Merih Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Altyazilardaki türkçe karakter hatası

Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    235530

Altyazilardaki türkçe karakter hatası

Merhaba bende bu hafta itibariyle eksen uydudan aziz kardeşimden aldığım f1 ile aranıza katıldım. Çok bilgim yok. Belki biryer de yazıyordur ama forum çok geniş aradığını nerede bulabileceğimide bilmwdiğimden sadece f1 ile ilgili kısma yazmayı uygun gördüm. Şöyle bir sıkıntım var. Film izlerken flah bellekteki alt yazılatımı yürke karakterli plduğundan tam göstermiyor cihaz. Ş veya ğ beya ı gibi hatfler çıkmıyor. Bu durumu nasıl düzEltebilirim acaba. Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4155

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekinismail Mesajı Göster
    Merhaba bende bu hafta itibariyle eksen uydudan aziz kardeşimden aldığım f1 ile aranıza katıldım. Çok bilgim yok. Belki biryer de yazıyordur ama forum çok geniş aradığını nerede bulabileceğimide bilmwdiğimden sadece f1 ile ilgili kısma yazmayı uygun gördüm. Şöyle bir sıkıntım var. Film izlerken flah bellekteki alt yazılatımı yürke karakterli plduğundan tam göstermiyor cihaz. Ş veya ğ beya ı gibi hatfler çıkmıyor. Bu durumu nasıl düzEltebilirim acaba. Teşekkürler.

Selam,

Altyazı'yı UTF-8 olarak kaydederseniz türkçe karakter sorunu ortadan kalkar.
    Sanırım notepad++ gibi bir editör lazım bu iş için. Ben Ultra Edit kullanıyorum.

İyi Akşamlar.

Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    235530

Teşekkürler dediğiniz gibi halkettim. Ama bunu devamlı bu şekilde yapmak yerine cijazdan kalıcı bir ayar yapmak mümkün deği midir acaba?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4155

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tekinismail Mesajı Göster
    Teşekkürler dediğiniz gibi halkettim. Ama bunu devamlı bu şekilde yapmak yerine cijazdan kalıcı bir ayar yapmak mümkün deği midir acaba?

Selam,

Cihazdan nasıl yapılır bilmiyorum. Aynı sorun smart tv'lerde de oluyordu. Ben böyle çözdüm.

İyi Günler.

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık