Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: VU DUO+ TV8HD ve FOXHD sinyal problemi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    70124

VU DUO+ TV8HD ve FOXHD sinyal problemi

selamlar;
    cihaz evin bir odasında TVHD hiç çıkmıyor, FOXHD ise kırılmalı olarak çıkıyordu. bende çanağın konumuna rüzgarda problem olduğuna karar verip, hem çanağı hem LNByi yenileyerek çanağıda rüzgar almayan yere koydum.
    gerekli ayaralrı yaptım satlock ile sinyal kalitesini ölçtüm ve sinyal çok güçlü idi.
    Vu duo şebeke tarattım ve sonuç yine aynı idi evde bulunan diğer uydularda ise hiç bir sıkıntı yoktu.
    Cihazı söktüm diğer oda da goldmaster bağlı olan yere bağladım TUNERA bağlı idi fakat sonuç yine aynı oldu, bende çift Tuner olduğu için hemen Tuner B ye bağladım. ama bağlamadan önce memorist ustanın16-11-2015 tarihli VTİ back up'ını yükledim.
    ondan sonra kanalları TunerB'de tarattım ve sonuç olumlu oldu hem TV8HD hemde FOXHD sıkıntısız çıktı.
    cihazı sorun olan odaya götürdüm sorun kalmadı diye fakat sonuç yine aynı çıktı yani TV8HD tamamen yok FOX HD ise kırılmalı oldu. bende uydu çıkışlarına satlock ile baktım odalar arası fark 1 veya 2 puan oynuyordu.
    sizce bunun sebebi ne olabilir.
    acaba multiswitch güç adaptörü olabilir mi?
    multiswitch olabilir mi ama başka portlarda denedim onda da souç aynı çıktı. harici kablo çektim sonuç yine aynı.
    bu tuhaf durum karşısında fikri olan var mı acaba?
    yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılar
    Düzenleyen outlander : 29-01-2016 at 12:03

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    34

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi outlander Mesajı Göster
    selamlar;
    cihaz evin bir odasında TVHD hiç çıkmıyor, FOXHD ise kırılmalı olarak çıkıyordu. bende çanağın konumuna rüzgarda problem olduğuna karar verip, hem çanağı hem LNByi yenileyerek çanağıda rüzgar almayan yere koydum.
    gerekli ayaralrı yaptım satlock ile sinyal kalitesini ölçtüm ve sinyal çok güçlü idi.
    Vu duo şebeke tarattım ve sonuç yine aynı idi evde bulunan diğer uydularda ise hiç bir sıkıntı yoktu.
    Cihazı söktüm diğer oda da goldmaster bağlı olan yere bağladım TUNERA bağlı idi fakat sonuç yine aynı oldu, bende çift Tuner olduğu için hemen Tuner B ye bağladım. ama bağlamadan önce memorist ustanın16-11-2015 tarihli VTİ back up'ını yükledim.
    ondan sonra kanalları TunerB'de tarattım ve sonuç olumlu oldu hem TV8HD hemde FOXHD sıkıntısız çıktı.
    cihazı sorun olan odaya götürdüm sorun kalmadı diye fakat sonuç yine aynı çıktı yani TV8HD tamamen yok FOX HD ise kırılmalı oldu. bende uydu çıkışlarına satlock ile baktım odalar arası fark 1 veya 2 puan oynuyordu.
    sizce bunun sebebi ne olabilir.
    acaba multiswitch güç adaptörü olabilir mi?
    multiswitch olabilir mi ama başka portlarda denedim onda da souç aynı çıktı. harici kablo çektim sonuç yine aynı.
    bu tuhaf durum karşısında fikri olan var mı acaba?
    yardımlarınızı bekliyorum.
    Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    70124

teşekkürler ben burada sadece ATV gibi kanalları görünce başka bir arıza olabilir diye düşünmüştüm ama haklısınız.şimdi sorum İzmirde bu işi yapabilecek ustayı bulmak.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6875

Bende bir türlü anlam verememiştim,neden çıkmadığına.Burada okuyunca hemen anakartı söktüğüm gibi çarşıda kondansatörü değiştirdim.Eve geldim montaj sonrası kanal aramada tv8 hd ok. Teşekkürler arkadaşlar.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    166843

Arkadaşlar benim cihazda da artık TRT'nin HD yayınları seyredilemiyor. Ne yapmam lazım, ilginize teşekkürler.

6. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı