Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Çanak Olmadan LNB İle Uydu Anteni Yapmak

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2015
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    615914

New Icon22 Çanak Olmadan LNB İle Uydu Anteni Yapmak

Çanak Olmadan LNB ile uydu anteni yapılabilir mi ? çok kuvvetli olmasına gerek yok. sadece temel kanalları çeksin yeter. Basit ucuz ve öğrenci işi bir şey nasıl yapılabilir. Mevcut LNB ve Kablo var. yardım fikir ve görüşlerinizi bekliyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nebeke Mesajı Göster
    Çanak Olmadan LNB ile uydu anteni yapılabilir mi ? çok kuvvetli olmasına gerek yok. sadece temel kanalları çeksin yeter. Basit ucuz ve öğrenci işi bir şey nasıl yapılabilir. Mevcut LNB ve Kablo var. yardım fikir ve görüşlerinizi bekliyorum
    Öyle bir şeyin olması söz konusu dahi olamaz....Uydu yayınları alabilmek için dört ana temel üzerine kurulmuştur.!
    1.Çanak anten.
    2.Lnb.
    3.Kablo.
    4.Receıver.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    6289

tencere kapağından yapabilirsin

Starting Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2015
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    615914

Öyle bir şeyin olması söz konusu dahi olamaz....Uydu yayınları alabilmek için dört ana temel üzerine kurulmuştur.!
    1.Çanak anten.
    2.Lnb.
    3.Kablo.
    4.Receıver.
    Bir aralar buna benzer bir şeyler yapılmıştı yani mümkün olabilir. Çanak yerine başka bir şey kullanarak yayın almak. Lnb Kablo ve Receiver olacak zaten.

tencere kapağından yapabilirsin
    Bu mantıklı olabilir. Zaten istediğim çok lüks birşey değil sadece bazı büyük kanallar. HD olması gibi bir dileğim yok zaten. Bir dükkanda buna benzer bir şey görmüştüm adam dükkanında kullanmak için karasal anten gibi bir şeyin ucuna lnb takmış ve dükkanın camının önüne kurmuştu (camın önü türksata bakıyordu) ve bunu yaptığı yer çarşının göbeği yani binaların arasında. böyle bir şeyler düşündüm bende. pratik yöntem :smiles10:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nebeke Mesajı Göster
    Bir aralar buna benzer bir şeyler yapılmıştı yani mümkün olabilir. Çanak yerine başka bir şey kullanarak yayın almak. Lnb Kablo ve Receiver olacak zaten.

Bu mantıklı olabilir. Zaten istediğim çok lüks birşey değil sadece bazı büyük kanallar. HD olması gibi bir dileğim yok zaten. Bir dükkanda buna benzer bir şey görmüştüm adam dükkanında kullanmak için karasal anten gibi bir şeyin ucuna lnb takmış ve dükkanın camının önüne kurmuştu (camın önü türksata bakıyordu) ve bunu yaptığı yer çarşının göbeği yani binaların arasında. böyle bir şeyler düşündüm bende. pratik yöntem :smiles10:
    Allah aşkına bu kadar kafa patlatacağınıza verin 25 tl alın bir çanak olsun bitsin.! Neyin muhasebesini yapmaya çalışıyorsunuzki 60 lık orijinal çanakta bile zar zor sinyaller yakalanırken siz kalkıp tencere kapağından yapmaya çalışacağınız sözüm ona antenle yayın alabileceğinizimi zannediyorsunuz.? Utopik şeylerle uğraşmaya çalışıyorsunuz...Hadi yaptınız diyelim o tencereyi neyle sabitlemeye çalışacaksınız.? Yoksa arkadaşlarınızla elinizde tencere sıra ile cam önünde nöbetmi tutacaksınız.? Ha oda Türksata bakan yön ise eğer birde tutmuyorsa hadi bakalım doğru çatıya artık 3-5 nöbeti olan yandı gitti sabaha zavallının donmuş bedeninin buluverirsiniz alimallah.
    Düzenleyen haydar1966 : 23-01-2016 at 16:20

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Yani çok güldüm özellikle tenecere kapağı fikrine çünkü arkadaşın istediği çanak olmadan sinyal almak tencere kapağı ne oluyor peki bu arada buluş 26 yıl önce yapıldı flat anten olarak var,işte aramızdaki dehalar...

Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2014
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    605191

Binada başka çanak varsa çiftli lnb al tak en ucuz yöntem bu.

8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı