Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Merkezi Sistemde Turksat İzleyemiyorum

Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    240428

New Icon26 Merkezi Sistemde Turksat İzleyemiyorum

Merhaba üstadlar,

120 daireli bir apartmanda oturuyorum, merkezi sistem var ve digiturku herhangi bir ayar yapmadan direkt receiverı bağlayınca izleyebiliyorum. Site yönetimi asansörlere Turksatı da izleyebilirsiniz şeklinde yazı asmış. Deneyeyim dedim fakat yapamadım. Daire içinde DE-401 4 Way Tap yazan aynı disecq switch e benzeyen bir parça var. 1 IN, 1 OUT ve 4tane TAP yazan girişler var. Out çıkışı ve boşta olan 1 tane tap çıkışı sonlandırılmış. Digiturku hangi odaya bağlarsam izleyebiliyorum fakat türksatı izleyemiyorum, disecq ayarlarını A,B,C,D şeklinde değiştirerek deniyorum olmuyor. Ekstra bir cihaz/parça vs birşeymi almak gerek, konuya vakıf üstadların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler, saygılar.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Bu yazıyı yazan Site Yönetimi TÜRKSAT izlemek için ne yapılması gerektiğinide yazsaymış keşke... :) Site Yönetimine bir e-mail atmakta fayda var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ersan007 Mesajı Göster
    Merhaba üstadlar,

120 daireli bir apartmanda oturuyorum, merkezi sistem var ve digiturku herhangi bir ayar yapmadan direkt receiverı bağlayınca izleyebiliyorum. Site yönetimi asansörlere Turksatı da izleyebilirsiniz şeklinde yazı asmış. Deneyeyim dedim fakat yapamadım. Daire içinde DE-401 4 Way Tap yazan aynı disecq switch e benzeyen bir parça var. 1 IN, 1 OUT ve 4tane TAP yazan girişler var. Out çıkışı ve boşta olan 1 tane tap çıkışı sonlandırılmış. Digiturku hangi odaya bağlarsam izleyebiliyorum fakat türksatı izleyemiyorum, disecq ayarlarını A,B,C,D şeklinde değiştirerek deniyorum olmuyor. Ekstra bir cihaz/parça vs birşeymi almak gerek, konuya vakıf üstadların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler, saygılar.
    TAP,yani çoklayıcının oralarda santralden gelen bir kablo daha olmalı...Eğer varsa,mevcut kabloyu IN girişinden söküp,diğer gelen kabloyu aynı girişe bağlamalısınız...Mümkünse TAP'ın bir resmini çekip burada paylaşabilirmisiniz...

Member
    Giriş Tarihi
    17-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    240428

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    TAP,yani çoklayıcının oralarda santralden gelen bir kablo daha olmalı...Eğer varsa,mevcut kabloyu IN girişinden söküp,diğer gelen kabloyu aynı girişe bağlamalısınız...Mümkünse TAP'ın bir resmini çekip burada paylaşabilirmisiniz...
    Ayrı bir kablo daha göremedim, resmi paylaşıyorum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

bu sistemi şu şekilde söyleyim yazdıklarıma dikkat edin bu sistem tokilerde aynı şekilde kullanılmaktadır santralden gelen hat yanılmazsam 1 adet orada santralden gelen 1 adet olan hatı 3 odaya bölmüşler dijitürk kutuları otamatik olarak tanır bunuda belirteyim tek gelen hattı istediğiniz 1 odada kullana bilirsiniz eyer 2ci veya 3 cü hat olmuş olsaydı 3 odadada yayını izlerdiniz bu sorunları yaşamazdınız bu resimde gördüğünüz 3 kablo bir yerden ve 1 kablo bir yerden olan parçayı söküp atıyoruz araya tek bir ef konnektör birleştiricisi takılıyor bu kadar şuan sizin tek hat vardır bu sistem toki sitelerinde kablo tv kullanmak için döşenmiştir müdahale edip sat uydu sistemlerine çevcilmektedir santralleriniz tokide en alt kat bodrumda elektirik panalarının yanındadır yukarlarda hiç bir zaman yapılmaz saygılarımla

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Evet, @NEXX45 arkadaşın da belirttiği gibi,sizin dairenize maalesef tek kablo [email protected] arkadaşın önerilerini uygulayın,yani aradaki "TAP"ı çıkarıp,F-ara konnektör ile kabloları direkt olarak bağlayın...Resime bakarak "TAP"ın sol alt girişine bağlanan kablo santralden gelen kablodur,diğer girişlerdeki 3 adet kablo odalara gider...TV üniteniz hangi odada ise,o odanın kablosunu bulup, F-ara konnektör ile direkt olarak bağlayabilirsiniz...
    İmkanınız varsa binanızdaki santrali bulup onun da resmini çekip paylaşabilirmisiniz...

NOT:Mekan olarak İstanbul görünüyor nickinizde,eğer bana yakın biryerlerdeyseniz gelip yerinde incelemek isterim...
    Düzenleyen ibrahimgüvençer : 08-02-2016 at 17:27 Sebep: Yanlış harf

7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık