Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Next Machina 3D Süper'de görev ayarlayamıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    36941

Next Machina 3D Süper'de görev ayarlayamıyorum

Merhaba,
    Next Machina 3D Süper kullanıyorum.
    EPG kısmından Rezervasyon, Tek Kayıt gibi görev ayarlamak istediğimde ekranda çıkan kırmızı kayıt ya da Yeşil play tuşu gibi tuşlar çıkmıyor. Bunun yanısıra Görev Yöneticisinde manuel eklemek istediğimde de bütün bilgileri girdikten sonra Kaydet tuşuna bastığımda küçük pencere kapandığında gelen sayfadaki satır 1-2 saniye görünüp kayboluyor.
    Yani kısacası hiçbir şekilde görev atayamıyorum.
    Problemin çözümü için bir fikri olan var mıdır?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Merhabalar elbette bir çözümü vardır ben az önce bir deneme yaptım kendi ÇİFT-TUNERLİ olan cihazımda...Sırası ile yaptığım işlemler şunlardır.:
    1.Önce kayıt yapılmak istenen kanal üzerine geliyorum.!
    2.KAYIT AYARLARI menüsünden MAX.KAYIT SÜRESİ SEÇİMİ bölümünü süre sıkıntısı olmasın diye 12 saat olarak seçtim.Ayrıca en alttaki iki menüde AÇ olarak ayarlayıp kaydettim.
    3.DÜZEN menüsünden KAYIT DÜZENİ ne geliniz BAĞLANTI KAYNAĞI nı seçiniz. ( Ben SD bölümü seçmiştim.)
    4.Yine DÜZEN menüsünden GÖREV ZAMANLAYICI bölümünü OK leyiniz.
    5.Karşımıza gelen pencereden KIRMIZI TUŞ u tuşluyoruz bölümde gerekli olan ayarları yapıyoruz sonra kaydediyoruz.!
    6.Ve sonuç saatini ayarladığım FOX-HD kanalı zamanı geldiğinde ekrana bir uyarı gelip kayıt 1 dakika sonra başlatılacak uyarısı verdi.Gelen soruya EVET dedim ve akabinde 1 dakika sonra kayıt direkt olarak başladı...
    Düzenleyen haydar1966 : 28-01-2016 at 19:16

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    36941

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi haydar1966 Mesajı Göster
    Merhabalar elbette bir çözümü vardır ben az önce bir deneme yaptım kendi ÇİFT-TUNERLİ olan cihazımda...Sırası ile yaptığım işlemler şunlardır.:
    1.Önce kayıt yapılmak istenen kanal üzerine geliyorum.!
    2.KAYIT AYARLARI menüsünden MAX.KAYIT SÜRESİ SEÇİMİ bölümünü süre sıkıntısı olmasın diye 12 saat olarak seçtim.Ayrıca en alttaki iki menüde AÇ olarak ayarlayıp kaydettim.
    3.DÜZEN menüsünden KAYIT DÜZENİ ne geliniz BAĞLANTI KAYNAĞI nı seçiniz. ( Ben SD bölümü seçmiştim.)
    4.Yine DÜZEN menüsünden GÖREV ZAMANLAYICI bölümünü OK leyiniz.
    5.Karşımıza gelen pencereden KIRMIZI TUŞ u tuşluyoruz bölümde gerekli olan ayarları yapıyoruz sonra kaydediyoruz.!
    6.Ve sonuç saatini ayarladığım FOX-HD kanalı zamanı geldiğinde ekrana bir uyarı gelip kayıt 1 dakika sonra başlatılacak uyarısı verdi.Gelen soruya EVET dedim ve akabinde 1 dakika sonra kayıt direkt olarak başladı...
    Bir şekilde sıkıntı oluştu cihazda, dediklerinizi kontrol ettim. Benzer senaryoyu cihazımda denedim fakat kayıt oluşmuyor maalesef , ilginize teşekkürler.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    36941

Yeni yazılım yüklediğimde düzelmişti. Gene aynı problem başladı. Tekrar yazılım attım ama düzelmedi.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık