Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Loader 6.27 yükledikten sonra 1050 reset yapıyor.

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2012
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    573607

Loader 6.27 yükledikten sonra 1050 reset yapıyor.

loader 6.27'yi rs 232 kablo ile bilgisayardan yükledim. Cihazda octagon yazılım yüklü idi. Loaderı yükledikten sonra cihaz sürekli reset yapıyor. Yazılımı yeniden yüklemeye çalıştım. Hem octagon hem GM yazılımlarını yüklerken Er10 hatası veriyor. Acaba loader 6.27'nin orijinali hangi cihaza ait olabilir? GM mi, octagon mu veya başka bir cihaz mı? Yüklediğim loader UpdateLoader.Goldmaster1050HDPVR.L6.27.rar. Bilgi verirseniniz mumnun olurum.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emfatih Mesajı Göster

benim test ettiğim en stabil HDMU image 12614 versiyon...
    4 uydulu,
    TÜRKSAT
    DİGİTÜRK
    HOTBIRD
    ASTRA

kanallar yüklü ve sıralı,gerekli emular ekli,piconlar yüklü,kendi uyarladığım klasik kumanda dosyası ekli,menü ve yazı fontu kendi isteğime göre düzenlenmiş,sorunsuzdur....

ftp;root
    şifre;HDMU

ebeveyn şifresi 0808

link 1;

link2;

LODER;
    KURULUM;
    önce 6.27 loderi yüklüyoruz,(loderi tek dosya halinde usb içine at,cihazı arka anahtardan kapa,ch+ tuşuna basılı tut,scann yazınca bırak,end yazınca işlem tamamdır)

enigma2 için;fat32 formatlı USB içinde,root.img ve ulmage olacak.usb'yi cihazın arka girişine takalım,cihazı arka anahtardan açınca,CH- tuşuna basılı tutalım,on yazınca aktiftir.(aynı işlemi tekrarlayınca OFF olur)

orjinal yazılım için plugin;

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

evet loder farklı bi cihazın olabilir fakat reset atmaz,boxkiti yükleyip hangi cihaza ait olduğunu anlayabilirsiniz,v6 yazılımını yükleyin cihaz sıfırlansın..

yüklediğin loderi paylaşırsan id numarasına bakarız..
    Düzenleyen emfatih : 31-12-2015 at 12:32

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2012
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    573607

Sayın EMfatih,
    Yüklediğim loader sizin verdiğiniz versiyon. Bu loaderi yükledikten sonra cihaz yazılımı başlatamıyor tekrar başa dönüp loader 6.27 başlatıyor. Dolayısıyla cihaz açılmıyor. Kablo ile yükleme sırasında muhtemelen id değişimi oldu. Ancak ne octagon ne gm yazılımlarını loader 6.27 tanımıyor. Yükleme sırasında da Er10 hatası veriyor. Hatırladığı kadarıyla bu hata kodu loader ile yazılım id'sinin uyuşmamasından kaynaklanıyor. Verdiğiniz UpdateLoader.Goldmaster1050HDPVR.L6.27.rar'ın oirijanal id'sini bilirsek belki sorun hallolabilir diye düşünüyorum. v6 yazılımını yazılımının tam adını yazarsanız belki bulup yükleyebilirim. Ama v6 nedir bilmiyorum. Selamlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    444196

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi abdilabdi Mesajı Göster
    Sayın EMfatih,
    Yüklediğim loader sizin verdiğiniz versiyon. Bu loaderi yükledikten sonra cihaz yazılımı başlatamıyor tekrar başa dönüp loader 6.27 başlatıyor. Dolayısıyla cihaz açılmıyor. Kablo ile yükleme sırasında muhtemelen id değişimi oldu. Ancak ne octagon ne gm yazılımlarını loader 6.27 tanımıyor. Yükleme sırasında da Er10 hatası veriyor. Hatırladığı kadarıyla bu hata kodu loader ile yazılım id'sinin uyuşmamasından kaynaklanıyor. Verdiğiniz UpdateLoader.Goldmaster1050HDPVR.L6.27.rar'ın oirijanal id'sini bilirsek belki sorun hallolabilir diye düşünüyorum. v6 yazılımını yazılımının tam adını yazarsanız belki bulup yükleyebilirim. Ama v6 nedir bilmiyorum. Selamlar.
    sorun sizin octagon üzerine gm loderini yüklemiş olmanızdan kaynaklanıyor muhtemelen...

şunu yapalım; changer_V14 indir,yüklediğin loderin id nosunu gör,ona göre yeni yazılımı yükle.(bende loder mevcut değil,linkte silinmiş)

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2012
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    573607

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emfatih Mesajı Göster
    sorun sizin octagon üzerine gm loderini yüklemiş olmanızdan kaynaklanıyor muhtemelen...

şunu yapalım; changer_V14 indir,yüklediğin loderin id nosunu gör,ona göre yeni yazılımı yükle.(bende loder mevcut değil,linkte silinmiş)
    GM 1050 sürekli reset yapıyor, yeniden başlıyor fakat loader 6.27'de takılıp kalıyor neden acaba? Bilgisi ve çözüm önerisi olan var mı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2009
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    501000

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi abdilabdi Mesajı Göster
    GM 1050 sürekli reset yapıyor, yeniden başlıyor fakat loader 6.27'de takılıp kalıyor neden acaba? Bilgisi ve çözüm önerisi olan var mı?
    GM 1050 uzun süre kullandım güzel cihazdır. Ama bu tür yazılım hatalarından sonra goldmaster ana teknik servise gidip düzeltilmesi lazım 20 gün içinde geri gönderirler.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2009
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    505791

6.20 yi yükle usb ile sorun çözülür veya 6.37 yükle ama 37 de ön panel ışığı yanmaz cihaz çalışır başıma geldi çünkü ben böyle çözdünm şuan L6:20 Yİ KULLANIYORUM

Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2012
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    573607

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gordes_ozgur Mesajı Göster
    6.20 yi yükle usb ile sorun çözülür veya 6.37 yükle ama 37 de ön panel ışığı yanmaz cihaz çalışır başıma geldi çünkü ben böyle çözdünm şuan L6:20 Yİ KULLANIYORUM
    D-Smart modülü takılı olduğunda 1050 cihazda resetleme daha fazla oluyor. Acaba bu sorunla karşılaşan var mı?

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı