Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Üniversite not geçme sistemi hakkında..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-01-2016
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    618309

Üniversite not geçme sistemi hakkında..

Merhabalar arkadaşlar aranıza bugün katıldım bende , konuyu yanlış yere açtıysam affola. Üniversite not geçme sistemi nasıldır? Kırıkkale üniversitesindeyim. 3 tane sorumlu geçtiğim ders 1 tanede kaldığım ders var şimdi Sorumlu geçtiğim dersten ortalama ile mi geçiyoruz? Benim ortalamam 2.55.

Bazı arkadaşlar 2.dönemin ortalaması önemli o 2 nin üzerinde ise geçersin gibi şeyler söylüyorlar. Nedir bu işin aslı? İyi günler hepinize..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

Büyük ihtimalle sizin üniversitede çan eğrisi sistemi vardır bu sistemde sorumlu dersleri geçmek için yani DC eksidir bu not artıya çevirmek için ortalaman 2.00 ve üstü olması gerekir bu şekilde olursa sorumlu derslerin silinir. Sadece kaldıklarıni seneye verirsin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-01-2016
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    618309

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi teknoartistik Mesajı Göster
    Büyük ihtimalle sizin üniversitede çan eğrisi sistemi vardır bu sistemde sorumlu dersleri geçmek için yani DC eksidir bu not artıya çevirmek için ortalaman 2.00 ve üstü olması gerekir bu şekilde olursa sorumlu derslerin silinir. Sadece kaldıklarıni seneye verirsin.
    Evet Çan eğrisi sistemi var geçme notu 2 , benim takıldığım nokta bu dönem ile 2.dönem ayrı mı değerlendiriliyor. Yani 2.dönemin ortalaması bu döneme etki ediyor mu ? Arkadaşın birisi bu dönemin ortalaması önemli değil 2.dönemin ortalaması 2 ve üzeri olursa geçersin dedi ona takıldım ben.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

Onu bilemem danışman hocan kimse ona gidip sor daha sağlıklı olur bence ama yanlış hatırlamıyorsam genel not ortalamasına bakılıyor.
    Düzenleyen teknoartistik : 18-01-2016 at 09:56

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı