Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Avr ile pc arasında optik bağlantı sorunum :(

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2016
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    618464

Avr ile pc arasında optik bağlantı sorunum :(

Merhaba arkadaşlar,

Ben 4+2 LG NA9640P AVR ses sistemi kullanıyorum. Bunu aynı zamanda masaüstü bilgisayarıma da bağlayıp bilgisayarla kullanmak istiyorum. İnternetten film,müzik vb. izlemek dinlemek için.
    Fakat anakartımda optik çıkış yuvası yok. Fakat anakartın SPDIF özelliği varmış araştırdığım kadarıyla. Anakartın modeli Asus M5A97 LE R2.0.

Şimdi, ben monitör kullanmıyorum. Projeksiyon cihazıyla perdede görüntü alıyorum. kasanın Hdmi çıkışını projeksiyonun hdmi çıkışına bağlıyorum. Burada sıkıntı yok, görüntüyü alıyorum. Bu seferde kasanın 2.nci bir hdmi çıkışı ve optik çıkış yuvası olmadığı için Avr ye bağlayamıyorum pc kasasını.
    Aux veya portable ile avr yi pc ile bağladığımda da ses kalitesi bozuluyor, verim alamıyorum.

Araştırmalarım sonucunda optik çıkışlı ses kartı al,optik çıkışlı anakart al ya da, USB Harici 6 Kanal Optik Dijital Ses Ses Kartı Adaptörü al dediler.

Bu sorunu az maliyetli ve en uygun yoldan nasıl çözebilirim?

Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    101995

Bu aparatı (yukarıdaki) bulabilirsen işin kolay, yada elinden geliyorsa, optik verici (aşağıdaki) alıp uçlarını lehimleyeceksin.

3. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı