Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: solo 4k çözünürlük

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    284175

solo 4k çözünürlük

Herkese selamlar,

solo 4k receiverı, av receiver üzerinden UHD TV'de kullanıyorum, cihazı henüz geçen hafta aldım, ve linux/enigma2 tabanlı cihazlar hakkında pek bilgim olmadığı için aldığımdan beri yerli yabancı bir çok forumu taradım, üzerinde VTI imaj var. Önceden dsmart modül ile tvden görüntü alıyordum, 4K media player almak yerine böyle bir cihazında daha mantıklı olacağına karar verdim. Ağımdaki NAS HDD'yi cihaza tanıttım, sonra mediaplayer2 ve sub support programlarını güncelledim şu an xmbc üzerinden filmleri indeksledim ve seyredebiliyorum ancak sorun şu ki; mediaplayer2'de her defasında 5 tuşu ile ratio ayarlamak gerekiyor, verdiğim ayarı hafızada tutmuyor. İkinci ve daha önemlisi de mediplayer2'den çıkıp tv ye geri döndüğümde ekran kaymış şekilde geliyor ve kanal değiştirirken çıkan alt bilgi bantının neredeyse yarısı ekranda gözükmüyor. Düzelmesi için de kapatıp tekrar açmak gerekiyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba ? Bir de önerebileceğiniz daha kullanışlı ve şık ara yüzlü bir media player var mı?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-07-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    361704

linki incele usr lib enigma2 plugins exsensions da
    xbmc plugine uygun olan py dosyasini indirip atman lazim

3. Merih Banner Alt