Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: HD Kablo + Uydu yayınlarını alabilen tek cihaz önerisi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

HD Kablo + Uydu yayınlarını alabilen tek cihaz önerisi

Yaşadığım sitede, dahili kablo yayınları analogtan dijitale geçiyor. Ayrıca, Hotbird ve TurkSat uydu bağlantımız da var.

Televizyonum DVB-C yayınlarını desteklemediğinden TV'ye HDMI üzerinden bağlanabilen hem HD uydu, hem de HD kablo ve olabiliyorsa (şu anda Türkiye'de yayında olmayan) karasal dijital yayınları da alabilen tek bir cihaz almak istiyorum. Beklediğim özellikler şöyle:

• DVB-T, DVB-C, DVB-S/S2 (her çeşit uydu, karasal ve kablo dijital HD kanalları alabilen)
    • 1920x1080p (Full HD) HDMI Çıkış
    • Coaxiel SPDIF Çıkış (5.1)
    • USB (ve mümkünse eSATA) üzerinden Full HD media oynatıcı (DIVX, AVI, MPx, MKV, TS vs.) - Türkçe altyazı (.sub, .srt vs.) desteği - NTFS formatlı harici disk desteği
    • Performansı ve görüntü ile (multi-channel) ses kalitesi yüksek
    • Şifre çözme özelliğine ihtiyacım yok (TeleDünya, D-Smart vs. uyumluluğu gerekmiyor)

Önereceğiniz marka/modeller var mı?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    29-09-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    609052

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fedkad Mesajı Göster
    Yaşadığım sitede, dahili kablo yayınları analogtan dijitale geçiyor. Ayrıca, Hotbird ve TurkSat uydu bağlantımız da var.

Televizyonum DVB-C yayınlarını desteklemediğinden TV'ye HDMI üzerinden bağlanabilen hem HD uydu, hem de HD kablo ve olabiliyorsa (şu anda Türkiye'de yayında olmayan) karasal dijital yayınları da alabilen tek bir cihaz almak istiyorum. Beklediğim özellikler şöyle:

• DVB-T, DVB-C, DVB-S/S2 (her çeşit uydu, karasal ve kablo dijital HD kanalları alabilen)
    • 1920x1080p (Full HD) HDMI Çıkış
    • Coaxiel SPDIF Çıkış (5.1)
    • USB (ve mümkünse eSATA) üzerinden Full HD media oynatıcı (DIVX, AVI, MPx, MKV, TS vs.) - Türkçe altyazı (.sub, .srt vs.) desteği - NTFS formatlı harici disk desteği
    • Performansı ve görüntü ile (multi-channel) ses kalitesi yüksek
    • Şifre çözme özelliğine ihtiyacım yok (TeleDünya, D-Smart vs. uyumluluğu gerekmiyor)

Önereceğiniz marka/modeller var mı?
    Sanırım şu an en kolay ulaşabileceğiniz makina bu linkteki.

ayrıca Almanyada bir tanıdığınız varsa ve getirtebilirseniz Edision Piccollo 3IN1 Plus CI adlı alet.Almanyadaki satıcısına mail attığımda teledünya ile kullanılabileceğini söyledi, zaten dvb-c özelliği mevcut özelliklerinde.Bende bu son yazdığıma takmış durumdayım, çünkü ben modül yuvalı olsun istiyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    43693

Teşekkürler... "Next Minix HD Combo" cihazını zaten incelemiştim.

Başka önerisi olan var mı acaba?

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık