Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Formuler f3 vs Gigablue x3

New Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    419333

Formuler f3 vs Gigablue x3

Merhaba arkadaşlar kullanmakta olduğum atlanta smart g4 cihazın sürekli sorunlarından dolayı yeni uydu alıcı almak istiyorum.Bu iki cihaz için işin ustalarından yorum bekliyorum artıları ve eksileri nelerdir dsmart modül ve server kullanıyorum. Yada başka ürün tavsiyesi yaparmısınız.Ona göre seçim yapıcam şimdiden teşekkürler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2015
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    615436

Vu zero veya biraz daha limitinizi artırırsanız vu solo se tavsiye ederim.Fiyat/performas ve görüntü kalitesi olarak güzel cihazlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303782

Ben dün Formuler F 3 aldım çok güzel cihaz bende atlanta G64 vardı satım bu cihaz aldım sadece kanaldan kanala çekerken arkdadakı siyahı kaldırmayı bulmadım ....yanlız çok güzel cihaz..

New Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    419333

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turgut1950 Mesajı Göster
    Ben dün Formuler F 3 aldım çok güzel cihaz bende atlanta G64 vardı satım bu cihaz aldım sadece kanaldan kanala çekerken arkdadakı siyahı kaldırmayı bulmadım ....yanlız çok güzel cihaz..
    Hayırlısı olsun kaça nerden aldınız bende atlantayı satmayı düşünüyorum siz kaça sattınız acaba?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303782

Eksen uyda aldım ben 250 ye zor verdim
    Düzenleyen turgut1950 : 30-01-2016 at 22:20

Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    527473

Kesinlikle x3 yazılımı yapısı desteği daha iyi.

Member
    Giriş Tarihi
    29-05-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    580241

Gigablue yazılım ve donanım olarak formulerin çok ilersinde. yazılım gruplarında bakın anlarsınız.

Uydumarket Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi starlive Mesajı Göster
    Gigablue yazılım ve donanım olarak formulerin çok ilersinde. yazılım gruplarında bakın anlarsınız.
    Gigabue yazılım olarak formulerin üzerinde değil , tam tersi OpenPLI gibi en önemli yazılım gruplarından biri formulere destek verirken maalesef gigablueye destek vermiyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-04-2014
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    603955

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi AYBERK Mesajı Göster
    Gigabue yazılım olarak formulerin üzerinde değil , tam tersi OpenPLI gibi en önemli yazılım gruplarından biri formulere destek verirken maalesef gigablueye destek vermiyor.
    Peki openatv gibi bir büyük yazılım grubunun Giga ya verdiği destek nedir ?

Formular ne zamandan beri var ve kim üretiyor ona da bakmak lazım!
    Düzenleyen selcuk8 : 16-05-2016 at 20:12

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2015
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    616525

ya openmips en büyük yazılım grubu oda giga ya destek veriyor

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi selcuk8 Mesajı Göster
    Peki openatv gibi bir büyük yazılım grubunun Giga ya verdiği destek nedir ?

Formular ne zamandan beri var ve kim üretiyor ona da bakmak lazım!
    OpenATV formulere de destek veriyor , hatat neredeyse tüm markalar için ( enigma2 ) OpenATV yazılımı var.

Tabikide bakmak lazım , Formuler Güney Korede Fortis Gibi çok büyük bir firmanın ( belki 30 yıllık köklü bir firma , VU+ dan daha büyük bir firma ) sadece son 1 yılda enigma2 cihazlarını üretmeye başlamış , uydu piyasasına yeni ve hızlı girmiştir.
    Şuandada Andorid , android 4k, enigma2 4K gibi modelleri hazırlanmakta olup piyasaya girmek üzeredir.

Gigablue ise malzemelerinin koreden alınıp almanyada toplandığı sahibi ve çalışanlarının çoğunun türk olduğu bir firmadır. Son yıllarda gigablue adıyla olsada sahibi daha önce real multimedia vb 2-3 firmayı kurmuş veya ortak olmuş kişidir.

Son olarak OpenPLI çok önemli bir yazılım grubudur , altını çizmek isterim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

OpenATV formulere de destek veriyor , hatat neredeyse tüm markalar için ( enigma2 ) OpenATV yazılımı var.

Tabikide bakmak lazım , Formuler Güney Korede Fortis Gibi çok büyük bir firmanın ( belki 30 yıllık köklü bir firma , VU+ dan daha büyük bir firma ) sadece son 1 yılda enigma2 cihazlarını üretmeye başlamış , uydu piyasasına yeni ve hızlı girmiştir.
    Şuandada Andorid , android 4k, enigma2 4K gibi modelleri hazırlanmakta olup piyasaya girmek üzeredir.

Gigablue ise malzemelerinin koreden alınıp almanyada toplandığı sahibi ve çalışanlarının çoğunun türk olduğu bir firmadır. Son yıllarda gigablue adıyla olsada sahibi daha önce real multimedia vb 2-3 firmayı kurmuş veya ortak olmuş kişidir.

Son olarak OpenPLI çok önemli bir yazılım grubudur , altını çizmek isterim.
    Fortis dediğiniz zaten goldmasterin 6-7 yıl çıkardığı bi fortis tabanlıydı sanırım bu firmayla bağlantılıdır onun dışında yazılım desteği şu cihaza bu cihaza ayrım olması aslında linuxun mantığına ters donanım gücü dışında her cihazda her yazılım çalışması gerekmezmi,işlemciler aşağı yukarı aynı...birde bu cihazları linux diye ayırmak ne kadar doğru günümüzde piyasada satılan cihazların çoğu artık linux çekirdeği içerir bunu en belirgin kanıtı dosya yolu sadece kod satırı az ve kapalı temeli linux o nedenle kablosuz ağ adaptoru çalıştırıyor yada diğer yeteneklere sahipler...

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    Fortis dediğiniz zaten goldmasterin 6-7 yıl çıkardığı bi fortis tabanlıydı sanırım bu firmayla bağlantılıdır onun dışında yazılım desteği şu cihaza bu cihaza ayrım olması aslında linuxun mantığına ters donanım gücü dışında her cihazda her yazılım çalışması gerekmezmi,işlemciler aşağı yukarı aynı...birde bu cihazları linux diye ayırmak ne kadar doğru günümüzde piyasada satılan cihazların çoğu artık linux çekirdeği içerir bunu en belirgin kanıtı dosya yolu sadece kod satırı az ve kapalı temeli linux o nedenle kablosuz ağ adaptoru çalıştırıyor yada diğer yeteneklere sahipler...
    Çekirdeği linux olmasıyla açık kaynak kodlu linux olması arasında uçurumlar var..ayrıca bahsettiğiniz herşey konuyla alakasız. Donanım özelliklerinden daha çok donanım ve yazılım uyumu önemlidir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Çekirdeği linux olmasıyla açık kaynak kodlu linux olması arasında uçurumlar var..ayrıca bahsettiğiniz herşey konuyla alakasız. Donanım özelliklerinden daha çok donanım ve yazılım uyumu önemlidir.
    Siz sanırım bu konuda epey uzmansınız ,dvbplayer yazılımlarına bi eklentiyle yayınlardaki altyazıyı online google translate ile istenen başka bi dile çeviren bi yazılım üretildi 3 yıl evvel, bu şekilde bir eklenti bu cihazlarda mükünmü canlı yayın için gerekli film dizi icin değil srtlerden bahsetmiyorum yoksa menu rengi skinler yazım karakterleri kanal logoları ancak çocuklar için oyuncaktır.Herşeyi geçtim bu kutular arasında doğru dürüst sinyal ölçen yok eskiden analog uydu alıcılarında bile sesli uydu ayarı mümkünken digitallerde sti işlemciler dışında adam gibi anlık değişimi gösteren hatta bu sayede satfinder gerektirmeyen yok tunerdenmidir yazılımdanmıdır belli değil...yazdığınız son cümle tutarsız donanım yazılım uyumuysa...donanım özellikleri önem kazanmıyormu...

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

Başka şeylerden bahsediyoruz konunun çok dışındasınız..Neyse boşverin. Gereksiz bir diyalog oldu.. Ben sadece yanlış bilgileri düzeltmek istedim ama sabit fikirli olup konuya çok hakim olmayınca anlaşılması zor oluyor..Size kolay gelsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    6636

dsx kardeş senin yazdıklarını okudukuyunca kafam karıştı.neden bahsediyon acaba?
    ayberk hocam formuler cihazla ilgili açıklamaların için teşekkür ederim.almayı düşündüğüm cihaz.açıklamaların aydınlatıcı oldu.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi SATMAN1 Mesajı Göster
    dsx kardeş senin yazdıklarını okudukuyunca kafam karıştı.neden bahsediyon acaba?
    ayberk hocam formuler cihazla ilgili açıklamaların için teşekkür ederim.almayı düşündüğüm cihaz.açıklamaların aydınlatıcı oldu.
    yazdıklarımı ya doğru kabul edersiniz yada yanlış dersiniz ama anlamıyorsanız size tavsiyom piyasadaki standart uydu alıcılarından almanız formuler yada benzeri cihaz almanız boşa olur nasıla kullanamazsınız ancak aç kapa kanal değiştir....

Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    231

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    yazdıklarımı ya doğru kabul edersiniz yada yanlış dersiniz ama anlamıyorsanız size tavsiyom piyasadaki standart uydu alıcılarından almanız formuler yada benzeri cihaz almanız boşa olur nasıla kullanamazsınız ancak aç kapa kanal değiştir....
    geçmiş mesjalrınıza bir göz attım ;

hayatında enigma2 kullanmamış biri olarak yersiz,anlamsız ve bilgisizce yazıyor bir de tavsiyelerde bulunuyorsunuz..

forumların artıları olduğu kadar eksileri de maalesef oluyor , çünkü herkes her amaçla yazıyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-04-2014
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    603955

Dsx ne dediğini kendi anlıyormu ki bize ne anlattığının farkında olsun
    Düzenleyen selcuk8 : 17-05-2016 at 17:40

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

geçmiş mesjalrınıza bir göz attım ;

hayatında enigma2 kullanmamış biri olarak yersiz,anlamsız ve bilgisizce yazıyor bir de tavsiyelerde bulunuyorsunuz..

forumların artıları olduğu kadar eksileri de maalesef oluyor , çünkü herkes her amaçla yazıyor.
    ne kadar boş vaktiniz var ki tanımadığınız bir kimsenin geçmiş mesajlarını okuyacak kadar zaman ayırıyorsunuz bilgisizmi ne tavsiyesinde bulunmuşum verdiğiniz link çalışmıyor ayrıca benim ne kullandığımı nereden bileceksiniz; 'bilgisizce' ingilizce gibi bir dilmi acaba :puah: ancak az şey bilen kimse kendi bilgisinin dışında gördüğü okuduğu şeyleri yanlış kabul eder forumların diğer kötü yanıda bazı kimselerin ben herşeyi bilirim deyip kendini deha sanmasıdır kimbilir belki bi yerde çalışan bi hizmetli ve iyi ihtimalle lise mezunu ama forumlarda yazılım dahisi oluyor...enigma2 olayı ele aya düştü onun için bi kutuyada ihtiyaç yok dvbs kartıyla pcde enigma2 çalıştırılıyor... denediğimde oldu sonuçta diğer kutulardan fazla kanal açmadığına göre neden kullanayım...karşınızdaki bilgili bilgisizmi diye yargılayacağanıza soru yada yazıları mantıklı gelmiyorsa yada bilginiz yetmiyorsa cevap yazmamak daha akıllıca olur...tabii karşınıdakini bilgisizlikle suçlamak kendinizi değerli hissetmenizi sağlıyorsa herşeyi ben bilirim diyorsanız o başka...

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı