Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: RTÜK'te Garsonun İnanılmaz ve Önlenemez Yükselişi (!)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

RTÜK'te Garsonun İnanılmaz ve Önlenemez Yükselişi (!)

RTÜK'e üst kurul uzmanı olarak alınan bir garson Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Raporu'na geçti. Rapora göre, daha önce memur, şef veya bekçi kadrolarında çalışan 7 kişi üst kurul uzmanı oldu.
    Devlet Denetleme Kurulu'nca hazırlanan RTÜK Raporunda, ''Bu kişilerden biri Türkiye Gübre Sanayii A.Ş'de garson kadrosundayken RTÜK'teki yardımcı hizmetler kadrosuna (bekçi kadrosu) atanmış, 01.07.1997 gününde memur kadrosuna geçirilmiş, 07.01.2000 gününde şef kadrosuna, 15.04.2003 tarihinde 4500 ek göstergesiyle üst kurul uzmanı kadrosuna atanmıştır'' denildi.
    Raporda, kamu kurum niteliği taşıyan TEL-VAK'ta temizlik işçisi olarak çalışan bir kişinin önce sınavsız olarak 'sekreter' kadrosuna atandığı ve çok kısa bir süre sonra üst kurul uzmanı yapıldığı da kaydedildi.
    Ayrıca raporda, personel atamalarında kayırmacılık yapıldığı yönünde bazı örneklere rastlandığı belirtildi. Rapor şöyle devam etti:
    ''Yapılan incelemede, Başbakanlık Tanıtma Fonu Genel Sekreterliği'nde Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri kadrosuna açıktan sınavsız olarak atanıp işe başlamış olan RTÜK üyesinin eşinin 13.09.2002'de Kamu İhale Kurumunda Özel Büro Müdür Yardımcılığına; Ziraat Bankası'nda çalışırken Kamu Bankalarının yeniden yapılandırılması sürecinde Devlet Personel Başkanlığı'nda diğer kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılacak kişiler listesine alınan bir Kamu İhale Kurulu üyesinin eşinin 31.10.2002'de RTÜK'teki 6100 ek göstergeli 'Uzman Denetçi' kadrosuna atamasının yapıldığı saptanmıştır.''
    Ne ala Memleket :)

Adviser
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4031

medcezir yeni avatarın hayırlı olsun...avatardaki kuş gibi şakıyosun maşallah(bu arada acaba medcezirle aynı avatar olduğu için mi değiştirdin)
    saygılar...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Kardeş sağol.(bu arada acaba medcezirle aynı avatar olduğu için mi değiştirdin)
    kısmını anlamadım.Açıklarsan sevinirim.Forumda benden başka medcezir yok.En azından ben öyle biliyorum.Yani avatarı değiştiren tek benim.

Adviser
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4031

yaw yanlış yazdım medcezir değil,machinemantr olacaktı...saygılar...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Vallahi aynı olduğundan hiç haberim yoktu lütfü.Senden öğrenmiş oldum.Ama desene iyi ki değiştirmişim.Sonra taklit falan derlerdi :) Saygılar,sevgiler...

yav az önce baktım,dediğin şahsın avatarıyla benim eski avatar aynı değil ki.Sanırım senin aklında başkası kalmış.Saygılar...
    Düzenleyen medcezir : 16-04-2004 at 18:51

Adviser
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4031

neyse..bu gün çok yoğun bi gündü...kafam hoşaf gibi olmuş...olsun yine de bu avatar daha güsel...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı