Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: 4 lisans ile Çipraş Acun Ilıcalı'ya yol açtı

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  13-10-2007
  Mekan
  Türkiye Dışı / Other Country
  Mesajlar
  2,302
  Kan Grubu
  AB Rh ( - )
  Üye No
  390397

  4 lisans ile Çipraş Acun Ilıcalı'ya yol açtı  Çipras’tan frekans talebinde bulunan Ilıcalı’nın Yunanistan’da televizyon kanalı kurmasının yolu açıldı

  Parlamentoda büyük gürültü koparan düzenlemeye ilişkin genel kurulda yaptığı konuşmada Başbakan Aleksis Çipras, “Bugün televizyon mecrasını bir düzene koyuyoruz. Bugünkü düzenleme uyarınca ulusal çapta 4 lisans verilmesi ihalesine başlıyoruz” dedi.
  ÇİPRAS’TAN FREKANS İSTEDİ

  Yunanistan’da televizyon sektörünü kökten değiştirecek yeni 4 ruhsat verilmesini öngören düzenleme ile birlikte ülkede küçük çaplı krize sebep olan Acun Ilıcalı da önümüzdeki dönemde ilan edilecek uluslararası ihaleyi kazanması durumunda kanal satın alabilecek. Başbakan Aleksis Çipras ile yaklaşık 2 ay önce bu konuda yaptığı ayaküstü görüşmeyle gündeme gelen Acun Ilıcalı, Yunanistan’da kanal ya da frekans sahibi olmak istediğini açıklamıştı. Hükümete göre düzenleme ile birlikte ‘aşırı borçlanan’ kanallar ile ‘siyaset ve kanal sahipleri arasındaki çıkar ilişkisi’ sona erecek. Düzenleme ile birlikte Yunanistan’da ulusal çapta yayın yapan toplam 8 özel kanaldan 4 ya da 5’inin kapanacağı belirtiliyor. Bu kanallar arasında bulunan 5 büyük kanaldan en az birinin faaliyetlerini durdurmasına kesin gözüyle bakılıyor.


  ÇİPRAS: ÇIKAR İLİŞKİSİNE SON VERDİK

  Başbakan Çipras, muhalefet partilerinin te-levizyon kanallarına ruhsat verilmesine ilişkin; kanal sayısı, yeni düzenlemeyi hazırlayan Devlet Bakanı Nikos Papas’a verilen aşırı yetkiler ve Yunanistan Radyo ve Televizyon Konseyi’nin saygınlığının düşürülmesi gibi konulardaki sorularına cevap verdi. Düzenlemenin gec****ğini belirten Çipras, “Özel medya kuruluşlarında yasal işleyiş yok, bir düzene girmesini istiyoruz. Uzun yıllardan bu yana ülkedeki çıkar ilişkisinin bu şekilde çalışmasına ve yolsuzluklara bir son vereceğiz” dedi. Çipras, muhalefeti bankalar kanalıyla çıkar çevrelerinin ‘sırtını sıvazlamakla’ itham etti.

  İHALE 3.5 MİLYON EURO’DAN BAŞLAYACAK

  Lisans düzenlemesi, ihaleyi kazanacak kanalların en az 400 personel çalıştırmasını zorunlu hale getiriyor. Ülkedeki reklam pastasının ancak 4 kanala izin verdiğine ilişkin Floransa’daki Avrupa Üniversitesi Enstitüsü’nün (EUI) önerisine göre 4 kanalla sınırlandırılan lisans yasası, mevcut kanalların birleşerek ihaleye girmelerini de beraberinde getirecek. Ancak, önümüzdeki haftalarda ilan edilmesi beklenen ihalenin açılış rakamının 3.5 milyon Euro olması bekleniyor.

  1 MİLYON EURO VERGİ

  Acun Ilıcalı’nın Yunanistan’da kanal satın alacağını iddia ederek küçük çaplı bir krize sebep olan Merkez Birliği Partisi Başkanı ve eski yerel televizyon sahibi Vasilis Levendis, oylama öncesi yaptığı konuşmada bu defa Ilıcalı’yı ağzına almadı. Levendis, kanalların sıkı kontrole tabi tutulmalarını istedi. Özel kanalların yıllık 1 milyon Euro vergi ödemesi, çalışanların maaşı ve primlerini yatırma zorunluluğu isteyen Levendis, “Uymayanlar kapatılsın” dedi.

 2. #2
  Adviser
  Giriş Tarihi
  28-08-2004
  Mekan
  67 Zonguldak
  Mesajlar
  10,647
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  24853

  enterasan bir uygulama 4 kanal az değil mi? herhalde karasal yayın için

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  30-09-2009
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  6,362
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  508421

  Kaynak aldığınız haber sitesi sanırım çok amatör Çipras nedir yav Tsipras onun yazılışı okunan şekilde yazmak amatörlük lafım size değil kaynak haber portalına

 4. #4
  Average Member
  Giriş Tarihi
  06-02-2007
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  320
  Üye No
  317360

  Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ynskhrmn Mesajı Göster
  Kaynak aldığınız haber sitesi sanırım çok amatör Çipras nedir yav Tsipras onun yazılışı okunan şekilde yazmak amatörlük lafım size değil kaynak haber portalına
  Türkçe' de, latin alfabesi dışındaki dillerde; kelimeler okunduğu gibi yazılır.Rus Kiril Alfabesi' nden örnek :" Mariya Şarapova " gibi :)

 5. #5
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  17-10-2008
  Mekan
  16 Bursa
  Mesajlar
  2,071
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  461301

  Aynı yarışmaları Yunanistan'da yayınlar eminim. Kutular, Survivor falan işte :)

 6. #6
  Junior Member
  Giriş Tarihi
  04-02-2015
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  40
  Üye No
  612428

  yunanların krizini acunla uyuturlar artık

 7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı