Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Akıllı Telefonu Verimli Kullanmanın 10 Yolu

 1. #1
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  19-01-2016
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  109
  Üye No
  618336

  Akıllı Telefonu Verimli Kullanmanın 10 Yolu

  Son yıllar bazında, her geçen gün hayatımıza giren telefonlar, sabah kalktığımızdan akşam yattığımız ana dek sürekli bizim ile birlikteler.

  Kimilerine göre iş, kimilerine göre bir eğlenceyi ifade eden cihazları nasıl kullanıyoruz? Fazlasıyla kullandığımız gerçeği ortadayken, bu noktalara dikkat etmemiz aynı zamanda daha verimli kullanmamızı sağlayacak.

  1- Şarja dikkat etmek gerekiyor

  Eskiden bu kadar çabuk tükenmiyor muydu ne? Günümüz akıllı telefonlarının sahip olduğu problemlerin başında gelen şarj sorunu, çantalarda bir de şarj aleti bulundurma zorunluluğunu getirdi.

  Her an bitecek korkusuyla, gidilen tüm ortamlarda priz arama davranışında bulunmamanız için şarjı verimli kullanmanız gerekiyor. Gerekmediği müddetçe hücresel veri, uygulamaları kapatıp, ekranın ışığını kısmak, biraz da olsa şarjdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.


  Düzenleyen turkeydunya : 23-01-2016 at 15:28

 2. #2
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  19-01-2016
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  109
  Üye No
  618336

  2- Gece yatarken çok yakınımızda durmamasından fayda var

  Kullanıcılar her ne kadar geleceği hesaplayarak, alarma yakın olmayı istese de, gerek radyasyon gerekse de bildirimlerden uzak huzurlu bir uyku için bunu yapmak şart gözüküyor. Bilimsel araştırmalarca kanıtlanmış 2 Rem düzeyinde uyku alımını önemsiyorsanız tabi.
  3- Uzmanlar uyarıyor

  Başta kalp olmak üzere, bulunduğu konumdaki birçok organa olumsuz yönde etkisi bulunan cihazları, yanımızda taşımamakta fayda var. “Başka ne şekilde taşınabilir?” şeklindeki oluşabilecek sorulara en uygun cevap ise, çanta içerisi tercih edilebilir bir seçenek olarak gözüküyor.

  Çantalarının durumu göze alındığında bu seçenek en çok kadınlar tarafından tercih edilmeyecek gibi gözüküyor. 3. #3
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  19-01-2016
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  109
  Üye No
  618336

  4- Klozetten daha fazla bakteri bulundurduğu efsanesi doğru.

  İlk kullanılmaya başladığı günden bu yana, bu tip bir tez ortaya atılmıştı. Hoş bir karşılaştırma olarak gözükmese de, temas edilme sıklıkları nedeniyle akıllı telefonların klozetten daha fazla miktarda zararlı bakteri bulundurduğu gerçeği yansıtıyor. Bu görüş çerçevesinde cihazlara tavır almakta fayda var.
  5- Kullanılmayan uygulamaları silin

  Maalesef, hiç kullanmadığımız halde gereksiz yere bulunan uygulamalar bir hayli mevcut. Zamanı gelir de, bir gün kullanılır diye bekletilen uygulamalar yüzünden, an geliyor fotoğraf çekmeye dair hafıza yeterli olmuyor.

  Birkaç fotoğraf silip, günü kurtarmak yerine, sıkı bir temizlik yapılarak uzun vade düşünülmeli. Diğer bir seçenek olarak, cihazdaki fotoğrafları belirli aralıklarla hafıza sorunu pek bulunmayan bilgisayarlara aktarmak yararlı olacaktır. Ne de olsa daha çok fotoğraf çekeceksiniz. 4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı