Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: LNB mi Diseqc mi bozuk?

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    412641

LNB mi Diseqc mi bozuk?

Üstadlar, 4 girişli diseqc'de sadece hotbird frekanslarında sorun var. Bazıları güzel bazıları mozaikli falan değil, kalite direk 0. Yani hotbird yarısı var yarısı yok.
    Lnb bu şekilde arıza verir mi. LNB daha yeni, dün takıldı. Sorunlu frekanslar rastgele. Yani dvb-s ya da s2 yüksek ya da düşük frekans. Bana lnb bozuk olabilir gibi geldi. Ama diseqc de bozuk olabilir mi? Diseqc'in tek girişi arıza yapabilir mi? Diseqc eski biraz. Ama diseqc bozulsa hiç göstermez diye düşünüyorum, diseqc neden frekans seçsin? LNB yarısını gösterip yarısını göstermezlik eder mi?
    Düzenleyen eeosman : 17-02-2016 at 10:35

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    1053

arkadaşım, dayzeğin 1 tarafı bozuk olabiliyor. Ancak sizin ifadenizden uydunun yarı kanallarının olmaması dayzekte bir hata olmadığını gösterir. Tavsiyem LNB yi takan uyducuları tekrar davet etmen. Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

disegcin o çıkışı bozuk olsa hiç sinyal gelmez ama garanti olsun diye disegci aradan çıkar direkt hörbört lnb sine kabloyu tak bir bak
    Düzenleyen ataseven1972 : 17-02-2016 at 10:55

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    412641

hata bende malzemeyi internetten aldım, ustadan almadık. adamın suçu yok, anten çatıda, komşularla papaz olduk. ama mecbur çağırcaz o kadar masraf yaptık.

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    317360

Anladığım kadarıyla hotbird ile beraber başka uyduları da aparatla alıyorsunuz. Hotbird lnbsinin yönü dönmüş olabilir (yönden kastım kendi ekseni etrafında dönmesi).Kendim böyle bir sorun yaşamıştım ve özellikle S2 frekanslarda yayın yoktu ya da mozaikliydi. Hotbird lnb' nizin belirli bir saat yönünde olması gerekir.

Eğer imkanınız varsa , diseqc c' nin farklı bir girişine takıp sorunun diseqc' den kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilirsiniz. Arkadaşların da belirttiği gibi sorun diseqc kaynaklı değil gibi görünüyor. Bir de hangi tip ve kaçlık anten kullandığınız gibi daha ayrıntılı bilgiler verirseniz size daha iyi yardımcı olunur. Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi eeosman Mesajı Göster
    hata bende malzemeyi internetten aldım, ustadan almadık. adamın suçu yok, anten çatıda, komşularla papaz olduk. ama mecbur çağırcaz o kadar masraf yaptık.
    dandik çin malı lnb ise böyle sorunlar çok oluyor en iyisi next gibi orta sınıf bir lnb almak ama kalite istiyorsan mtı -sharp-inverto lnbde alabilirsin

Average Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    412641

Çok ilginç bir sorun, kendim ve iki tecrübeli uyducu sorunu tespit edemedi. Diseqc ve lnbler değişti ama sorun devam ediyor. Kablolar ve bağlantılar test edildi sağlam. Diseqc 1.1 deneyeceğim.
    Düzenleyen eeosman : 02-03-2016 at 11:32

8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık