Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: işin uzmanlarından amfi tavsiyesi alabilirmiyim :)

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2009
    Mekan
    39 Kırklareli
    Üye No
    510094

Tum işin uzmanlarından amfi tavsiyesi alabilirmiyim :)

Yeni araç aldım üstünde gelen ses sistemi bir garip öndeki midlerden neredeyse ses alamıyorum. ses 27 yi geçince teyp kapanıp açılıyordu çakmaklık sigortasından güç aldılar şimdi düzeldi.benim sizden ricam Çin malı olmayan kaliteli,net ses için bir amfi önerisi istiyorum. sesin çok çıkması önemli değil,sadece net ses almak istiyorum. müzik dinlerken keyif almak istiyorum. woofer falan düşünmüyorum ileride de bağlamayı düşünmüyorum. bütçem en fazla 300 tl, ikinci ele güvenmiyorum elektronikte yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

teyp: Sony CDX-GT450U
    ön sağ sol kapıda: Soundmagus Sm 406 16 Cm Component Takımı
    arkada 6 lı pandizotta : 4 adet PIONEER TS-A6913I 15 x 22cm 3 Yollu Hoparlör, 400 W

teyp özellikleri;
    *Çıkış Gücü (W)52
    *Ön ÇıkışArka/Sub değiştirilebilir
    *Ön Çıkış Gerilimi (V)2
    *Sub ÇıkışıYOK
    *Arka/Sub başlangıçSub
    *Aux-GirişiVAR(Ön)
    *USBVAR(Ön)
    *Zaman HizalamaVAR
    *Arka Bas GüçlendiriciVAR
    *EQVAR (EQ7)
    *Bas/TizYOK
    *Ses YüksekliğiVAR (Dinamik)
    *Yüksek Geçişli FiltreVAR (KAPALI/50/60/80/100/120)
    *Düşük Geçişli FiltreVAR (50/60/80/100/120)
    *DM+ (Codec geliştirici)VAR (Gen2.1)

hoparlörlerin özellikleri:
    * Maksimum giriş gücü400 W
    * Nominal giriş gücü40 W
    * Empedans4?
    * Frekans tepkisi31 - 37000 Hz
    * En düşük rezonans frekansı76 Hz
    * Hassasiyeti (1W/1m)91 dB
    * Woofer boyutu6 "x 9" / 16,3 x 23,7 cm
    * Woofer malzemeKarbon Grafit IMPP Aramid Elyaf Koni
    * Tweeter boyutu (mm)11,0 mm
    * Orta boy (mm)16,0 mm
    * Ses bobini tipiBakır
    * Ses Bobini bobin tipiCam imid
    * Cut-out Hole153 x 222 mm mm
    * Montaj Derinliği71,8 mm mm TS A 6913 I, TSA6913I, TS A6913I, TS-A6913 I olarak da bilinir.

mid kompanent takımı:
    *Çap: 16 cm
    *Companent Speaker
    *çinko Aliminyum Kasa Siyah Kemik Örgülü Koni 1,4" (35 mm)
    *GSV Ses Bobini
    *38mm Yumuşak İpek Tweeter
    *Neodyum Mıknatıs 35mm x 8mm
    *Frekans Aralığı 45^2200 Hz
    *Crossover bağlantı Ünitesi 3,5 Khz, 12 Db OCT
    *Hassasiyet 90 Db
    *Mıknatıs 15 Oz
    *Empedance 4 Ohm
    *Mukavemet Gücü 70 Watt RMS 140 Watt Peak Power
    0 | |

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2007
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    325029

Ben jameson usa 424 yada roadstar 4080 almayi dusunuyorum bi arastir istersen bu urunler kalitelidir sıkıntı cikarmaz montaj icinde saglam bi ustauya ugramani tavsiye ederim

New Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    621490

Simdi bu konu baya eski ama.. yinede herkez bilgi sahip olsun diye yaziyim. Hic bir zaman "MAXIMUM" guce bakilmaz, yani .. bu uzum zamandir uzmanlarin arasinda "satis" reklam seyi olmus.

RMS / Nominal / Minimum guclere bakar.
    Teyp/ en iyileri bile 40wrms .. cok ozel $1300 profesyonel olanlar var, onlarda zaten hic wattage yok cunku amfisiz calismaz. :)
    Hassasiyet onemli birseydir, dusuk model haporler yuksek hassasiyete sahip olurlar, ve "kaliteli, yuksek sinif" haporlerden daha fazla ses cikarir (ayni gucte). Dusuk hassassiyet kotu birsey degil yani, hat-ta daha iyi birsey oluyor genelikle (her zaman degil).

Iyi teyp:
    RCA cikislari fazla olandir genelde, 3 tane varsa, bilki ayarlarinda'da 3 ayri RCA icin ayri ayar var. 2 RCA varsa, pek sikinti degil genelde arka/subwoofer 1 tanesine digeri de on icindir. Marka almak cok onemli teyp'de cunku 90% zaman, program'sal sorun yasaniyor, software problemi yani. Marka olan urunler, software'i herzaman daha iyidir ve bunun "teknik" bir sayisi yok - biraz'da sans meslesidir.

Iyi haporler:
    RMS yuksek olandir, ve hassasiyeti cok fark olmayandir. Component sistemleri (tiz ve mid ayri olan haporler) daha kalitelidir, fakat bazen isini gormez (araca gore, mont edecegen yerde daha kotu olabilir). 2 way haporler, standard, iyi ses ve kaliteli bir mid sesi verir ve biraz bas kaldirabilir kendisi. Magnet var her haporlerin arkasindan, bazilar derki ne kadar buyukse o kadar iyi, bu cok yanlis degil - genelde agir olanlar, daha kaliteli oldugu gayet net oluyor :) (tekrarliyorum, GENEL de). 3lu component haporler sistemleri var, fakta lutfen hatirlayinki sadece UST SEGMANT bir urundur, yani gidip'de kotu bir marka alirsan 3 way component - berbat olcakdir. Butcem 800 euro vs. diyorsan, Cadence veya Kicker gibi markalara gidersiniz 3 way component'in hakkini veren bir sistem yaparsiniz :)

Amfi'de oneri istemisiniz fakat bu tamamen o ses sitem'e bagli, o yuzden bu iyi o kotu diyemiyorum. Senin durumda o haporler Pioneer TS-A6913i sadece 40WRMSdir, senin teyp zaten o kadar guc veriyor, fakat 3 yollu oldugu icin cift tizi var, hassasiyet'ide yuksek oldugu icin muhtemelen "su 40w rms" hepsi "mid" icinde degildir, bu nedenle kafamizda bunu buyutebiliriz 60w filan desek, bu durumda gayet dusuk seviye, ve uygun fiyat'ta amfi bulabileceksin, daha dogrusu her hangi amfi .. istersen alabilirsin, 60WRMS x2 veya x4 oldugu halde sikinti olmuycaktir.

(Turkce 2. dilim'dir, yanlis biseyler yazmis olabilirim bastan kusura bakmayin diyim :).
    Biraz gec oldu, belki konudan biraz kactim kusura bakma, amfi olarak fiyat'a gore.. oneri yapiyim.

butce varsa: ALPINE / KICKER / ROCKFORD FOSGATE
    butce yoksa: ROADSTAR / PIONEER / JBL

4 kanal olan ile, her zaman daha rahat edersin. :)

New Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2016
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    621490

Mid Component olayi aciklamaya unuttum. Simdi SOUNDMAGUS markasinda .. "denetlenmemis olayi var". Her siteye bak farkli bir RMS yaziyor. Bazi yerlerde 70RMS, bazi'da 75RMS - 80 bile gordum. Birtane site'de hele adam 90W RMS yazmis. Bu rakamlari malesef, buyuk marka olmadigi muddetce, RMS sayilarina guvenemiyoruz bu nedenle 60 RMS rakami takafinizi tutmanizi rica edecem, boylece arzalanmaz, haporler patlamaz vs.

(Bu arada, kaynak olarak - AVUSTRAYLYA'da 2. geldim dB yaris sampiyonluk yarismasinda) :), isim degil, fakat bayaha citti'ye aldigim bir hobbi'di eskiden.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

New Icon3

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi slimx Mesajı Göster
    Simdi bu konu baya eski ama.. yinede herkez bilgi sahip olsun diye yaziyim. Hic bir zaman "MAXIMUM" guce bakilmaz, yani .. bu uzum zamandir uzmanlarin arasinda "satis" reklam seyi olmus.

RMS / Nominal / Minimum guclere bakar.
    Teyp/ en iyileri bile 40wrms .. cok ozel $1300 profesyonel olanlar var, onlarda zaten hic wattage yok cunku amfisiz calismaz. :)
    Hassasiyet onemli birseydir, dusuk model haporler yuksek hassasiyete sahip olurlar, ve "kaliteli, yuksek sinif" haporlerden daha fazla ses cikarir (ayni gucte). Dusuk hassassiyet kotu birsey degil yani, hat-ta daha iyi birsey oluyor genelikle (her zaman degil).

Iyi teyp:
    RCA cikislari fazla olandir genelde, 3 tane varsa, bilki ayarlarinda'da 3 ayri RCA icin ayri ayar var. 2 RCA varsa, pek sikinti degil genelde arka/subwoofer 1 tanesine digeri de on icindir. Marka almak cok onemli teyp'de cunku 90% zaman, program'sal sorun yasaniyor, software problemi yani. Marka olan urunler, software'i herzaman daha iyidir ve bunun "teknik" bir sayisi yok - biraz'da sans meslesidir.

Iyi haporler:
    RMS yuksek olandir, ve hassasiyeti cok fark olmayandir. Component sistemleri (tiz ve mid ayri olan haporler) daha kalitelidir, fakat bazen isini gormez (araca gore, mont edecegen yerde daha kotu olabilir). 2 way haporler, standard, iyi ses ve kaliteli bir mid sesi verir ve biraz bas kaldirabilir kendisi. Magnet var her haporlerin arkasindan, bazilar derki ne kadar buyukse o kadar iyi, bu cok yanlis degil - genelde agir olanlar, daha kaliteli oldugu gayet net oluyor :) (tekrarliyorum, GENEL de). 3lu component haporler sistemleri var, fakta lutfen hatirlayinki sadece UST SEGMANT bir urundur, yani gidip'de kotu bir marka alirsan 3 way component - berbat olcakdir. Butcem 800 euro vs. diyorsan, Cadence veya Kicker gibi markalara gidersiniz 3 way component'in hakkini veren bir sistem yaparsiniz :)

Amfi'de oneri istemisiniz fakat bu tamamen o ses sitem'e bagli, o yuzden bu iyi o kotu diyemiyorum. Senin durumda o haporler Pioneer TS-A6913i sadece 40WRMSdir, senin teyp zaten o kadar guc veriyor, fakat 3 yollu oldugu icin cift tizi var, hassasiyet'ide yuksek oldugu icin muhtemelen "su 40w rms" hepsi "mid" icinde degildir, bu nedenle kafamizda bunu buyutebiliriz 60w filan desek, bu durumda gayet dusuk seviye, ve uygun fiyat'ta amfi bulabileceksin, daha dogrusu her hangi amfi .. istersen alabilirsin, 60WRMS x2 veya x4 oldugu halde sikinti olmuycaktir.

(Turkce 2. dilim'dir, yanlis biseyler yazmis olabilirim bastan kusura bakmayin diyim :).
    Biraz gec oldu, belki konudan biraz kactim kusura bakma, amfi olarak fiyat'a gore.. oneri yapiyim.

butce varsa: ALPINE / KICKER / ROCKFORD FOSGATE
    butce yoksa: ROADSTAR / PIONEER / JBL

4 kanal olan ile, her zaman daha rahat edersin. :)

Sn. slimx,

Tüm yazdıklarınıza katılıyorum ama kendimce Cadence markasını hiç sevemedim. Bu işlerle prof. olarak ilgilenmesen bile yarışlara katılan arkadaşlarımla beraber yarışmalar, organizasyonlar, fuarlar koştuk durduk. Cadence markasını fuarlarda çok dinledim, kulağa hiç hitap etmeyen sesi ve gücü var. Bu marka buralarda nasıl tuttu anlamadım. O kadar ucuz da değil. Şimdiki serileri belki daha iyidir! (hiç ümidim yok) Pioneer gözümde daha iyidir.

Fuarlara KICKER ile katılan bir firma, diğer bir sene SOUNDMAGUS ile küçük bir alanda katıldı, sesine ve gücüne hasta olmuştum. Fiyatları çok makuldü. Bu marka tuttu ve firma sonraki sene çok büyük bir stand ve daha güçlü arabalar ile katıldı. Müzik sistemi yaptıracaklar bu markaya bir baksın derim. :ok:

Amfi olarak 3 Edison almıştık. 1 tanesini hiç kullanmadan anında sattım. Çok memnun kaldığımız bir amfiydi. Yarışma serisi bas kullandığımız sistemde, ısınma az ve yüksek sesde hiç kesilme yapmazdı. Şimdiki serileri araştırmak lazım, biz ilk serilerini kullandık. Yeni ürünlerin kalitesi eskisi gibi değil. :badprv:

Aslında yine güzel bir sistem kurmak isterim ama bu hırsızlık olaylarından dolayı arabanın orjinal teybini bile sökmek istiyorum. Ekransız orjinal teypler bile çalınıyor. 2 ay önce arkadaşımın 2din cihazı uçtu.

Kolay gelsin.
    Düzenleyen K_MURAT : 10-09-2016 at 19:52 Sebep: Ek yapıldı.

6. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı