Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Sinyal gücü:%67 sinyal kalitesi:%12

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2016
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    618945

Sinyal gücü:%67 sinyal kalitesi:%12

Arkadaşlar merhaba.Forumunuzu uzun süredir takip ediyorum fakat üye olmak bugüne nasip oldu.İnşaAllah güzel paylaşımlarda birlikte oluruz.

Benim size bir sorum olacak.Binamızda merkezi uydu sistemi bulunmakta ve evimizde 2 adet uydu çıkışı mevcut.Benim hiremco marka uydu alıcım var ve kanal a,beyaz tv,tgrt haber kanalları sabahları açık oluyor ve öğlen 12 den sonra yayınlar gidiyor.Öğlen sinyal gidene kadar sinyal kalitesi ve gücü yüksek oluyor fakat 12 den sonra sinyalde başlıkta belirttiğim seviyelere kadar düşüyor.Daha sonra akşam saatlerinde yayın tekrar geliyor bir süre sonra tekrar gidiyor.Uydu alıcısına 4 tane farklı kablo denememe rağmen hiçbir değişiklik olmadı.İşin ilginci sinyal komple gitmiyor.Sinyal komple gitse,lnb çıkışında bir sorun olur kanımca.Evimin diğer odasında sinyal kalitesi ve gücü %90 seviyelerinde.Acaba bu sorunun sebebi nedir?Benim aklıma yukarıdan gelen kabloya sinyal güçlendirici takmak geldi.Bu güçlendiricinin bu duruma bir faydası olur mu sizce?

İkinci bir sorum da yukarıdan eve gelen tek kabloyu diseq ile 2 ye ayırarak 2 uydu alıcısında izlenemiyor bunu biliyorum.İzleyenlerden biri horizontal biri vertical olmak zorundaydı.Benim aklıma şöyle bir şey geldi.Binamızda turksat ve hotbird olarak 2 çanak tek kablo şeklinde verilmiş.Şimdi bizde hotbird uydusunu izleyen yok.Biri türksattan izlerken ben hotbirdden yayınları izlesem bu horizontal vertical muhabbeti burada da geçerli midir?Olay kabloda mı bitiyor yoksa uydu anteninde mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar...

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-03-2004
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    6029

Sinyalin zayıfladığı odanın hattından başka odaya da çekmiş olabilirler mi? Mesela benim yeni evde, adam salon ve oturma odasına tek hat çekip iki tarafa da vermiş. Ama mutfakta ve yatak odasında ayrı ayrı hatlar çekmiş. Salonda ve oturma odasında sinyal kaybı var, mutfakta yok :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2016
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    618945

Hocam hiç zannetmiyorum ama dediğiniz gibi de olabilir.Switchlerin olduğu yere çıkıp bakmak lazım :)

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı