Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Superonline güvenlik dvr cihazı hk

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

Superonline güvenlik dvr cihazı hk

Merhaba arkadaşlar superonline fiber internet aboneliği sonucu her 5 aboneye verdikleri güvenlik amaçlı markasını bilmediğim bir dvr cihaz verdiler..acaba ben bunu kendim kurabilme imkanım varmıdır,internetsiz sadece bilgisayar üzerinden ve internet üzerinden izleme imkanımız varmıdır.bunun içi herhangi bir net üyeliği filan almamız gerekiyormu..? birde cihazın kutusu üzerinde hdmı bağlantısından bahsetmiş ama ben cihaz üzerinde hdmı bağlantı yeri filan göremedim..son olarak bu cihaz güvenlik kamerası olarak apartmanda iş görürmü..? saygılar. işte cihaz resimleri.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23629

Bizde superonline Fiber abonesiyiz bize niye vermediler, kamera ile birlikte mi verdiler?
    Cihazı modeme, kamerayıda cihaza bağlarsan, kurulumunu yaparsan internet üzerinden izleyebilirsin, cihaz içine hdd takarsan kayıt ta edebilirsin....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fuliniseviyorum Mesajı Göster
    Bizde superonline Fiber abonesiyiz bize niye vermediler, kamera ile birlikte mi verdiler?
    Cihazı modeme, kamerayıda cihaza bağlarsan, kurulumunu yaparsan internet üzerinden izleyebilirsin, cihaz içine hdd takarsan kayıt ta edebilirsin....
    biz talep ettik onlarda verdiler 2 kamera ve dvr cihazı ile birlikte..zira abonelik oluşumunda böyle bir durumdan bahsetmişlerdi..ama cihaz sanki oyuncak dvr cihazıda boş bir kutu gibi.. :)
    Düzenleyen bozkurtum : 19-02-2016 at 13:18

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313459

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bozkurtum Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar superonline fiber internet aboneliği sonucu her 5 aboneye verdikleri güvenlik amaçlı markasını bilmediğim bir dvr cihaz verdiler..acaba ben bunu kendim kurabilme imkanım varmıdır,internetsiz sadece bilgisayar üzerinden ve internet üzerinden izleme imkanımız varmıdır.bunun içi herhangi bir net üyeliği filan almamız gerekiyormu..? birde cihazın kutusu üzerinde hdmı bağlantısından bahsetmiş ama ben cihaz üzerinde hdmı bağlantı yeri filan göremedim..son olarak bu cihaz güvenlik kamerası olarak apartmanda iş görürmü..? saygılar. işte cihaz resimleri.

cihazın içinden küçük bir cd çıkmış olması lazım, o cd ile pc ye kurulum yapınız cihaza hhd takıp bir monitör bağlayın, usb girişine fareyi takıp ağ ayarlarına giriniz, burda bir ıp verin
    ıp :192.168.1.250
    ag geçidi:255.255.255.0
    dns :192.168.1.1
    port :7070
    sonra hesap veya kullanıcılar bölümünde girin kullanıcı admin şifrenizi değiştirin.
    cihaza eternet kablosunu takın.
    pc de programı çalıştırın
    sistem menüsünden cihaz ekle veya cihaz yöneticisi ne girin
    burada bir alan oluşturun
    sonra cihaz ekle seçeneğine tıklayın ister ıp tarama yapın yoksa elle ıp yi girin
    port ayarını kullanıcı adı ve şifreyi girip ok deyip çıkın cihaz eklenmiş olacaktır.

kameralar için 12v 2-3 amperlik adaptör kullanınız.
    cihazın adaptör değerleri aynı ise ona da ek yapabilirsiniz.

NOT: sizin cihazdan hiç kullanmadım, elimde 4 farklı cihaz var. cihazın menüsünün resmini koyarsanız daha açıklayıcı yardım edebilirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

cd filan çıkmadı sadece 2 adet kamera ,hddbgisayar faresi..ayrıca cihazın içi boş gibi bu cihazın ne markası oda belli değil..ayrıca ben cihaz kurulumunu değil kameraların montesi için hem ses hem görüntü aktarımı olabilirmi ama sanıyorumki olmaz zira görüntü giriş var ses için yok..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313459

cd filan çıkmadı sadece 2 adet kamera ,hddbgisayar faresi..ayrıca cihazın içi boş gibi bu cihazın ne markası oda belli değil..ayrıca ben cihaz kurulumunu değil kameraların montesi için hem ses hem görüntü aktarımı olabilirmi ama sanıyorumki olmaz zira görüntü giriş var ses için yok..
    ses girişi cihazda var, arkadaki o kırmızı beyaz tost giriş ses ama kamerada olduğunu sanmam harici ses kartı alman gerekir. cihaza gelince cihazın içine hhd yi sen takarsın yani içi boş gelir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi y-sarı Mesajı Göster
    ses girişi cihazda var, arkadaki o kırmızı beyaz tost giriş ses ama kamerada olduğunu sanmam harici ses kartı alman gerekir. cihaza gelince cihazın içine hhd yi sen takarsın yani içi boş gelir.
    Merhaba şimdi benim kamerada ses çııkışı yok bunun için 4+1 cctv kablo mu kullanmalıyım uçlardan biri mikrofon çıkışımıdır..eğer öyle ise birde ses kartımı almalıyım peki bu ses kartı bilgisayaramı takılacak..? teşekkürler.
    Düzenleyen bozkurtum : 26-03-2016 at 20:00

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    46 Kahramanmaraş
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313459

Merhaba şimdi benim kamerada ses çııkışı yok bunun için 4+1 cctv kablo mu kullanmalıyım uçlardan biri mikrofon çıkışımıdır..eğer öyle ise birde ses kartımı almalıyım peki bu ses kartı bilgisayaramı takılacak..? teşekkürler.
    ses kartı dediğim normel pc ye takılan değil yani mikrofon kameranın yanına bantlarsın, kablo da dediğin gibi 4+1 cctv renklerden kırmızı siyah voltaj için, sarı yeşilide mikrofon ( ses ) için kullanırsın.kablonun diğer uçlarını cihazın arkasındaki tost girişine bağlarsın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

yıllar sonra prize takıyım dedim ama cihazda hiçbir ışık filan yanmadı sanırım bozukmuş zaten uyduruk oyuncak gibiydi..

10. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı