Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: Vu zero, mac adress ve ip tv

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Vu zero, mac adress ve ip tv

Arkadaslar merhaba, ben asagida linki olan iptv serveri kullanmak istiyorum.
    Fakat satici siz bana mac adresinizi gonderin ben sizi ekleyecegim ve kanallari izleyeceksiniz demis.
    Tabi bunlari `AVOV Vixo 250/254/255/260/270 MAG 1.2` gibi cihazlar icin soylemis.
    Ben bu kanallari, vu zeronun mac adresini versem kendi cihazimla nasil izleyebilirim acaba? Klasik sekilde olsa liste gonder der, dreamset ile uyduya atardim, fakat bunu anlayamadim.

ww.ebay.com/itm/281914138663

:help1:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4155

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Veba Mesajı Göster
    Arkadaslar merhaba, ben asagida linki olan iptv serveri kullanmak istiyorum.
    Fakat satici siz bana mac adresinizi gonderin ben sizi ekleyecegim ve kanallari izleyeceksiniz demis.
    Tabi bunlari `AVOV Vixo 250/254/255/260/270 MAG 1.2` gibi cihazlar icin soylemis.
    Ben bu kanallari, vu zeronun mac adresini versem kendi cihazimla nasil izleyebilirim acaba? Klasik sekilde olsa liste gonder der, dreamset ile uyduya atardim, fakat bunu anlayamadim.

ww.ebay.com/itm/281914138663

:help1:

Selam,

Cihaza telnet yada putty ile bağlan ve ifconfig komutunu girip enter yap.

Putyy 6. cı mesajda var.

İyi Günler.
    Düzenleyen m35istan : 24-01-2016 at 15:00

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Cevap icin tesekkurler hocam, peki bu arkadas benim adresi server`a girince ben kanallari otomatik olarak mi gorecegim.

Demek istedigim diger saticilar listeyi gonderir biz de elle girerdik kanallari. Buradaki sistemde kanallain tamami kendiliginden mi gorunecek?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2008
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    425143

Mag cihazlarla enigma 2 cihazların MAC adresleri aynı sistemmi onu araşturmak lazım bildiğim kadarıyla mag cihazların sistemi farklı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emrahatakan34 Mesajı Göster
    Mag cihazlarla enigma 2 cihazların MAC adresleri aynı sistemmi onu araşturmak lazım bildiğim kadarıyla mag cihazların sistemi farklı

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mac adress her cihaz icn ayni yer. Fakat calisma prensini anlamadaim ben acikcasi. Putty ve telnet ile mac adressi buldum. Ben bu adresi adama gondersem, kanallari nasil izleycegim hicbir fikrim yok.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2007
    Mekan
    74 Bartın
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    318368

Selam hocam aldığım ıp Tv den memnunmusun bende ulusal ve film dizi vb. Kanallar için arıyorum

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kayabrt Mesajı Göster
    Selam hocam aldığım ıp Tv den memnunmusun bende ulusal ve film dizi vb. Kanallar için arıyorum
    Hocam muhtemelen Turkiye`deki uckagitcilara benzemiyor bu adam diye dusunuyorum. Geri bildirimleri de oldukca iyi. Yalniz tek sorun adamin, siz bana mac adresnizi verin ben sizi servera ekleyeyim ve kanallari izleyin demesi(aciklamada). Birde sadece belirli markalari soylemis. Ben de biz enigma 2 kullanicilari olarak bu serverdan faydalanabilir miyiz onu merka ediyorum. Fakat kimse tam cevap vermedi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2007
    Mekan
    74 Bartın
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    318368

Denemeden bilemeyiz test felan yapamıyormuyuz

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

[QUOTE=kayabrt;9239483]Denemeden bilemeyiz test felan yapamıyormuyuz[/QUOTE
    Acikcasi test isini bilmiyorum. Yarin adama anlatacagim durumu birde, dedigim gibi adamin feedbackleri saglam, birde amerikadaki kanallar falan var, cesit cok. Saglam oldugunu dusunuyorum acikcasi. Yoksa o adam zor barinir e-bay`de.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    93788

Hocam mac adresinden senin iptv'ni başka kişilerle paylaştırmaya engel olacak.
    Cihazın mac adresi tektir. sadece sana aittir. Amaç burada tek kullanıcı kullandırtmak.
    Çünkü ip değişkendir. bundan dolayı değişik cihazlarda kullanabilirsin.
    Yani mac adresi sayesinde hem senin yayınlarını kimse izleyemeyecek, hem de sana yayın veren kişi kontrol edecek.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi byskandal Mesajı Göster
    Hocam mac adresinden senin iptv'ni başka kişilerle paylaştırmaya engel olacak.
    Cihazın mac adresi tektir. sadece sana aittir. Amaç burada tek kullanıcı kullandırtmak.
    Çünkü ip değişkendir. bundan dolayı değişik cihazlarda kullanabilirsin.
    Yani mac adresi sayesinde hem senin yayınlarını kimse izleyemeyecek, hem de sana yayın veren kişi kontrol edecek.
    Peki ben bu arkadasa adresimi verdim diyelim, kanallar otomatik olarak benim cihazda belirecek mi? Ayrica bahsettiginiz uygulamdan oturu cok iyi geri donusler almis olabilir. Zira bizim buradakiler muhtemelen bir yerden aliyor ve 5-10 kisiye kendisi pazarliyor.

Asil soruma gelirsek tekrar, ki henuz cevap alamadim :)

Ben adresi verecegim, o da beni servera ekleyecek, peki kanallar nasil ortaya cikacak?
    Klasik iptv yonteminde liste veriliyor ve biz tek tek giriyorduk uyduya.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-04-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    93788

M3u olarak verir, siz de cihazınıza girersiniz.
    Tek tek değil toplu halde verir size veya dreamboxedit programıyla toplu halde atabilirsiniz.
    Mac adresini almasındaki temel amaç dediğim gibi kontrol amaçlı.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    172503

Simdi anladim her seyi cok tesekkurler. Peki Turkiye`de satis yapan arkadaslar niye boyle onlem dusunmuyor? Hem kendileri de daha iyi hizmet verir, ben daha hic mac adresi isteyen iptv saticisi gormedim.

Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    611851

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Veba Mesajı Göster
    Simdi anladim her seyi cok tesekkurler. Peki Turkiye`de satis yapan arkadaslar niye boyle onlem dusunmuyor? Hem kendileri de daha iyi hizmet verir, ben daha hic mac adresi isteyen iptv saticisi gormedim.
    satıcılara gore ve kullandıkları panele gore degısıyor sanırım benım aldıgım kısı

uzun bır lınk verdı

puttyden baglanıp roottan sonra verdıgı lınkı yapıstırıp entera bastım

cıhazı yenıden baslattım hop kanallar bukete eklendı

15. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık