Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 25 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next Machina 3D hangi model?

New Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618165

Next Machina 3D hangi model?

Merhabalar;

Bu chazın 3-4 farklı versiyonu var karşılaştırmalı görebileceğim bir kaynak var mı?

Bu cihazdan almayı düşünüyorum ama bazı tereddütlerim var. Yardımcı olur musunuz?

1- Cihaz çıkalı 3 yıl kadar oldu. Yani çok yeni bir cihaz değil. Destek ne kadar devam eder?
    2- Merkezi sistem binadayımi, Eutelsat ve Turksat var sadece. Ekstra çanak takmak yakın zamanda çok zor. Sadece bu iki uydu için değer mi?
    3- Bir kaç yıl içerisinde 4K uydu alıcıları da çıkacak bu durumda bu cihaza 700 TL yatırım bu gün itibari ile fazla değil mi?
    4- SD/HD Görüntü kalitesi birinci öncelik olan daha ekenomik bir cihaz tavsiyeniz var mı?

Teşekkürler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    370

Değerli Forum arkadaşım ben bu cihazı uzun süredir sorunsuz kullanıyorum, Yazılım Desteği , Teknik desteği her zaman var , Machina 3D nin Yapabileceklerini satın aldığınızda Keşfedeksiniz, :ok: SD/HD görüntü kalitesi Mükemmel , Sanıyorum Yeni çıkan Seride ön panelde VFD yerine 6 digit led kullanılmış ama Kesinlikle tavsiye Ederim.10 numara bir uydu + Multimedia cihazı.

Düzenleyen ozgurece : 11-01-2016 at 10:30

New Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618165

@ozgurece

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Mesela sağdaki cihaz eski versiyon ama DTS desteği var. Yeni versiyonda yok. Eskisini alsam onda da ram ve işlemci düşük. Yani karar vermek çok zor. Digiturk tahüdümün bitmesine 20 gün var. :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    370

New Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618165

Scartlar ve YUV önemsiz benim için ama bu 12V çıkışı ne işe yarar?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    370

Harici 0V / 12V anahtar bağlantısı. Bildiğim kadarı ile Hareketli (Motorlu) anten bağlantısı için kullanılıyor.

New Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618165

Yukarıda paylaştığınız 2 model var. Birisi En full olanı diğeri de yeni çıkan süper combo herhalde? Bir karar vereceğim en kısa zamanda. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ozgurece Mesajı Göster
    Harici 0V / 12V anahtar bağlantısı. Bildiğim kadarı ile Hareketli (Motorlu) anten bağlantısı için kullanılıyor.
    sayın özgürece
    yanlış bilgi maalesef
    0v-12v anahtar bağlantısı 2 adet 4 lü diseq bağlantısı için kullanılır
    misal
    üründe olduğu gibi
    hareketi yada kollu motor bağlantısında pozisyoner kullanılmakta
    misal olduğu gibi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kemalwebnet Mesajı Göster
    Yukarıda paylaştığınız 2 model var. Birisi En full olanı diğeri de yeni çıkan süper combo herhalde? Bir karar vereceğim en kısa zamanda. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    hocam combo model i daha farklılık yaratmaktadır yukarıdaki modellerde yoktur
    combo modelde çift tuner girişi vardır ama bir giriş uydu için diğer 2.giriş ise kablolutv için dir
    yukarıdaki model biri çift tuner olanı diğeri se tek tuner olan super modelidir
    ama bunların hangisini alırsanız alın bence çok memnun kalırsınız pişman olmazsınız derim

New Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    618165

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aydın ipek Mesajı Göster
    hocam combo model i daha farklılık yaratmaktadır yukarıdaki modellerde yoktur
    combo modelde çift tuner girişi vardır ama bir giriş uydu için diğer 2.giriş ise kablolutv için dir
    yukarıdaki model biri çift tuner olanı diğeri se tek tuner olan super modelidir
    ama bunların hangisini alırsanız alın bence çok memnun kalırsınız pişman olmazsınız derim
    Hocam karasal yayın bittiği için ona yönelmedim. Sizce karasal yayın gelecek mi?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kemalwebnet Mesajı Göster
    Hocam karasal yayın bittiği için ona yönelmedim. Sizce karasal yayın gelecek mi?
    sayın kemalwebnet
    combo modeli karasal yayınlar için değilde uydunet (kablotv)yani teledünya yayınlarını seyredebilmek için
    1 tuneri normal uydu alıcı
    2.tuneri ise teledünya yayınlarını alabilmek için içinde conax modül gömülü tuner a sahib teledünya nın vermiş olduğu kartı takarak izleme olanağı sağlar
    karasal yayın ise daha farklı.şuan zaten daha yeni yeni sisteme oturuyor ama gelişmesi zama alıcak gibi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

Arkadaşlar bende yakın zamanda uydu alicimi değiştirirmeyi düşünüyorum suanda normal 80-90 liralık bir cihaz kullanıyorum bende pro seviye bir cihaza geçmek istiyorum aradığım özellikler şu şekilde ; cok maç izlerim o yüzden server desteği olsun, görüntü kaliteside önemli, ayrıca yazılım destegi olsun istiyorum enigma 2 cihazlarla bu next machina 3d arasında kaldım ne dersiniz gigablue x3 mü next machine 3d mi ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi teknoartistik Mesajı Göster
    Arkadaşlar bende yakın zamanda uydu alicimi değiştirirmeyi düşünüyorum suanda normal 80-90 liralık bir cihaz kullanıyorum bende pro seviye bir cihaza geçmek istiyorum aradığım özellikler şu şekilde ; cok maç izlerim o yüzden server desteği olsun, görüntü kaliteside önemli, ayrıca yazılım destegi olsun istiyorum enigma 2 cihazlarla bu next machina 3d arasında kaldım ne dersiniz gigablue x3 mü next machine 3d mi ?
    ben machına3 çift tunerlisini kullanmaktayım sizede tavsiye ederim
    kullanımı basit ailecek kullanılabilir olduğu için
    enigma cihazlarla insan çok haşır neşir oluyor bu okadar değil sadece tv seyretmek kalıyor bunda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

ben machına3 çift tunerlisini kullanmaktayım sizede tavsiye ederim
    kullanımı basit ailecek kullanılabilir olduğu için
    enigma cihazlarla insan çok haşır neşir oluyor bu okadar değil sadece tv seyretmek kalıyor bunda
    Hocam bende öyle kolay birşey düşünüyorum fazla beni uğrastirmayacak açıp izletecek birsey düşünüyorum bu cihazlarda optik ses çıkışı var mi acaba ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

Hocam bende öyle kolay birşey düşünüyorum fazla beni uğrastirmayacak açıp izletecek birsey düşünüyorum bu cihazlarda optik ses çıkışı var mi acaba ?
    yukarıdakı mesajlarda 2-4 mesajda sayın özgürece cihazla ilgili güzel tanıtıcı ve resimli örnekler vermiş sağolsun
    incelerseniz istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz
    bende maç ve belgesel kanallarını çok seyrederim ve de bu cihazın ençok pıp özelliğini seviyorum beni çok tatminkar ediyor diğer özelliklerini saymama gerek bile yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    151641

Sayın renktaşım merhaba bu soruya da ben cevap vereyim,evet bu cihazlarda optik ses çıkışı var.yukarıda cihazın özelliklerini özgürece arkadaşımız yayınlamış.ayrıca next'in kendi sitesi var.orayıda bir incele.ben link vermeyi beceremiyorum.next destek,next pazar.next burada.com.bu sitelere bak.iyi akşamlar.
    Düzenleyen yildirim939 : 14-01-2016 at 18:29

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

@aydınipek , @yildirim939 yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim cihazı detaylı olarak inceledim teknik bakımdan bana uygun olduğunu gördüm suanda bu cihazın bana iki handikapi var, birincisi suanda tüplü tv kullanıyorum yakın zamanda hd bir tv almayı düşünüyorum bu yüzden şimdi cihazı alsam da kullanamam gibi geliyor ikincisi önümüzde yıllarda yani 2-3 yil içinde cihaza gelen destek kesilirse yeni bir masraf yolu görünüyor ne dersiniz bu konuda ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

@aydınipek , @yildirim939 yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim cihazı detaylı olarak inceledim teknik bakımdan bana uygun olduğunu gördüm suanda bu cihazın bana iki handikapi var, birincisi suanda tüplü tv kullanıyorum yakın zamanda hd bir tv almayı düşünüyorum bu yüzden şimdi cihazı alsam da kullanamam gibi geliyor ikincisi önümüzde yıllarda yani 2-3 yil içinde cihaza gelen destek kesilirse yeni bir masraf yolu görünüyor ne dersiniz bu konuda ?
    değerli arkadasım
    şu an kimse yarın ne olacağını bilemediği için size 2-3 sene sonrası için güvence vericeğini sanmıyorum
    ama sayın next yetkilileri bunca zamandır buradan biz next kullanıcılarına desteğini kesmediler bundan sonrada kesiceğini sanmıyorum
    ikincisi cihazı tüplü tvde kullanmak için hiçbir sorun yokki
    ben zaman geliyor köyde tüplü tv de zaman zaman da 20 inç monitörde kullanmaktayım sizde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz yakın zamanda hd ye geçicem diyorsunuz zaten bence bunu hiç dert etmenize gerek yok
    ben size bir şey diyemem alma konusunda tabiiki herkesin bütçe ve görüşler değişik olacaktır saygı duyarım
    ama uydu cihazı olarak hakkını veriyor namussuz
    alanın pişman olucağını sanmıyorum verdiğim paramada helal olsun

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2015
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    611958

değerli arkadasım
    şu an kimse yarın ne olacağını bilemediği için size 2-3 sene sonrası için güvence vericeğini sanmıyorum
    ama sayın next yetkilileri bunca zamandır buradan biz next kullanıcılarına desteğini kesmediler bundan sonrada kesiceğini sanmıyorum
    ikincisi cihazı tüplü tvde kullanmak için hiçbir sorun yokki
    ben zaman geliyor köyde tüplü tv de zaman zaman da 20 inç monitörde kullanmaktayım sizde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz yakın zamanda hd ye geçicem diyorsunuz zaten bence bunu hiç dert etmenize gerek yok
    ben size bir şey diyemem alma konusunda tabiiki herkesin bütçe ve görüşler değişik olacaktır saygı duyarım
    ama uydu cihazı olarak hakkını veriyor namussuz
    alanın pişman olucağını sanmıyorum verdiğim paramada helal olsun
    Hocam ben tüplü tv kullanamam derken yeni çıkan modelde scart çıkışı kaldırılmış olduğunu gördüğüm için öyle dedim tabi kimse 2-3 sene sonra için garanti vermez ona bende katılıyorum benim burda anlamak ıstediğim kısım uzun süredir kullananlar kullanıcılar olarak sizler bu cihaza gelen destegin ne zaman kesilebilecegini belki kestirebilirsiniz diye öyle söylemiştim cihaza gelirsek hakkaten bayağı tatmin edici özellikleri var kullananlar da cok memnun olduğu gördüm bütçem yeterse bu cihazı almayı düşünüyorum.

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    521026

Merhaba,

3D Super Combo modeli kullanan arakadaş var mıdır, özellikle Turksat Kablo kullanan var ise bir sorum olacak; cihazı kullanarak Kablo TV HD yayınlarını (şfreli) Kart ile birlikte izlayabiliyor musunuz?

Bir kaç yerde "cihazın Kablo TV tuneri, Türkiye için üretilmemiş, bir entegre eklemek gerekiyor" şeklinde bilgiye rastladım.

Aslında net olarak soru şöyle; bu cihazı kullanırsam, cihaza takılı 1 uydu anen kablosu ve 1 Kablo TV kablosuyla hem uydu yayınlarnı hem de Teledünya (şifreli HD) yayınlarını kesinti olmadan (Uydudan Kablo TV'ye geçerek) izleyebilir miyim?

Yoru ve açıklama yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

21. Merih Banner Alt
2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık