Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: extranet hakkında bilgisi olan varmı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    602966

extranet hakkında bilgisi olan varmı?

Merhaba Arkadaşlar

Gediz elektrik faturasının arkasında extranet internet diye birşey okudum. Bu sağlayıcı hakkında bilgisi olan varmı? Elektrik şebekesindenmi geliyor?

Şimdiden teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi GauchoXTurko Mesajı Göster
    Merhaba Arkadaşlar

Gediz elektrik faturasının arkasında extranet internet diye birşey okudum. Bu sağlayıcı hakkında bilgisi olan varmı? Elektrik şebekesindenmi geliyor?

Şimdiden teşekkürler
    Sitelerine baktım anladığım kadarıyla telekom altyapısı üzerinden hizmet veren tipik bir iss o kadar.

Yıllar önce İstanbul' da gerçekten elektrik hattı üzerinden hizmet veren Metronet diye bir iss vardı, zamanında onu da kullanmıştım. Tüm paketlerinde hızı simetr****, akn yoktu fiyatları çok uygundu, fiberi bile tokatlar atar, anlayacağınız o kadar iyiydi, sonta Turkcell satın aldı onları yaptığı ilk şey tüm paketlere zam yapmak, simetrik hızları engellemek ve aknyi uygulamak oldu anlayacağınız tüm cazibesini ortadan kaldırdı onların, neme lazım kötü örnek çünkü başta kendi fiber hizmetlerine ve diğer adsl şirketlerine, iyiyi çok yaşatmamak lazım bu piyasada...
    Düzenleyen rapitra : 09-02-2016 at 18:52

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Evet elektrik şebekesi üzerinden çok hızlı olan interneti duydum. Keşke böyle hizmet var olsa.

Linkte 16 Mbps AKNsiz 100 küsür diyor. Upload hızı göremedim. Eğer 1 Mbps veriyorsa hemen geçebilirim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Evet elektrik şebekesi üzerinden çok hızlı olan interneti duydum. Keşke böyle hizmet var olsa.

Linkte 16 Mbps AKNsiz 100 küsür diyor. Upload hızı göremedim. Eğer 1 Mbps veriyorsa hemen geçebilirim.
    Tahminen en düşük 0,65 mb ya da yaklaşık 0,8 - 0,9 mb arasında yani 1 mb a yakın bir hızdır, santraline bakar bu durum aslında, evet bu paket fena değil ama biliyorsun 16 yazsa bile adslde maksimum 14 mb hızı görebileceksin bunu da unutma derim kesinlikle asla, bilgilerine...
    Düzenleyen rapitra : 09-02-2016 at 18:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Araştırayım biraz bakalım neler bulucam.

Bu arada hazır sizi bulmuşken: Sağlayıcı değişimi tahminen ne kadar sürer?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Araştırayım biraz bakalım neler bulucam.

Bu arada hazır sizi bulmuşken: Sağlayıcı değişimi tahminen ne kadar sürer?
    Benim cebime gelen Vodafone Supernet de farklı bir operatördengeçiş yapıyorsanız 3 ila 7 iş günü içersinde işlemleriniz sonuçlanır diyordu ama ben fiberi kapatıp yeni sıfırdan yalın adsl aldığım için işlemler 5 ila 12 iş günü içersinde sürecektir kuralına tabii oldu.

Bu nedenle kesin ve net bir yanıt veremiyorum ama edindiğim izlenim ve çevreden yaptığım, nette diğer farklı forunlarda oldun farklı kullanıcıların olsun yapmış oldukları yorumlar ve yaşamış oldukları tecrübeler şu şekildedir;

İlk olarak ilgili bağlı olduğunuz santralin yoğunluğundan işlemelerin hızı çok farkedebiliyor misal İstanbul' da 2 haftada gerçekleştiremeyen bir geçiş işlemi küçük bir kasabada birkaç güne kadar sonuçlanabiliyor.

İkincisi eski iss operatörünüz zorluk çıkarabiliyor portunuzu hemen hazıra yeni iss operatörünüze teslim etmek için nazlanabiliyor, sonuçta onlar da müşteri kaybetmek istemeyebiliyor.

Son olarak da o an başvurduğunuz iss operatörün mevcut yoğunluğu da çok önem arz eder. Misal belirli zamanlarda bayram öncesi, yeni yıl başlarında ya da ay sonlarında özel günlerde ilgili birimlerin evrak işlerini yapacak memur gibi çalışan genel merkezleri tatile çıktığından ya da yoğun olduklarından sıra bekleme süreniz normalin çok üstü olabiliyor.

Umarım sizler için anlattıklarım yararlı olmuştur...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2010
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    519573

Ve elbette biraz da şans işi bunlar elektronik işi şans işidir, almış olduğunuz hizmet de belirli bir altyapı üzerinden sağlandığından hizmet kalitesi çeşitli iss lerde ilçeden ilçeye hatta mahalleden mahalleye değişebilmektedir. Misal uydunet buna tabidir, hizmet kalitesi mahalleden mahalleye değişir, ya da ben İstanbul' da smile adsl kullanırken bir gün bile rahat internete bağlanamazken aynı zamanda İzmit' de kardeşim smile adslden çok memnundu, bir kere bile bağlantısı kopmamıştı, onu interneti 2 gün içersinde açılmışken ben İstanbul' da 15 gün beklemiştim. Ya da Turkcell superonline fiber internet İzmit bölgesinde son derece sıkıntılı özellikle benim bulunduğum mahallede... Ama kimileri de misal Antalya ' da çok memnun...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2014
    Mekan
    Üye No
    602966

Vermiş olduğun bilgiler için çok çok teşekkür ederim usta!

9. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı