Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Gigablue X3

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618114

Gigablue X3

Dijitürkü kapatarak 2 gün önce satıcı önerisi üzerine internetten gigablue x3 uydusu aldım amacım iyi bir uydu almakdı fakat hiç bilgi sahibi olmadığım için bazı sıkıntılarla karşılaştım.

-Eklenti eklemek istiyorum fakat error hatası veriyor indirme yapmıyor.İnterneti kablosuz olarak dijitürkten kalma kablosuz bağlantı adaptörü kullanmaktayım direk tanıdı ayar yapılmadı eklentilerden youtube girebiliyorum atladığım nokda varmı.

-Usb olarak iptv var elimde m3u dosyası pc de izliyebiliyorum uyduya taktığımda yüklü olan video oynatıcıda kanalları görebiliyorum fakat acılmıyor.

-Yüklü olan türkvob ve seyir türkde hiç bir liste cıkmıyor biri sadece 1 adet film afişi diğerinde 1 adet reklam videosu cıkıyor.

-Tek canak türksat kullandığım için 6 aylık hediye ccam bilgilerini nasıl görebilirim kullanamıcağım için bir başkasına verebilirmiyim.

-Cihaza yazılım veya imaj yüklememim faydaları nedir

Destek veren olursa sevinirim yoksa cihazı satıcam yada 1 hafta içinde iade etme düşüncesindeyim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2015
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    616525

cccam serverla türksatta paylaşım yok diğer avrupa uydularında çok kanal var paylaşımda
    Düzenleyen montilla : 08-01-2016 at 14:40

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2015
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    616525

hemen bir boş usb ye imaj yedekle bozarsan tekrar imajı yüklersın karıştırırken bozuluyor bu enıgima 2 ler

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618114

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi montilla Mesajı Göster
    cccam serverla türksatta paylaşım yok diğer avrupa uydularında çok kanal var paylaşımda
    Paylaşim olmadığı için türksatta uydu içindeki cccam bilgilerini kullanabilcek bir kişiye hayrına vereyim ziyan olmasın 6 ay menüde bulamadım.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    519014

Daha önce E2 tabanlı cihaz kullanmadıysanız ve bu iş için çok boş zamanınız yoksa cihaza alışma ve kullanma konusunda sıkıntı yaşayabilirsin, hele birde cihazı aile ile birlikte kullanıyorsanız işiniz dahada zor ( Tecrübeyle Sabittir ) .

Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    568971

Sevgili Adminler. Gigablue X3 başlığı açmanızı bekliyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    146167

cccam i hayriniza vermek istiyorsaniz ben talibim tesekkürler, saygilar.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618114

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turgutgs Mesajı Göster
    cccam i hayriniza vermek istiyorsaniz ben talibim tesekkürler, saygilar.
    Tamam verebilirim, ccam bilgilere nerden bakıcam tarif edersin.
    Bu arada cihazda hiç birşey yapamamın sebebi dns ayarlarını 8.8.8.8 yapmam gerekiyomuş şuan herşey yolunda yavaş yavaş öğrenicez artık

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    146167

Pc ye dreambox control center programini indirip ayarlar bölümünden X3 ün aldigi ip adresini yazip save yapin daha sonra sol üstte ftp yazan yere tiklayin, tikladiktan sonra sag tarafta bir dosya cikacak ona tiklayin dosyanin altinda bir cok dosya siralanacak siz etc isimli dosyaya tikladiktan sonra o dosyanin icindekiler hemen altina siralanacak, cccam bilgileriniz icin cccam.cfg isimli dosyaya sag tiklayip acacaksiniz ve cccam bilgileriniz karsinizda, saygilar, kolay gelsin.

New Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2012
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    580514

Mert Bey cihazla ilgili izleniminiz nedir? (olumlu-olumsuz)
    Dsmart modül kullanıyor musunuz?

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    205241

Arkadaşlar, bu cihazı almaya niyetim var da bu cihaz diseq swich ayırıyormu, Formuler F 1 cihazda böyle bir sorunla karşılaştım, bende next 4lü diseq mevcut, ancak yakın zamanda 8li diseq yapma durumum var, özellikle H parametreli kanallarda bu sinyalin geç gelmesi veya hiç gelmemesi sorunu oluyormu (örnek Show HD kanalı) bu konuda bilgi verilirse ona göre cihazı alıp almama yönünde karar vereceğim

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2011
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    555274

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi esr80 Mesajı Göster
    Arkadaşlar, bu cihazı almaya niyetim var da bu cihaz diseq swich ayırıyormu, Formuler F 1 cihazda böyle bir sorunla karşılaştım, bende next 4lü diseq mevcut, ancak yakın zamanda 8li diseq yapma durumum var, özellikle H parametreli kanallarda bu sinyalin geç gelmesi veya hiç gelmemesi sorunu oluyormu (örnek Show HD kanalı) bu konuda bilgi verilirse ona göre cihazı alıp almama yönünde karar vereceğim
    ultra ue de söylediğiniz sorunlar yok işlemci aynı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618114

