Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: dsm 1000 plus uydu bulucu sinyal sorunu

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    44098

dsm 1000 plus uydu bulucu sinyal sorunu

dsm 1000 plus gerçek sinyal değerini gösteriyor mu?mesela sinyal 75 gösterdi aşagıda uydu cihazında 10-15 sinyal düşük oluyor.ya da acaba vidaları sıkarken ayar bozuluyor mu?ya da kablo sinyal kaybına kaç metreden sonra neden olur?35 mt yaklaşık kablo var ve bu kadar siyal azlaır mı?saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    44098

lnb voltajı v de ve h de 74 mili amper normal mi.?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi imsel Mesajı Göster
    dsm 1000 plus gerçek sinyal değerini gösteriyor mu?mesela sinyal 75 gösterdi aşagıda uydu cihazında 10-15 sinyal düşük oluyor.ya da acaba vidaları sıkarken ayar bozuluyor mu?ya da kablo sinyal kaybına kaç metreden sonra neden olur?35 mt yaklaşık kablo var ve bu kadar siyal azlaır mı?saygılar
    DSM-1000 PLUS kullanmış biri olarak;gayet kullanışlı ve hassas bir alet olduğunu belirtmek isterim...HD yayınlar çoğalınca istemeye istemeye elimden çıkarmak zorunda kaldım,o alete sonuna kadar güvenebilirsiniz...

Sinyal sorununa gelince;%10-15 ciddi bir kayıp...Bunun birkaç nedeni olabilir:Sizin de belirttiğiniz gibi;anteni sabitlerken ayar bozulabilir,kullanılan anten ve/veya ekipman(kablo,lnb,konnektör...)kalitesiz olabilir,kablonun biryerlerinde zedelenme-ezilme veya ek olabilir,bu ek yerinden veya konnetör bağlantılarından oksitlenme yapabilir...Tüm bunları dikkatlice kontrol ediniz,zira 35metrelik mesafe(eğer kablo kaliteli ise) uzun bir mesafe sayılmaz...Belki %1-2'lik bir sinyal kaybı yaşanabilir,bu normaldir...

NOT:Ufak bir ipucu;anteni ayarlarken,sinyalin tepe noktasını bulduğunuzda;tüm somunların boşluklarını alınız va hafifçe sıkınız,daha sonra direği tutan kelepçelerin somunlarını çapraz şekilde sıkınız;tabii bu arada sinyalmetreden sinyalin gücünü takip etmeniz lazım...En son,anteni yukarı-aşağı hareket ettiren vidaları da iyice sıkıp işinizi bitiriniz...LNB'nin ayarını en sona bırakın...Tüm bunları doğru yaparsanız en az kayıpla anteninizi kurmuş olursunuz...Kolay gelsin...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2015
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    617731

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    DSM-1000 PLUS kullanmış biri olarak;gayet kullanışlı ve hassas bir alet olduğunu belirtmek isterim...HD yayınlar çoğalınca istemeye istemeye elimden çıkarmak zorunda kaldım,o alete sonuna kadar güvenebilirsiniz...

Sinyal sorununa gelince;%10-15 ciddi bir kayıp...Bunun birkaç nedeni olabilir:Sizin de belirttiğiniz gibi;anteni sabitlerken ayar bozulabilir,kullanılan anten ve/veya ekipman(kablo,lnb,konnektör...)kalitesiz olabilir,kablonun biryerlerinde zedelenme-ezilme veya ek olabilir,bu ek yerinden veya konnetör bağlantılarından oksitlenme yapabilir...Tüm bunları dikkatlice kontrol ediniz,zira 35metrelik mesafe(eğer kablo kaliteli ise) uzun bir mesafe sayılmaz...Belki %1-2'lik bir sinyal kaybı yaşanabilir,bu normaldir...

NOT:Ufak bir ipucu;anteni ayarlarken,sinyalin tepe noktasını bulduğunuzda;tüm somunların boşluklarını alınız va hafifçe sıkınız,daha sonra direği tutan kelepçelerin somunlarını çapraz şekilde sıkınız;tabii bu arada sinyalmetreden sinyalin gücünü takip etmeniz lazım...En son,anteni yukarı-aşağı hareket ettiren vidaları da iyice sıkıp işinizi bitiriniz...LNB'nin ayarını en sona bırakın...Tüm bunları doğru yaparsanız en az kayıpla anteninizi kurmuş olursunuz...Kolay gelsin...
    Bu kadar işleme gerek yok arkadaş sinyal ölçümünü alıcıya bağlantı noktasından direk ölçüsün burda güvenilmemesi gereken uydu cihazıdır sti işlemcili cihazlar dışında piyasada satılan pahalı makineler dahi mesela imzanızda görünen cihazda öyle doğru ölçüm yapamıyor...75in ne belirtilmemiş güçmü kalitemi?
    Düzenleyen DSX6010 : 24-01-2016 at 02:46

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DSX6010 Mesajı Göster
    Bu kadar işleme gerek yok arkadaş sinyal ölçümünü alıcıya bağlantı noktasından direk ölçüsün burda güvenilmemesi gereken uydu cihazıdır sti işlemcili cihazlar dışında piyasada satılan pahalı makineler dahi mesela imzanızda görünen cihazda öyle doğru ölçüm yapamıyor...75in ne belirtilmemiş güçmü kalitemi?
    Ben yıllardır bu işlemi sabırla yapıyorum ve şimdiye kadar kurduğum antenler beni hiç utandırmadı...Önceki mesajımda da belirttim,şimdide ısrarla söylüyorum;yukarıdaki işlemleri doğru yaparsanız,aşagıdaki sinyal kaybı %1-2'yi geçmeyecektir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    44098

Teşekkür ederim.sanırım sıkarken olmuş.tekrar ayarladım.
    Ayrıca dm 800 ün motoru döndürmemesi uzun kablo ve lnb voltajı ile ilgili midir?Teşekkür ederim.
    Düzenleyen imsel : 31-01-2016 at 20:17

Junior Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    429264

satfınderden sonra kullandığım en iyi yön bulucu.. Kesinlikle sinyallerde sapma sorunu yaşamadım. Daha uzun yıllar kullanmayıda düşünüyorum. İki tane almıştım iyiki almışım :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2011
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    555929

Slm arkadaşlar dsm 1000 plus la
    çanaği hangi frekansda ariyorsunuz kalite kaç olunca sorunsuz oluyor....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı