaksanız,cihazın flashına Blackhole imaj yükleyeceksiniz.Yok,Open SPA imaje üzerine Multiboot kurulumu yapacaksanız, o zaman da yukarıda anlattıklarımı uygulayın...

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rselturk Mesajı Göster
    SIZE=3]VuUNO dost merhaba!..

Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla yorumluyayım.Siz multibootu kuramamış gözüküyorsunuz.Eğer kurmuş olsaydınız UNO için verilen bacupları multiboota yüklemede sorun yaşamazdınız...

Kurulumda yanlış yapmamak için Memorist dostun resimli olarak hazırladığı
    OpenSPA imajda Multiboot kurulumubaşlıklı açıklamaları PC ekranına al.Tek tek işlemleri sıra ile yap.Göreceksin ki,multiboot kendiliğinden kurulmuş olur.
    Kurulumu tamamladıktan sonra cihazda "Eklentiler listesinden"multiboot eklentisini OK le.Sana usb mi yoksa hddolarak mı maunt edildiği sorulacaktır.Flash belleğini nasıl maunt ettiysen
    [/SIZE]o şekilde ok.le:hdd olarak maunt ettiysen,hhd yi işaretle.Yok usb olarak maunt ettiysen bu kez de usb yi OK.le ve menüden çık.
    Söyleyeceklerim bu kadar dost.Kurulamıyorsa flash belleği değiştir.Tabii her şeyden önce de flash belleğini bilgisayarda Fat 32 olarak maunt etmelisin.Kolaylıklar diliyorum...:wave:
    Merhaba resul Abi; cihazınız arızalanınca forumda pek görünmez oldunuz. Biz de o güzelim nükteli mesajlarınıza hasret kaldık. Cihazınız olmasa da arasıra görünün nolur.
    Şimdi gelelim benim sıkıntıya. Yaklaşık 1 yıldır Flaşa Blackhole 2.1.3 kurmuş içinede Meoboot kurmuştum. Bir değişiklik olsun bir kademe terfi edip Flaşa Openspa kurup içine de Multiboot veya Openmultiboot kurayım belki diğer cihazların backuplarından nasipleniriz diye. Evdeki hesap çarşıya uymadı. 2-3 gündür uğraşıyorum bir türlü başaramadım. Sizin de belirttiğiniz gibi galiba openmultiboot'u tam kuramıyorum. Bir yerlerde eksiklik kalıyor. Ama beni şaşırtan şey eklentilerdeki Openmultiboot'a girdiğimde kurulmuş gözüküyor. FlashFxp ile Vın Rar zıp'lı imaj dosyasını atıp cihazdan kurmaya çalıştığımda kurulmuş gibi gözüküyor. Fakat cihazın açılışında openmultıboot logosu ekrana gelmiyor. Bu akşam misafirler gelecek yazkıklarınızı dikkatle uygulayıp yarın yeniden bismillah vira diyeceğim. Saygılarımla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

Vuuno dost,"openmultiboot" kurulumundan vazgeç.Çünkü[COLOR="#0000FF"] Openmultiboot kurulumu aslında OpenSPA imajla ilgisi yok.Bu kurulum da Openblackhole imaja aittir.En azından menşei itibariyle openSPA imajla ilişkilendirilemez...TEKRARLIYORUM:

Cihazın flashında BlackHole ham imaje varsa>> MEOBOOT/Multiboot kurulur.

Cihazın flashında Openspa ham imaje varsa>>MULTİBOOT kurulur. Kavram kargaşasına gerek yok.:wave:

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

VuUNO dost,bir konuya açıklık getirelim.Anlatıklarınız ve yaptıklarınız farklı farklı şeyler:

Meoboot kurulumu BlacHole imajda olur.Oysa siz OpenSPA imajdan ve multiboot kurulumundan bahsediyorsunuz.Her iki imajede de söz konusu kurulumlar farklılık gösterir.

Siz eğer Meoboot kurulumu yapacaksanız,cihazın flashına Blackhole imaj yükleyeceksiniz.Yok,Open SPA imaje üzerine Multiboot kurulumu yapacaksanız, o zaman da yukarıda anlattıklarımı uygulayın...
    Daha önce flash ta Blackhole kuruluydu. İçinde Meoboot vardı.
    Şimdi ise Flaşa Openspa kurup içine de multiboot kurmak istedim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

arkadaşlar linkinden indirip flash'a kurduğum
    Vu+uno openspa 5.0.005 ham imajın eklentilerinde multiboot eklentisi yok.
    1-Menü-sistem-eklentiler -eklenti indir seçeneğine girilince,
    2-Menü-spapanel-install/uninstall/openspa/plugins'e girilince, yada;
    3-Menü-spa panel-download-enigma2 download seçeneklerinin tümünden multiboot indirmeyi denedim. Hep <<No new plugins found >> (yani indirilebilecek yeni eklenti yok) uyarısı çıkıyor. İnternet ip alıyor.
    Sonuç: Multiboot eklentisini indiremiyorum .
    Alternatif: Usr-lib-enigma2-phyton-plugins-extensiyon altına atmam için Vu+uno Openspa multiboot eklenti dosyasını indirebileceğim bir link verebilir misiniz?
    Düzenleyen vuuno : 05-03-2016 at 09:26

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    253451

SpaPanel>>Aktivate/Deactivate Pligins bölümünden indirmeyi denediniz mi?..

Adviser
    Giriş Tarihi
    12-03-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    6787

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vuuno Mesajı Göster
    arkadaşlar linkinden indirip flash'a kurduğum
    Vu+uno openspa 5.0.005 ham imajın eklentilerinde multiboot eklentisi yok.
    1-Menü-sistem-eklentiler -eklenti indir seçeneğine girilince,
    2-Menü-spapanel-install/uninstall/openspa/plugins'e girilince, yada;
    3-Menü-spa panel-download-enigma2 download seçeneklerinin tümünden multiboot indirmeyi denedim. Hep <<No new plugins found >> (yani indirilebilecek yeni eklenti yok) uyarısı çıkıyor. İnternet ip alıyor.
    Sonuç: Multiboot eklentisini indiremiyorum .
    Alternatif: Usr-lib-enigma2-phyton-plugins-extensiyon altına atmam için Vu+uno Openspa multiboot eklenti dosyasını indirebileceğim bir link verebilir misiniz?

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ altına atıp denermisin.

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

[QUOTE=rselturk;9268631]SpaPanel>>Aktivate/Deactivate Pligins bölümünden indirmeyi denediniz mi?..[/QUO
    Oradan da denemiştim İndirilebilecek yeni eklenti yok deniyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ altına atıp denermisin.
    Verdiğiniz Openmultiboot'u FlashFxp ile Eklentilerin içine attım. Cihazı yeniden başlattım. Eklentilerde Openmultiboot görünüyor. OpenMultiboot'u tıkladığımda <<You need the module kernel -module nandsim to use openmultiboot.
    Do you want install it>> uyarısı geliyor. openmultiboot'un çalıştırılabilmesi için kernel Modul kurulması gerekiyor galiba. Bunun nasıl kurulacağını da ben bilmiyorum.
    Düzenleyen vuuno : 05-03-2016 at 14:27

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2012
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    573800

SpaPanel>>Aktivate/Deactivate Pligins bölümünden indirmeyi denediniz mi?..
    denedim fakat indirilebilir yeni eklenti yok diyor.

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık