Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Dreambox 800 hd

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2016
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    618089

Dreambox 800 hd

Merhabalar,

Dreambox 800 HD uydu alıcım var. Balkondan kendi çanaklarımla sorunsuz bir şekilde kullanmaktaydım. Çatıya merkezi sistem kurdular. Santralden gelen kabloyu taktığım zaman A da Turksat, B de HotBird ve C de Eutelsat 7 var. Türksat taki kanalları gezerken bazılarını gösteriyor, bazılarında da sinyal yok diye kanal bulamıyor. Sinyal olmayan bir kanalın üzerinde iken HotBirdte bir kanal açıyorum ve tekrar Türksattaki kanala dönüyorum ve daha önce sinyal olmayan kanal göstermeye başlıyor. fakat bu seferde daha önceki sinyali olan kanalların sinyalleri gidiyor ve göstermiyor. herhangi bir ayarı varmıdır lütfen yardım edermisiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    373653

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mustafa_6431 Mesajı Göster
    Merhabalar,

Dreambox 800 HD uydu alıcım var. Balkondan kendi çanaklarımla sorunsuz bir şekilde kullanmaktaydım. Çatıya merkezi sistem kurdular. Santralden gelen kabloyu taktığım zaman A da Turksat, B de HotBird ve C de Eutelsat 7 var. Türksat taki kanalları gezerken bazılarını gösteriyor, bazılarında da sinyal yok diye kanal bulamıyor. Sinyal olmayan bir kanalın üzerinde iken HotBirdte bir kanal açıyorum ve tekrar Türksattaki kanala dönüyorum ve daha önce sinyal olmayan kanal göstermeye başlıyor. fakat bu seferde daha önceki sinyali olan kanalların sinyalleri gidiyor ve göstermiyor. herhangi bir ayarı varmıdır lütfen yardım edermisiniz.
    Sizin sorununuzu çözümü xlm dosyasıyla alakalı
    Aynı sorunu bende yasıyorum güncelledikren sonra oldu tekrar tekrar güncellemeye açıkcası zaman bulamıyorum
    Yapmanız gereken kendi kanal listenizi kullanmadan başka bir kanal listenizi cihaza atıp denemeniz etc/tuxbox içindeki xlm dosyasını değiştirmeyi unutmayınız

Member
    Giriş Tarihi
    15-02-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    187212

Mustafa Kardes, senin sorunun zaten yazdigin seyde belli bence. Sen sorunsuz izlerken Merkezi System taildiktan sonra sorun yasiyorsun. Yani büyük bir ihtimalle size takilan Multischalter denen alet ucuz bir alet. Onun icin senin cözümün yok. Tek cözüm en azindan bir Kablo daha cekip Türksat'i ayri Anten ile bakman. Ben yasadigim olayi sana anlatayim. Ben Almanya'dayim. Bu Yaz Istanbul'da Kayinpeder'in evine ugradim. Ayni sorun orada da var. 3 gün ugrastim olmadi. Daha sonra dedim ki Baba'ya bu alet(Multischalter) problem yapiyor. Biz zaten Cati'dayiz. Ayri bir Canak kurdurmaliyiz. Benden sonra tesadüfen Baba bir Antenci ile konusuyor ve bana bir Canak tak diyor. Tesadüf bu ya, gerisi ilginc. Bizim evin nerede oldugunu ögrendikten sonra diyor ki Antenci; sizin ev icin bana geldiler. Ben onlara bir fiat verdim. Ama onlar ucuz alet taktirdi. Onun icin o evdeki herkesin sorunu var. Uzatmayalim bizim simdi ayri Canak var.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    97654

Uydy ayarları içinde lnb ayarlarında 800 mvolt 900 mvolt
    diseq tekrarı ,,
    sadece uydu değişince diseq tekrarı gibi seçenekleri deneyin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-11-2004
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    44098

bendede hotbirt te arte hd ve bazı hd kanallarda ilk başta çekmiyor 10 saniye sonra 50-60 sinyalle geliyor. sd lered bişey yok 800 hd.lnb ile ilgili olbilir mi?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2016
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    618089

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi audi06_19 Mesajı Göster
    Sizin sorununuzu çözümü xlm dosyasıyla alakalı
    Aynı sorunu bende yasıyorum güncelledikren sonra oldu tekrar tekrar güncellemeye açıkcası zaman bulamıyorum
    Yapmanız gereken kendi kanal listenizi kullanmadan başka bir kanal listenizi cihaza atıp denemeniz etc/tuxbox içindeki xlm dosyasını değiştirmeyi unutmayınız
    Teşekkür ederim. Cevabınız bana mantıklı geldi, ama başka bir kanal listesinin nasıl atıldığınıda anlatırsanız teşekkür ederim.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2016
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    618089

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Kemal.ozdemir Mesajı Göster
    Mustafa Kardes, senin sorunun zaten yazdigin seyde belli bence. Sen sorunsuz izlerken Merkezi System taildiktan sonra sorun yasiyorsun. Yani büyük bir ihtimalle size takilan Multischalter denen alet ucuz bir alet. Onun icin senin cözümün yok. Tek cözüm en azindan bir Kablo daha cekip Türksat'i ayri Anten ile bakman. Ben yasadigim olayi sana anlatayim. Ben Almanya'dayim. Bu Yaz Istanbul'da Kayinpeder'in evine ugradim. Ayni sorun orada da var. 3 gün ugrastim olmadi. Daha sonra dedim ki Baba'ya bu alet(Multischalter) problem yapiyor. Biz zaten Cati'dayiz. Ayri bir Canak kurdurmaliyiz. Benden sonra tesadüfen Baba bir Antenci ile konusuyor ve bana bir Canak tak diyor. Tesadüf bu ya, gerisi ilginc. Bizim evin nerede oldugunu ögrendikten sonra diyor ki Antenci; sizin ev icin bana geldiler. Ben onlara bir fiat verdim. Ama onlar ucuz alet taktirdi. Onun icin o evdeki herkesin sorunu var. Uzatmayalim bizim simdi ayri Canak var.
    Merkezi sisteme takılan santrale baktırdım, kaliteli imiş. Diğer dairelerde sorun yok zaten, sadece benim Dreambox ta sorun var.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2016
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    618089

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi driver09 Mesajı Göster
    Uydy ayarları içinde lnb ayarlarında 800 mvolt 900 mvolt
    diseq tekrarı ,,
    sadece uydu değişince diseq tekrarı gibi seçenekleri deneyin
    Bunları denedik kardeş, gene olmadı.