Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Dark Evopad M7300 Rootlama (Resimli Anlatım)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    32625

Dark Evopad M7300 Rootlama (Resimli Anlatım)

Arkadaşlar merhaba,uzun bir aradan sonra yine sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum.Bir önceki beraberliğimizde sizlere Dark Evopad M7300 tabletimize telefon+radyo özellikli rom yüklemeyi elimden geldiği kadar anlatmaya çalışmıştım.Umarım faydalı olabilmişimdir.
    Şimdi ise yine aynı tabletimize en kısa yoldan ve basit bir şekilde root yapmayı anlatmaya calışacam.Ben kendi tabletime bire bir uyguladım ve Supersu yetkisine sahip oldum.
    Bu uygulamanın hemen hemen %90 gibi bütün tabletlere uyarlanabileceğini düşünüyorum.Yalnız her zaman olduğu gibi bu uygulamayı sorumluluğu kabul edebilecek arkadaşların yapması tercih sebebimdir.Tamam ise başlıyabiliriz;Bunun için öncelikle tabletimizde yapmamız gereken ayarları resimlerde görüldüğü gibi yapalım.
    "][/URL]
    "][/URL]
    Derleme numarasının üzerine 6-7 kere üst üste tıkladığınızda "Geliştirici Seçenekleri" aktif olacaktır.Geliştirici Seçeneklere tıklayıp girdiğinizde ikinci resimde görülen "Usb Hata Ayıklama Modu" kutusunu tikleyin.
    Şimdi ise bu linkten KingoRoot.rar dosyasını indirin.
    "][/URL]
    İndirdiğiniz rar dosyasının içindeki apk'yi root yapmak istediğiniz tabletinize yükleyip kurulumunu yapın.(Ben apk dosyasını önce telefonuma yükledim,sonrasında bluetooth ile tabletime attım.Çünkü, Daha önce kullandığım XP pcmi Win 10'a çevirdiğim için win10 tablete bağladığım usb yi driver yüklediğim halde tanımadı.)Proğramı çalıştırın,One Click Root butonuna bastığınızda kısa bir süre sonra tabletiniz rootlanmış olacaktır.Daha sonra play storeden Titanium Bacukp (Türkçe) proğramını indirin.Titanium Backup ile tabletinizde istemediğiniz uygulamaları sistem uygulamaları da dahil kaldırabilirsiniz.AdAway.apk ile oyunlarda ve web'te kullanıcıyı rahatsız eden istem dışı reklamlardan kurtulabilirsiniz.Hayırlı olsun...

Arkadaşlar bir önemli hususa değinmek istiyorum; Rootladığınız tabletinizi geri döndürmek isterseniz, bunun için mutlaka ve mutlaka firmware yüklemeniz gerekmektedir.Firmware yükleme metodunu zaten bu linkte resimli olarak anlatmıştım:

Demek istediğim root attığınız tabletinizden sadece rootu da kaldırabilirsiniz ama tabletinizden rootlu iken sildiğiniz sistem uygulamaları geri gelmez.Tabletinize format atsanız / fabrika ayarlarına döndürseniz dahi rootlu iken yaptığınız işlemler aynen kalır.Tabletinizin aldığınız ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız firmware yüklemeniz gerekmektedir.Tereddüt eden arkadaşları rahatlatmak için söylüyorum.Tabletinize attığınız root dan geri dönüş her zaman mümkündür.Kolay gelsin...
    Düzenleyen Azor : 26-02-2016 at 15:08

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2012
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    580484

Slm dark evopad 7220 tablet şifresi unutulmuş nasıl açarız cihazı bilginiz varmı acaba

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    32625

Arkadaşım, bu videoda anlatılanları yapman yeterli olacaktır.Kolay gelsin.Sonucu bildirirseniz sevinirim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2012
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    580484

Olmadı usta sol alt köşede fast mode yazıyo hep öyle kalıyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-10-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    32625

O halde; ben kendim kullandığım tablete göre( M7300 ) format atmayı anlatayım ki size bir örnek teşkil edebilir:

1-Tableti güç tuşuna uzun basarak gelen ekrandan "kapat" diyoruz.
    2-Kapandıktan sonra Güç+Ses Açma tuşuna aynı anda basıyoruz.
    3-Ekrana Dark yazısı geldiğinde tuşları bırakıyoruz.
    4-Ses Kapama tuşuna (-) bir kez basıyoruz.Bu tuş ok.tuşudur
    5-Ekrana yeşil renkte android robotu geldiğinde Güç tuşuna bir kez basıyoruz.
    6-Ses Açma Tuşuna (+) ard arda basarak wipe data/factory reset satırına geliyoruz.
    7-Ses Kapama tuşuna bir kez basıyoruz.
    8-Gelen ekranda Ses Açma tuşuna yine ard arda basarak Yes--delete all user data satırına geliyoruz.
    9-Son kez Ses Kapama tuşuna bir kez bastığımızda format işlemi başlıyor ve kısa bir süre sonra tabletimiz kendiliğinden açılıyor.Sonrasında ekrana gelen pencerelerden kurulum ayarlarını yapıyoruz.

Arkadaşım şimdi senin tablet modelinde de anlattığım bu yöntemler mutlaka geçerlidir.Dikkat etmen gereken nokta şudur;değişiklik sadece tuşlarda olabilir.Yani benim bu model tabletimin format ekranı Güç+Ses Açma tuşuna birlikte basarak açılıyorsa senin kullandığın modelde değişik tuşlar olabilir.Bunu deneme yanılma yöntemiyle kendin bulabilirsin.Örneğin; güç+Ses açma / güç+Ses kapama / yada güç+Ses açma+ses kapama gibi üç tuşada aynı anda basman gerekebilir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-06-2012
    Mekan
    47 Mardin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    580484

Hepsini denedim olmadı

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız