Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Redline TS 180 HD Plus yayın ağır çekime giriyor, yavaşlıyor

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618609

Redline TS 180 HD Plus yayın ağır çekime giriyor, yavaşlıyor

Merhaba,

Uydu yayınlarını izlerken bazen görüntü yavaşlıyor, yayın sanki ağır çekimde gibi ilerliyor. Kanal değiştirince veya bir dakika sonra kendiliğinden düzeliyor. Hem HD hem de SD kanallarda oluyor.

Soruna çözüm olması için cihazın son yazılımını yükledim ancak bu da bir değişiklik yaratmadı. Sorun nedir ve ne yapmak lazım?

Okuyanlara teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

LNB den baslayarak cihaza kadar kabloyu kontrol edin muhakkak kablo veya canakta bir sorun var canagin herhangi bir yerinde gevseme varsa rüzgarla sallandiginda görüntüde donma yapar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    246689

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi parkua Mesajı Göster
    Merhaba,

Uydu yayınlarını izlerken bazen görüntü yavaşlıyor, yayın sanki ağır çekimde gibi ilerliyor. Kanal değiştirince veya bir dakika sonra kendiliğinden düzeliyor. Hem HD hem de SD kanallarda oluyor.

Soruna çözüm olması için cihazın son yazılımını yükledim ancak bu da bir değişiklik yaratmadı. Sorun nedir ve ne yapmak lazım?

Okuyanlara teşekkür ederim.
    redline nın diğer modellerindede var bu sorun ts300 -3000-4000 tüm modelleri kullandım farklı yazılımlar denedim hep aynı sorun.teknik servisede sordum net bi cevap alamadım.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618609

İlk mesajımda yazılım sürümlerini yazmamışım. Yayının yavaşlaması sorununu V12.61 sürümünde farketmiştim, düzelmesi amacıyla son çıkan V15.61 yazılımını yüklemiştim.

Ancak V15.61 cihazın içine ediyor, yayının yavaşlama problemi çok daha kötü bir şekilde neredeyse 2-3 dakikada bir oluyor, böyle kullanılamaz. Tekrar 12.61 sürümüne döndüm, en azından bu sürümde yavaşlama problemini yarım saatte bir falan yapıyor ve 45 saniye kadar sürüp kendiğinden düzeliyor.

Özetle cihaz V12.61 sürümüyle kullanılabilir, son sürüme bulaşmayın. Redline cihazlara da bulaşmayın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    729

allah allah ben rastgelmedim hiç...bende en son yazılımı attım.ama memnunum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-08-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    582877

Aynı sorun ts3000 plus ta da var özellikle hd yayınlarda oluyor İspanyol kanalları ve a spor kanalında sürekli oluyor bende sinir bir durum maç izlenmiyor uyuz bir durum :(

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    246689

evet özellikle hd kanallarda yapıyor. aspor ve tv8 hd de çok dikkatimi çekti.maç izlerken gerçektende çok rahatsız ediyor.çok sürüm denedim hepsinde denk geldim. gerçektende bu sorunun olmadığı bir sürüm varmı acaba.
    Düzenleyen alibulut : 06-02-2016 at 18:37

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

15.88 yazılımı sızede geldıyse? tum flş yedek almadan yuklemeyın gerı dönüşü olmıyabılır!! kanal taşıma olduça sorunlu!!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alibulut Mesajı Göster
    evet özellikle hd kanallarda yapıyor. aspor ve tv8 hd de çok dikkatimi çekti.maç izlerken gerçektende çok rahatsız ediyor.çok sürüm denedim hepsinde denk geldim. gerçektende bu sorunun olmadığı bir sürüm varmı acaba.
    bende ts 1000 aldım.atv sporda ozellıkle maclarda cok takılma oluyor.antenı degıstırdım baska bır antene taktım sonuc gene aynı.v 37 06

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

sorun duzeldımı acaba

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    308148

Bende TS5000 uydu alıcısı almıştım. En son sürümler yüklüydü, ancak özellikle bitrate'i yüksek Atv hd ve Star hd gibi kanallarda bu yayın yavaşlaması olayı oluyordu. Belirli aralıklarla bunu sürekli tekrar ediyordu. Ben TS 5000 hd modeline gelen 3 yazılımda da bu sorunu yaşadım malesef. Ve başka sorunlardan dolayı da cihazı iade ettim. Yerine Goldmaster Hd 22000 aldım. Yeni cihazı aynı yere taktım ve yayınların hiçbirisinde böyle bir sorun olmuyor. Açıkçası sunplus işlemciden mi kaynaklanıyor yoksa yazılımın çok ağır gelmesinden mi kaynaklanıyor açıkçası bilemiyorum. Halbuki FOX yayınlarını açması olsun. 2 yıl youcam olması olsun çok hoşuma gitmişti uydu alıcısı. Ama temel görevini yapamadıktan sonra napayım böyle uyduyu.

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    22807

Merhabalar,

Bahsi edilen sorunlar düzeltilmiştir,bilinmesi açısından yazıyorum bu sorun yazılım sorunu değildi maalesef,CPU tarafından kaynaklanan bir sorundu yaklaşık olarak 1 ay öncesinde bu sorun tamamen giderilmiştir.Eğer şuan bir ürünün kullanan varsa lütfen son yazılım versiyonu güncelleyiniz.Şuan ki son versiyon V1836.
    iyi akşamlar,herkese...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi [email protected] Mesajı Göster
    Merhabalar,

Bahsi edilen sorunlar düzeltilmiştir,bilinmesi açısından yazıyorum bu sorun yazılım sorunu değildi maalesef,CPU tarafından kaynaklanan bir sorundu yaklaşık olarak 1 ay öncesinde bu sorun tamamen giderilmiştir.Eğer şuan bir ürünün kullanan varsa lütfen son yazılım versiyonu güncelleyiniz.Şuan ki son versiyon V1836.
    iyi akşamlar,herkese...

TS5000 CI modelinde bu sorun 1 seneye yakın var. Güncelleme ile geçmedi. Madem yazılım sorunu değil, son güncelleme bu sorunu nasıl çözdü?
    Düzenleyen BarisG : 05-01-2017 at 12:04

Starting Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618609

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi [email protected] Mesajı Göster
    Merhabalar,

iyi akşamlar,herkese...
    Düzeltilen bir şey yok, sorun hala devam ediyor.
    Düzenleyen parkua : 26-01-2017 at 02:26

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-07-2016
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    620978

sorun yazılımsaldır bende bir yazılım olacaktı
    hiçbir şekilde bu sorun yoktur arşivve bakayım sana bulursam ekleyecem ok