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi byalican Mesajı Göster
    Mert Bey cihazla ilgili izleniminiz nedir? (olumlu-olumsuz)
    Dsmart modül kullanıyor musunuz?
    D smart modul kullanmıyorum.
    E2 tabanlı cihaz ilk defa kullandığım için fazla bilgi sahibi değilim kendimce ilk izlenimlerim;

Dijitürkden sonra hd kutu olmasına rağmen görüntü kesinlikle farkketti iyi yönde .
    Usb lerin ikiside arkada olması biraz uğraştırıyo biri önde olsaydı daha iyi olurdu.
    Kablosuz internette kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.
    Kanal listesini yukarı aşşağı oklardan cıktığını bütün tuslara basarak bulabildim.
    İlk başta dns ayarları 8.8.8.8 yapılması gerekiyo yoksa eklenti indirilmiyodu.
    Düzenleyen mert1641212 : 12-01-2016 at 00:22

Starting Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2016
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    618114

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turgutgs Mesajı Göster
    Pc ye dreambox control center programini indirip ayarlar bölümünden X3 ün aldigi ip adresini yazip save yapin daha sonra sol üstte ftp yazan yere tiklayin, tikladiktan sonra sag tarafta bir dosya cikacak ona tiklayin dosyanin altinda bir cok dosya siralanacak siz etc isimli dosyaya tikladiktan sonra o dosyanin icindekiler hemen altina siralanacak, cccam bilgileriniz icin cccam.cfg isimli dosyaya sag tiklayip acacaksiniz ve cccam bilgileriniz karsinizda, saygilar, kolay gelsin.
    Tamam en kısa zaman da yapıp dönüş yaparım.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    05-02-2005
    Mekan
    28 Giresun
    Üye No
    70020

Arkadaşlar gigablue X3 için ios 9'da Airplay eklentisini kullanabilen var mı? Iphone ana ekranda airplay açıldığında uyduyu görüyor ancak resim veya video izlerken airplay simgesi çıkmıyor. Haliyle telefondaki görüntüyü aktaramıyoruz. Yapabilen veya nasıl yapabileceğini söyleyecek biri varsa çok makbule geçer.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    439921

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi esr80 Mesajı Göster
    bende f1 de 5 tl lik 4lü disceq hiç sorun çıkarmadı hayret ben f1 i sattım quad ve quadplus giga 800 se cihaz kullanmış biri olarak f1 daha sorunsuz cihazdır dostum.

Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    568971

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ramses061 Mesajı Göster
    Arkadaşlar gigablue X3 için ios 9'da Airplay eklentisini kullanabilen var mı? Iphone ana ekranda airplay açıldığında uyduyu görüyor ancak resim veya video izlerken airplay simgesi çıkmıyor. Haliyle telefondaki görüntüyü aktaramıyoruz. Yapabilen veya nasıl yapabileceğini söyleyecek biri varsa çok makbule geçer.
    Ben iki hafta uğraştım. Çözüm bulamadım. Satıcıya baksan iyi diyorlar şu özellik bu özellik ama icraata gelince tırs..

Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    568971

Gigablue X3

O kadar gelişmiş(!) cihaz ama yeni kanal için tarama yapmak gerekiyor...

O kadar gelişmiş(!) cihaz ama FLV dosyalarını okumuyor.

PC ve tabletten timeshift yapılamıyor.

O b.k atılan Diginin kutuları kadar pratik olmalı biraz da.

Teknolojiyi pratikliğe yaşamı kolaylaştırmaya kullanamıyorsan ne farkeder ekstra şu özellik bu özellik olsa.

Gigablue iyi bir marka olabilir ama yazılımlarını beğenmedim..

Daha hala güncel yazılım ile backup yazılım arasındaki farkı anlamış değilim.

Vaktim olsa Digitürk Filbox kutuları gibi Kanal sıralamasını hazırlayıp dağıtacağım. En azından onların bir kanal sıralama mantığı var. Ama milletin yaptığına bakıyorum adam kendi zevkine göre yapmış. Allah razı olsun uğraşmış iyi güzel de bir yerde bazı şeylere standart getirmek gerekiyor. Ben burada uydu teknolojilerinin kitabını yazacak kadar bilgili arkadaşlar gibi bilgili değilim.Ancak teknoloji yaşamı kolaylaştırıyorsa teknolojidir.

Saygılar..

Düzenleyen mercury80803 : 19-01-2016 at 16:59

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    43045

Sen enigma cihaz kullanma bence bu cihaz seni aşar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi motorcu34 Mesajı Göster
    Sen enigma cihaz kullanma bence bu cihaz seni aşar.
    Aynen!..
    "Başlamadan yorulmak" bu olsa gerektir...
    Saygılar...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı