Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: Macrobox HD Plus uydu sinyal azalması çoğalması

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    260189

Macrobox HD Plus uydu sinyal azalması çoğalması

Hiremco Macrobox HD Plus cihazım var.Cihazımda son zamanlarda takılma problemi oluyordu.Bütün kanallarda kısa süreli donma oluyordu.Bunun sinyalin bir anda kaybolmasından kaynaklandığını farkettim.Sinyal % 74 lerde iken bir anda %35 lere düşüyor 1 saniye sonra eski haline dönüyor.Bir kaç dakika sonra tekrar aynı şekilde yine 1 saniye sonra eski haline dönüyor.Bu arada kanallarda donma oluyor.Çiftli LNB kullanıyorum.LNB ye bağlı diğer cihazda sıkıntı yok.Uydu cihazını başka bir evde başka bir tesisatta denedim yine aynı sorunu yaşıyorum.Fabrika ayarlarına döndürdüm sonuç yine aynı.Ne olabilir acaba?Yardımcı olabilecek bir önerisi olan var mı?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    451992

aynı sorun bendede var, acaba sorunu çözebildiniz mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

butür sorunlar genelde çiftli lnb ler de oluyor sanırsam bende oluyordu lnb değiştirdim sorunum düzeldi
    deneme şansınız varsa başka lnb ile deneyin

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    260189

maalesef bu şekilde kullanıyorum.servise gönderdim.geldi.ama sorun hala devam ediyor.LNB değiştirdim. tekli kullandım.başka arkadaşın evinde denedim yine aynı.Servisi tekrar aradım yapacak bişey yok dediler.maalesef sorun çözülemedi.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    260189

İlk önce Next LNB vardı. Sonra Inverto Black Ultra Twin LNB aldım 70-80 TL falan para verdim .Olmadı.Sonuç yine aynı.Sonra servisin tavsiyesi ile Hiremco aldım yine düzelmedi.Son çare dedim anten kablosunu değiştirdim.Connectörlerini değiştirdim.Yine aynı.Verdiğim paralarla yeni uydu cihazı alabilirdim.Ama hep düzelecek umudu vardı.Ama olmadı.Şans dedim artık :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi karakartalx Mesajı Göster
    maalesef bu şekilde kullanıyorum.servise gönderdim.geldi.ama sorun hala devam ediyor.LNB değiştirdim. tekli kullandım.başka arkadaşın evinde denedim yine aynı.Servisi tekrar aradım yapacak bişey yok dediler.maalesef sorun çözülemedi.

sorununuzun devam etmesine üzüldüm doğrusu neden derseniz cihazı servise veripde aynı şekilde size sorunu çözmeden gönderdilerse hakkınızı arayın derim
    fabrikasıyla iletişime geçip sorununuzu çözün derim
    çünkü gerçekten her şayi değiştiripde sorun hala cihazdan kaynaklanıyorsa vede servis yapacak bişey yok diyorsa iş fabrikasına veya merih in kendi sitesine başvurun
    bendede bu cihazdan var kullanıyorum ama bu tür sorun bende lnb kaynaklıydı şu an için sorunsuz
    sizdeki her halde cihaz sorunu

7. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık