Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 1 mesajdan 1 ile 1 arası

Konu: Hadi Gel Lollipop'tan Kitkat'a Geri Dönelim.(LG g3 Beat)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    32625

Hadi Gel Lollipop'tan Kitkat'a Geri Dönelim.(LG g3 Beat)

Arkadaşlar; kendim LG g3 Beat kullanıyorum.Lollipop yüklü idi.Ama malumunuz kasmalar oluyordu.Beat için en stabil yazılımın kitkat olduğu yönünde yorumları okuyunca test etmeye karar verdim ve kitkata geri dönüş yaptım.İyiki de geri dönmüşüm.Gerçektende telefonda farkedilir bir hızlanma oldu.kasmalar kalktı.Benim gibi lollipoptaki kasmalardan yakınan arkadaşlarımız varsa şiddetle kitkata dönüş yapmalarını tavsiye ederim.Üstelik legal bir firmware olduğu için cihazınızı garanti dışına da çıkarmaz.İsteyen arkadaşlar için nasıl yaptığımı anlatmaya çalışayım:

Önce bu linkten LG Mobile Support Tool exe dosyasını pc mize indiriyoruz (açılan pencerede Yazılım Güncelleştirmeyi tıklayıp 2.adımdaki yüklemeyi yapıyoruz.)

Sonra bu linkten LG Flash Toll 2014 dosyasını pc mize indiriyoruz (açılan sayfada üst kısımdaki yeşil alan üzerindeki download'a tıklayarak yüklemeyi yapıyoruz.)

Ve son olarak bu linkten D723tr10c_00.kdz kitkat yazılım dosyasını pc mize indiriyoruz (bu link otomatik olarak indirmeye başlar,biraz uzun sürecektir.Yaklaşık 1 saat kadar)

Şimdi sırasıyla yapacaklarımız:

1-LG Mobile Support Tool exe dosyasını çalıştırarak proğramı kurun.Bu proğram aynı zamanda eğer yüklü değilse telefonunuzu usb ile pc nize bağladığınızda usb driverlerini de otomatik olarak yükler (Nadiren otomatik yükleme başlamazsa Manuel Yükleme Seçeneğini kullanarak ta yükleme yapabilirsiniz.) Pc nizi yeniden başlatın.
    2-ÖNEMLİDİR;Telefonunuzun yedeğini alın.(Telefonunuzdaki LG Backup kısmından yapabilirsiniz.Ben öyle yedek aldım.)
    3-Telefonunuzun ayarlarından "usb hata ayıklama modunu aktif edin.
    4-Telefonunuzdan sim kartınızı ve hafızı kartınızı çıkarın.
    5-Güç butonu ile telefonunuzu tamamen kapatın.
    6-Ses Açma butonuna basılı tutarak usb kablosunu pc nize bağlayın.
    7-Telefonunuza Firmware Upload (Mavi Renk) ekran gelene kadar bekleyin.
    8-Rar içinden çıkarttığınız LG Flash Tool 2014.exe'yi çift tıklama ile çalıştırınız.
    9-Ekrana gelen pencerede hiç bir yeri kurcalamadan Select KDZ file bölümünün en sonundaki sarı dosya simgesine tıklayarak D723tr10c_00.kdz dosyasını buluyoruz ve "aç" diyoruz.
    10-CSE Flash'a tıklıyoruz.
    11-Gelen ekranda hiçbir şeyle oynamadan start butonuna tıklıyoruz.
    12-Ardından dil ekranı gelecek. Dil ekranında da hiçbir şey değiştirmeden devam ederek ok diyoruz.(Türkçe dil seçimini yükleme bittikten sonra telefon yeniden açıldığında yapacağız.)

Artık hiç bir şeye dokunmadan kitkat sürümünün telefonumuza yüklenmesini bekliyoruz.Yükleme bittiğinde telefonumuz yeniden başlatılacaktır.Telefon yeniden başlatıldığında Türkçe dil seçeneğini seçerek kendinize özel kurulumunuzu yapabilirsiniz.Farkı hissedeceksiniz.Hayırlı olsun...

Ayrıca; telefonunu en kolay şekilde rootlamak isteyenler bu linkten KingoRoot'u indirebilirler:

İlk önce telefonunuzun ayarlarından "usb hata ayıklama'yı aktifleştirin.Sonrasında rar içinden çıkardığınız apk'yi telefonunuza indirip kurulumunu yapın,proğramı çalıştırın.Gelen ekranda en altta "One Click Root" butonuna basmanız yeterli.Kısa bir süre sonra telefonunuz rootlanmış olacaktır.Ayrıyeten play storeden SuperSu indirmenize gerek yok.Proğramın içinde SuperUser var zaten.Eğer ki rootlarsanız play storeden AdAway Reklam engelleme uygulamasını mutlaka indirip kurun.Reklamsız olarak Uygulamalarda oyun oynayabilir, internette gezinebilirsiniz.

Not: KingoRoot apk Lollipopta çalışmadı bende ama windows sürümünü pc ye kurup öyle rootlamıştım.Kitkat sürümünde sorun yok,KingoRoot apk çalışıyor.
    Düzenleyen Azor : 02-03-2016 at 16:11

2. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık