Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 69 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: D Smart - Digitürk - Filbox'un anlaşmalı olduğu film şirketleri Nelerdir?

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2013
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    589380

D Smart - Digitürk - Filbox'un anlaşmalı olduğu film şirketleri Nelerdir?

2016 OCAK:

Dsmart..

20th Century Fox (Fox Searclight)-- 1.Gösterim

Sony Pictures (Columbia-Tristar-Screen Gems)-- 1.Gösterim

Mgm Pictures -- 1.Gösterim

Fox kaynaklı Dreamworks Animasyonları 1.Gösterim

Pinema

Universal Pictures (Focus Features) -- 2.Gösterim
    Walt Disney Pictures (Marvel - Pixar) -- 2.Gösterim
    Ve Warner Bros Pictures filmlerinin ise İçeriklerindan yararlanılıyor..

Digitürk..

Universal Pictures (Focus Features) -- 1.Gösterim

Warner Bros Pictures -- 1.Gösterim

Walt Disney Pictures (Marvel - Pixar)-- 1.gösterim

Paramount Pictures -- 1.Gösterim

Mgm Pictures -- 2.Gösterim
    20th Century Fox Pictures filmleri içerik olarak yayınlanacakmı şuan belli değil..

FİLBOX..

Medyavizyon

20th Century Fox (Fox Searclight) -- 2.Gösterim
    Paramount Pictures -- 2.Gösterim
    Sony Pictures (Columbia-Tristar-Screen Gems)-- Şimdilik içeriklerinden yararlanılıyor..
    Dreamworks animasyonları 2.Gösterim..

sinema için digital platform alacaklara referans konu olsun güncelleyelim net kalite farkı hangisi yönündeyse ortaya çıksın.
    Düzenleyen karadenizvolkan : 06-02-2016 at 11:54

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-11-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    512673

D-Smartın MCM,Sonny,Century Fox
    Digitürk'ün anlaşmalı olduğu film şirketleri Warner Bros,Universal,Paramount Pictures,Walt Disney,Lionsgate dahasıda ufaklı tefekli gidip geliyor.Salon haklarında hemen hemen bütün film şirketleri...
    Yani anketi boşu boşuna açmışsın kıyaslamaya deymez....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    302664

Bunlar daha önce kaç defa yazıldı ama bilgi olması için tekrar yazalım..

Dsmart..

20th Century Fox (Fox Searclight)-- 1.Gösterim
    Sony Pictures (Columbia-Tristar-Screen Gems)-- 1.Gösterim
    Mgm Pictures -- 1.Gösterim
    Ayrıca Fox kaynaklı Dreamworks Animasyonları 1.Gösterim
    Universal Pictures (Focus Features) -- 2.Gösterim
    Walt Disney Pictures (Marvel - Pixar) -- 2.Gösterim
    Ve Warner Bros Pictures filmlerinin ise İçeriklerindan yararlanılıyor..

Digitürk..

Universal Pictures (Focus Features) -- 1.Gösterim
    Warner Bros Pictures -- 1.Gösterim
    Walt Disney Pictures (Marvel - Pixar)-- 1.gösterim
    Paramount Pictures -- 1.Gösterim
    Mgm Pictures -- 2.Gösterim
    20th Century Fox Pictures filmleri içerik olarak yayınlanacakmı şuan belli değil..

Sinema tv..

20th Century Fox (Fox Searclight) -- 2.Gösterim
    Paramount Pictures -- 2.Gösterim
    Sony Pictures (Columbia-Tristar-Screen Gems)-- Şimdilik içeriklerinden yararlanılıyor..
    Dreamworks animasyonları 2.Gösterim..

Bu yazdıklarım Premier,Premium ve Sinema tv kanalları ayarında yayın yapan kanalları kapsıyor..Digitürk Salonlar ise Bütün büyük film şirketlerinin filmlerini yayınlıyor..Yerel dağıtım şirketlerini yazmadım sadece büyük film şirketlerini yazdım..
    Düzenleyen evoksk : 05-02-2016 at 02:03

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    466388

evoks hocam cok tesekkurler, gereksiz gibi gorulen bu konu iyi olmus dt ve ds i biliyordum filbox ta sikintim vardı.
    Bugun ek paketten dolayi ds kizginlikla yarin filbox almakti niyetim ama film icerigi gordugum inanilmaz kotu imiş ben 1 yada 2 film sirketi 1. gosterimi var saniyordum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    279483

Film konusunda tartışmasız digitürk liderdir salonlarda zaten tüm film şirketleri dvd ile aynı anda izleniyor mmx premierlerinde içerigi iyi fakat tekrar çok oluyor jenerikleri zaten çok iyi yapılmış tek eksi tarafı pahalı ve modül yok
    Düzenleyen forces : 05-02-2016 at 17:54

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2013
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    589380

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi forces Mesajı Göster
    Film konusunda tartışmasız digitürk liderdir salonlarda zaten tüm film şirketleri dvd ile aynı anda izleniyor mmx premierlerinde içerigi iyi fakat tekrar çok oluyor jenerikleri zaten çok iyi yapılmış tek eksi tarafı pahalı ve modül yok
    salonlar hariç çok bariz bir üstünlüğü varmı sizce digiturk'un pek oyle görünmüyor artık sanki

New Member
    Giriş Tarihi
    06-01-2016
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    618061

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi karadenizvolkan Mesajı Göster
    salonlar hariç çok bariz bir üstünlüğü varmı sizce digiturk'un pek oyle görünmüyor artık sanki
    Bencede tek üstünlüğü bu salon meselesi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-10-2006
    Mekan
    08 Artvin
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272955

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi slifer666 Mesajı Göster
    Bencede tek üstünlüğü bu salon meselesi.
    O da SD kalite de. Yıl 2016 hala SD yayıncılık anlayışı...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    279483

Terminatör 5 görevimiz tehlike 5 jurassic park world madmax fuiry road hızlı ve öfkeli 7 avengers ultron çagı antman spectre bu sene moviemax premierde yayınlancak filmlerden bazılari bencede moviesmartlarla pek fark yok hatta d smart daha iyi diyebilirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    302664

Terminatör 5 görevimiz tehlike 5 jurassic park world madmax fuiry road hızlı ve öfkeli 7 avengers ultron çagı antman spectre bu sene moviemax premierde yayınlancak filmlerden bazılari bencede moviesmartlarla pek fark yok hatta d smart daha iyi diyebilirim
    Bencede Moviemax'ler 1 adım önde diyebilirim,Dsmartın 1 film şirketi ile daha ilk gösterim anlaşması yaparsa ozaman bence aynı olur Moviemax'ler ve Moviesmart'lar..Küçük bir düzeltme yapayım Spectre filmi Moviemaxlerde 2.gösterim olarak yayınlanacak ilk gösterimini Moviesmart'larda yapacak,çünkü Spectre bir Mgm filmidir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2009
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    477517

Bana göre film kategorisinde 1. Digiturk 2. Filbox dsmart film kanallarında film izlediğim olmadı hiç. Çok nadir platin ve action kanalında güzel film olursa bakıyorum.
    Bi konuda dizi kanallarıyla alakalı açılabilir mi? Hangi platform hangi dizileri kaçıncı sezonları yayınlıyor gibilerinden

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    609303

Moviemaxler hâlâ önde baktığımız zaman. Buna ek olarak Digiturk'te oturup film izlemek istediğimde bir film buluyorum, hele ki Festival çok hoşuma gidiyor. Victoria'yı ve Who Am I? filmlerini çabuk bir şekilde yayınladılar ya da ben geç haberdar oldum. Ek olarak Dilediğin Yerde'den verim alıyorum. Filmler, Dilediğin Yerde'ye çok hızlı yükleniyor ve tasarım olarak da Blu'dan fersah fersah önde. Mesela Blu'ya Kingsman yayınlandıktan 3-4 gün sonra yüklendi. Tabii bunlar benim görüşüm...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    616502

bu konuya bende katılayım digi biraz daha önde film konusunda ama d smart güzel 1 tane daha film firmasıyla anlaşırsa 1. hak alırsa filmde öne geçer ben aynı olacağını düşünmüyorum ds kesinlikle warner brosla anlaşması lazım 1. hak için tabi sözleşmesi sürüyor digide en kilit nokta warner yılda en çok film yayınlayan firma fox 2. ise warner zaten bu ikisi dsde olunca iş bitiyor gibi oluyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    279483

@akanze walt disney ve paramount ve universal ilk gösterim oldugu zaman tat veriyor mesela captain america winter soldier malefiz geçen sene izledigimiz filmler bu sene 2 inci yayın kapsamında d smartta warner bros u kaptırırsa samimi olarak film kanallarıni kapatsınlar warner bros arşiv ve dizi hakları bakımından kaybedilcegine ihtimal tanımıyorum fox un gitmesini ficturkey oldugunu düşüyorum diger tematik fox ların dt den çıkarilmasından ötürü çalışmak istenmemiş olabilir yanlız bildigim kadarı ile izle öde yi ficturkey pazarlamıyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    617080

@akanze walt disney ve paramount ve universal ilk gösterim oldugu zaman tat veriyor mesela captain america winter soldier malefiz geçen sene izledigimiz filmler bu sene 2 inci yayın kapsamında d smartta warner bros u kaptırırsa samimi olarak film kanallarıni kapatsınlar warner bros arşiv ve dizi hakları bakımından kaybedilcegine ihtimal tanımıyorum fox un gitmesini ficturkey oldugunu düşüyorum diger tematik fox ların dt den çıkarilmasından ötürü çalışmak istenmemiş olabilir yanlız bildigim kadarı ile izle öde yi ficturkey pazarlamıyor
    Ya dsmatla foxun arası iyi zaten alamaması için bi sorun yok ortada fakat dsmart kullanıcısı olarak warner brosu çok istiyorum digitürk zaten warneri dsmarta kaptırırsa sinemada sınıfta kalır

Member
    Giriş Tarihi
    30-01-2016
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    618574

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MertDS Mesajı Göster
    Ya dsmatla foxun arası iyi zaten alamaması için bi sorun yok ortada fakat dsmart kullanıcısı olarak warner brosu çok istiyorum digitürk zaten warneri dsmarta kaptırırsa sinemada sınıfta kalır
    Arkadaşında dediği gibi ficturkey kapsamında alınmıştır 20th century fox anlaşması diye düşünüyorum.Aynı şekilde salon kanalları için Digiturk'ün Fox ile olan anlaşması devam ediyor.

Konuya gelirsek Digiturk salonlar konusunda (DVD ile aynı anda yayınlama) piyasanın çoğuna hakim.Olaya moviemax-moviesmart kanalları olarak bakarsak 4-4 gibi bir durum var.Ancak D-Smart tarafında olan MGM şirketinin son yıllarda pek fazla film çıkarmaması (2010 sonrası için yılda ortalama 4-6 film çıkarması) ve yine D-Smart tarafında yazılan Fox kaynaklı Dreamwork animasyonları dışında kalan Dreamwork animasyonları(vikipedide yazılanlara göre yaklaşık yarı yarıya Paramount-20th Century Fox var) bildiğim kadarıyla Digiturk platformunda,bu durumlar Digiturk platformunu çeşitlilik açısından üstün kılıyor.Eğer D-Smart platformu bu konud Digiturk platformuyla durumu eşitlemek hatta geçmek istiyorsa Paramount firması ile anlaşması iyi olur.Böylece hem Paramount filmlerine hemde Dreamworks animasyonlarının çoğuna sahip olurlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    617080

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi flash77 Mesajı Göster
    Arkadaşında dediği gibi ficturkey kapsamında alınmıştır 20th century fox anlaşması diye düşünüyorum.Aynı şekilde salon kanalları için Digiturk'ün Fox ile olan anlaşması devam ediyor.

Konuya gelirsek Digiturk salonlar konusunda (DVD ile aynı anda yayınlama) piyasanın çoğuna hakim.Olaya moviemax-moviesmart kanalları olarak bakarsak 4-4 gibi bir durum var.Ancak D-Smart tarafında olan MGM şirketinin son yıllarda pek fazla film çıkarmaması (2010 sonrası için yılda ortalama 4-6 film çıkarması) ve yine D-Smart tarafında yazılan Fox kaynaklı Dreamwork animasyonları dışında kalan Dreamwork animasyonları(vikipedide yazılanlara göre yaklaşık yarı yarıya Paramount-20th Century Fox var) bildiğim kadarıyla Digiturk platformunda,bu durumlar Digiturk platformunu çeşitlilik açısından üstün kılıyor.Eğer D-Smart platformu bu konud Digiturk platformuyla durumu eşitlemek hatta geçmek istiyorsa Paramount firması ile anlaşması iyi olur.Böylece hem Paramount filmlerine hemde Dreamworks animasyonlarının çoğuna sahip olurlar.
    Hocam digitürkün paramount anlaşması ne zaman bitiyor peki?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2013
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    592195

Sinematv'nin Dimension Films ve Lionsgate ilede anlaşması var. Hatta yanılmıyorsam Dimension ile 1. gösterim hakları var. Korkuç bir Film 5 kısa sürede Sinematv'de yayınlanmıştı. Yine son dönem Dimension filmleri halâ yayınlanıyor Sinematv'de. Ayrıca MedyaVizyon'uda eklemeniz lazım, Türkiye'de medyavizyonun dağıtımını yaptığı filmler vizyondan hemen sonra Sinematv'de yayınlanıyor.
    Düzenleyen cartoonwin : 06-02-2016 at 00:07

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    302664

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cartoonwin Mesajı Göster
    Sinematv'nin Dimension Films ve Lionsgate ilede anlaşması var. Hatta yanılmıyorsam Dimension ile 1. gösterim hakları var. Korkuç bir Film 5 kısa sürede Sinematv'de yayınlanmıştı. Yine son dönem Dimension filmleri halâ yayınlanıyor Sinematv'de. Ayrıca MedyaVizyon'uda eklemeniz lazım, Türkiye'de medyavizyonun dağıtımını yaptığı filmler vizyondan hemen sonra Sinematv'de yayınlanıyor.
    Ben büyük film şirketlerini yazdım Dimension ve lionsgate ana kategori şirketler olan Warner bros,Walt Disney,Universal pitures,Fox pictures,Paramount pictures ve Mgm dışındaki film şirketleri 2.kategoriye girdiği için en azından bana göre(kişiden kişiye değişebilir)Yazmadım..

Korkunç bir film 5 türkiye hakları Tanweer film dağıtım şirketinde olduğu için Sinema tv'de Tanweer'den satın alıp yayınlıyor Dimension films'den değil..

Ayrıca Lionsgate'i yazmama'mın diğer bir sebebi ise Lionsgate filmlerini yerel dağıtım şirketlerine vermsesi Türkiye'de ise Daha çok The Moments enteratainment şirketine veriyor haklarını birazda Pinema'ya..

Tekrar dediğim gibi yerel dağıtım şirketlerini yazmadım yoksa Dsmart'a Pinema - Calinos - Bir film - D Productions - Mars Cinema group - Tanweer ve Digitürk'e Calinos - The Moments entertainment - Bir film - Mir yapım ayrıca Sinema tv'ye Tanweer - Medyavizyon vb dağıtım şirketlerini ekleme yapabiliriz

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    617080

Paramount 1.hak digitürkle ne zaman bitiyor

21. Merih Banner Alt
4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız