Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: dıgıturk tenmi film izlemeyi tercih edersiniz yoksa bluray mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    479728

dıgıturk tenmi film izlemeyi tercih edersiniz yoksa bluray mi?

geleceğe dönüş serisinin ve jurassıc park üçlemesinin yakın da moviemax te tekrar gösterileceğini öğrendim ve çok sevindim. arkadaşlar ya siz filmleri dijitürktenmi izlemeyi tercih edersiniz yoksa dvd veya blurayden mi? dilediğin zaman özellikli dıgıturk plus ıq cihazlar en iyisi bence. ıq salonlar da bir film kiralamak 4tl gayet uygun. görüntü kalitesinin daha güzel olması dışın da blu ray film almanızı tavsiye etmiyorum. james bond bluray collection da 5 film izledim ilk 5 filmi sırasıyla. dört tanesin de dublaj seçeneği yoktu goldfinger da ki ise rezil ruhsuz bir dublaj vardı star wars complete saga filmlerin yarısı dublajsızdı bonus disklerinden koyayım izleyeyim dedim star wars bonus diskler de altyazı seçeneği bile yok sanki herkes ingilizce bilmek zorun da! film alırken bırakın dublajı acaba altyazı seçeneği olacakmı diye düşünmek zorun da kalıyorsunuz korsan film almayın diyorlar ama türk izleyicisini düşünmüyorlar. blu ray e cd ye bulaşmayın dıgıturk dvd ye bin basar ya sizin fikirleriniz neler.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-07-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    565952

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi loveman Mesajı Göster
    geleceğe dönüş serisinin ve jurassıc park üçlemesinin yakın da moviemax te tekrar gösterileceğini öğrendim ve çok sevindim. arkadaşlar ya siz filmleri dijitürktenmi izlemeyi tercih edersiniz yoksa dvd veya blurayden mi? dilediğin zaman özellikli dıgıturk plus ıq cihazlar en iyisi bence. ıq salonlar da bir film kiralamak 4tl gayet uygun. görüntü kalitesinin daha güzel olması dışın da blu ray film almanızı tavsiye etmiyorum. james bond bluray collection da 5 film izledim ilk 5 filmi sırasıyla. dört tanesin de dublaj seçeneği yoktu goldfinger da ki ise rezil ruhsuz bir dublaj vardı star wars complete saga filmlerin yarısı dublajsızdı bonus disklerinden koyayım izleyeyim dedim star wars bonus diskler de altyazı seçeneği bile yok sanki herkes ingilizce bilmek zorun da! film alırken bırakın dublajı acaba altyazı seçeneği olacakmı diye düşünmek zorun da kalıyorsunuz korsan film almayın diyorlar ama türk izleyicisini düşünmüyorlar. blu ray e cd ye bulaşmayın dıgıturk dvd ye bin basar ya sizin fikirleriniz neler.
    Bluray ve DVD den film seyretmenin zevki apayrıdır bana göre.Ama,hızlı tüketim çağında yaşadığımız bu zamanda 1 kere seyredip bir daha seyretmeyeceğim filmler için 20-60 TL fiyat vermek artık bana imkansız geliyor.Digital Platformların dünya çapında yaygınlaşmasıyla DVD satışlarında aşırı düşüşler var.Film şirketleri filmlerden ekstra paraları platformlardan kazanmaya başladılar artık.

Digiturk'te bana mantıklı gelen en önemli iki faktör var.AVantaj Paketine ayda 12 TL vererek vizyondan hemen sonra DVD si ile aynı anda 10 ve 10'dan fazla filmi seyrettirme imkanı vermesi ki her ay 10 filmin bluray i almaya kalkarsanız 400-600 TL civarı masraf çıkıyor.Diğer önemli faktör ise film paketiyle,uzun süredir seyretmek istediğim geçmiş yıllara ait filmleri izleme imkanı vermesi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    52 Ordu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418979

Herhalde Bluray

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

İnternet çağında olduğunuz icin artık cogu kişinin evinde internet var ve filmleri internetten izleme seçeneğindeki tercih eden sayisi cok fazla. Elbette konu orjinal blu ray den mi izlersiniz ama artık herseye erişim cok kolay oldugu icin gidipte bir filme en az 15-20 TL herkes vermiyor. Ben ornegin tum platformlara aboneyim film kanalları acik fakat film indirme sitelerine VIP abonelik ile indiripte bin alemdeki tercih ediyorum. Öncelikli sebebi arsivciyimdir sonrasında ise sansürsüz olması önemli etken ve en buyuk artılarından birimde istediğin anda elinin altında olması. 1150 tane 720p-1080p karışık filmim vardır bunları para ile almaya kalksaydım herhalde Servet harcamak gerekirdi. Elbetteki korsana teşvik olmadı gibi bir durum icinde değilim ama tercihim kesinlikle internet bu konuda.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    426414

Online filmi izleme tercih ederim tabii ki kota - akk herkes başı dertte..
    Orijinal dvd pahalı dersem cok sonralarda ucuzlanıyor. Ne bilim 25-30 lira satarken birden 9-15 liraya düşmesi gibi.
    BluRay gelince Türkiye ve Dünyada aşırı pahalı.

1 Mart'ta itibaren 4K UHD BluRay çıkıyor. O zaman DVD veya BluRay çok sonralarda ucuzlanır. Bu sefer en pahalı 4K UHD Bluray olcak.
    Itunes türk filmleri yabancı filmleri satın alabilirsin 10-15-20 lira satıyor. Çok yakında netfilix geliyor bakalım o nasıl olcak bilmiyorum tabii ki orda internetten online izliyorsun orda kota-akk baş belası. :)

Digiturk gelince 24 saat sansürlü. Sigara - reklam - alkol görüntüleri buzlanıyor. Tek digiturk sansür değil tüm platformlarda sansürlü. IQ sansür var mı yok mu? Digiturk abone olmadığı için bilmiyorum MovieMax kanalları hepsi sansürlü bunu unutmaman gerek.
    Düzenleyen 24 Jack Bauer : 26-02-2016 at 21:44

Member
    Giriş Tarihi
    22-07-2008
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    445932

Digiturk daha mantıklı ve karlı maçları izlemeyenler için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    184506

valla arkadaşlar bu biraz zevk işi asla digiden izlemem bir bluray 40 gb üşenmeden 2 tb hddye kayıt ederim 50 ye yakın bluray var bir 3 katınıda izleyip sildim torrentten 1 gün bile sürmeden indiriyorum bide hdd yi modeme usbden taktım pc açık kalmadan upload ediyorum görüntü kalitesi digiye 10 basar yeni çıkan blurayleri digiden 1,5 2 bazılarını 3 ay önce izliyorum digi 1 liraya da verse almam ben digiyi sadece maç için kullanıyorum ama herkesin zevki kendinedir bize saygı duymak düşer...

Adviser
    Giriş Tarihi
    09-12-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    611179

Dsmart mega paket ve Filbox abonesyim filmleri agırlıklı olarak internetten online olarak 1080P sansürsüz izliyorum.
    Düzenleyen Mete Han : 27-02-2016 at 00:41

New Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    619261

tabiki de buluray

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi 67sefa Mesajı Göster
    valla arkadaşlar bu biraz zevk işi asla digiden izlemem bir bluray 40 gb üşenmeden 2 tb hddye kayıt ederim 50 ye yakın bluray var bir 3 katınıda izleyip sildim torrentten 1 gün bile sürmeden indiriyorum bide hdd yi modeme usbden taktım pc açık kalmadan upload ediyorum görüntü kalitesi digiye 10 basar yeni çıkan blurayleri digiden 1,5 2 bazılarını 3 ay önce izliyorum digi 1 liraya da verse almam ben digiyi sadece maç için kullanıyorum ama herkesin zevki kendinedir bize saygı duymak düşer...
    Amma atmışsınız dublaj konusunu ne yapıyorsunuz...

Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    64002

Hocam filmlerin birçoğu zaten çoklu dil gömülü olarak iniyor. Dublaj olayı için birşey yapmaya gerek kalmıyor. Diğer taraftan bakınca siz acaba dublajları digiturk'ün mü yaptığını zannediyorsunuz?

Sent from my iPad using Tapatalk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    184506

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    Amma atmışsınız dublaj konusunu ne yapıyorsunuz...
    dublaj konusunda tek bir açıklama var mı benim yazımda? üslubun da her zaman ki gibi serseri 16 yaş grubu üslubu....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    20556

Benim içinde görüntü kalitesi ve sansür önemlidir. Bu yüzden Digitürk film paketim olsada, genelde Bluray Disk olarak vip üyelikli sitelerden edinip, 50 GB lık bluraylere yazıp, bluray kapağı internetten indirip güzel bir yazıcıdan fotoğraf baskı kağıtlarına da yazdırdım mı izleyip arşiv yapmak süper oluyor. Digitürk yayını ve Bluray Disk arasındaki görüntü ve ses kalitesini anlatmak hiçte kolay değil, ki digitürkteki salonların HD bile olmaması ise en büyük eksiklerinden. O yüzden yeni ve efsane olmuş eski filmler için elbetteki Bluray Disk, ama onun dışındaki sıradan filmleri için Digitürk ü kullanmak en mantıklısı geliyor bana.

14. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı