Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Kablo vb. Tavsiyesi

New Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2016
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    618707

Kablo vb. Tavsiyesi

Merhabalar,

Ekipmanlarla ilgili birkaç sorum olacaktı :)

1) Kablolarda rg6u4, rga6u6...rg6u11 vs. diye gidiyor. en az kayıp hangisinde, hangi markada? yarın konya sokak'a gidip bakacağım ama ne fiyatları, ne tipleri biliyorum. En az sinyal kaybı hangisinde olur? fiyatlar ne kadardır?

2) diseqc motora bağlı inverto ultra lnb var. bundan daha verimli lnb var mıdır? ne kadardır?

3) birkaç recievera yayın almak istiyorum. çoklu lnb mi takmak mantıklı yoksa splitter ile bölmek mi? splitter ile bölersem motorda sorun çıkar mı? açıkçası uydu yönü problem değil, şu an tek problemim birden fazla reciever ile yayın alabilmek.

4) sinyal güçlendiriciler kaç m'den sonra işe yarıyor? 20m için gerekli midir?

5) ankara'da astra 19'dan max. yüzde kaç sinyal alabilirim?

sorular çok oldu ama yardım gelirse çok sevineceğim :)

çok teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    56240

Kaliteli bir RG6 kablo işinizi görür.Linkteki kabloyu tavsiye ederim;

Kablonun bakır olmasına dikkat edin. F Konnektör olarakta linkteki ürünü öneririm;

LNB olarakta Inverto Ultra Black çok iyi bir seçim olur. Birkaç receiver kullanacaksanız, ihtiyaca göre 2'li, 4'lü lnb alabilirsiniz.
    Düzenleyen alimaka : 06-02-2016 at 22:48

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Çin malı da dahil,hemen hemen bütün kabloları denedim...30-35 metreyi geçmedikten sonra,Çin malı hariç tüm kablolar üç aşağı-beş yukarı aynı verimi veriyor,tabii çok özel ve kaliteli kablolar daha da verimli çalışıyor,ama fiyatları oldukça pahalı,metresi yaklaşık 10-12tl.ye geliyor...Kullanacağınız kablonun uzunluğu 30-35 metreyi geçmiyorsa;orta karar(yerli üretim) kablolar işinizi fazlasıyla görür...Onlarında metre fiyatı yaklaşık 1,5-2,5tl. arası...

@alimaka arkadaş sorularınızı cevaplamış...Ama tekrar hatırlatmakta yarar var;kaç adet uydu alıcı cihaz kullanacaksanız,o kadar birbirinden bağımsız kablo(çıkış) olması gerekir...İster sabit,isterse motorlu sistem olsun,çıkışları çoğaltmak için kesinlikle splitter(çoklayıcı) kullanılmaz...Çok çıkışlı LNB kullanmak veya multiswitch kullanmak en sağlıklısıdır...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rhncn Mesajı Göster
    Merhabalar,

Ekipmanlarla ilgili birkaç sorum olacaktı :)

1) Kablolarda rg6u4, rga6u6...rg6u11 vs. diye gidiyor. en az kayıp hangisinde, hangi markada? yarın konya sokak'a gidip bakacağım ama ne fiyatları, ne tipleri biliyorum. En az sinyal kaybı hangisinde olur? fiyatlar ne kadardır?

2) diseqc motora bağlı inverto ultra lnb var. bundan daha verimli lnb var mıdır? ne kadardır?

3) birkaç recievera yayın almak istiyorum. çoklu lnb mi takmak mantıklı yoksa splitter ile bölmek mi? splitter ile bölersem motorda sorun çıkar mı? açıkçası uydu yönü problem değil, şu an tek problemim birden fazla reciever ile yayın alabilmek.

4) sinyal güçlendiriciler kaç m'den sonra işe yarıyor? 20m için gerekli midir?

5) ankara'da astra 19'dan max. yüzde kaç sinyal alabilirim?

sorular çok oldu ama yardım gelirse çok sevineceğim :)

çok teşekkür ederim.
    1 cisi anten kablosunda TSEK olarak arayın recber ve 2M kablolar kullanıyorum

2 cisi mti lnb ler daha kalitelidir 0.2 beyaz 4 çıkışlı mti lnb kullanıyorum bulursanız alın

3 cüsü çoklu lnb kullanın

4 cüsü sinyal güçlendirici diye satılan parçalar hiç bir işe yaramıyor test ettik marka model vermeyecem santral üzeride test edildi 50 metre üzeri randımanı yoktur 1 lira dahil olsa para vermeyin

5 cisi astra 19.2 manisada full geliyor daha önce ankarada çok iyi sinyaller geliyordu tek bunu ankaradaki arkadaşlar cevaplasın
    Düzenleyen NEXX45 : 07-02-2016 at 00:09

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı