Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Eve gelen tek kablo ile 2 uydu cihazı kullanmak

Junior Member
    Giriş Tarihi
    01-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    25488

Eve gelen tek kablo ile 2 uydu cihazı kullanmak

Herkese merhaba,

Daha önce sorulmuş bir soru ise lütfen affedin. Bir uzman görüşü almam gerekiyor. Evde 2 farklı odada 2 uydu alıcı kullanmak istiyoruz diyelim. Ve bu 2 uydu alıcı birbirinden farklı kanalları izleyebilecek (sadece aynı frekans değil). Bunu eve gelen tek kablo ile çözmek mümkün müdür? Multiswitch ve çift çıkışlı LNB gibi çözümler var, ama bu çözümlerde eve hep 2 kablo geliyor. Biraz araştırdım ama bulamadım. Derdim eve tek kabloyu bir şekilde ev içinde çoklayıp, 2 odada 2 farklı uydu alıcı ile farklı kanalları izleyebilmek.

Şimdiden sağolun.

Average Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2013
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    593817

Ne yazıkki figuran anlattığınız şekilde bir çözümü yok. Ancak bir cihaz kapalıyken diğerinde istediğin kanalı izleyebilirsin. Aynı anda istediğinizi izleyebilmeniz için iki kablo şart

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-10-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    389492

frekanslar horizontal ve vertikal olarak ikiye ayrılır.bunlarda tekrar 10700-12000 ve 12000-12750 arası olmak üzereikiye ayrılır.bu frekans aralarında degişik kanalları seyredebilirsiniz. aksi takdirde yukarıda söylendigi gibi ayrı kablolar kullanmalısınız.kolay gelsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4155

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fiquran Mesajı Göster
    Herkese merhaba,

Daha önce sorulmuş bir soru ise lütfen affedin. Bir uzman görüşü almam gerekiyor. Evde 2 farklı odada 2 uydu alıcı kullanmak istiyoruz diyelim. Ve bu 2 uydu alıcı birbirinden farklı kanalları izleyebilecek (sadece aynı frekans değil). Bunu eve gelen tek kablo ile çözmek mümkün müdür? Multiswitch ve çift çıkışlı LNB gibi çözümler var, ama bu çözümlerde eve hep 2 kablo geliyor. Biraz araştırdım ama bulamadım. Derdim eve tek kabloyu bir şekilde ev içinde çoklayıp, 2 odada 2 farklı uydu alıcı ile farklı kanalları izleyebilmek.

Şimdiden sağolun.
    Selam,

Tek kablo ile yayın izleyebilmeniz için çatıya headend sistemi kurmanız gerekir. Tek kablo ile 2 yada daha fazla receiver çalıştırmanın benim bildiğim tek yolu budur.

İyi Akşamlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Eve tek kablo gelsin istiyorsanız,fiber optik LNB ile çözebilirsiniz...Ama bildiğim kadarıyla bu sistemi kurmak oldukça maliyetli...

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    468543

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Eve tek kablo gelsin istiyorsanız,fiber optik LNB ile çözebilirsiniz...Ama bildiğim kadarıyla bu sistemi kurmak oldukça maliyetli...

maliyetli şekle şemale ne gerek var öyle olsa adam kablo ve lnb maliyetinden kaçmaya çalışıyor ya da uğraşmaya üşeniyor altı üstü ikinci kablo 10 tl ikinci lnb 20 tl den toplamda 30 tl vermemek için çare arıyor ama senin ki daha abes yaw....

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2006
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    222488

ben uydu satıcısında bir lnb gördüm. goldmaster markalı bir lnb. fiyatı 40 tl civarıydı. aynı anda iki uyduda kullanılıyormuş.
    adam ısrarla aynı anda 2 tv yi çalıştırdığını söylüyordu. tabi ki almamıştım ama aklımda kalmıştı.
    o lnb yi bir araştır. gerçekten dedikleri doğru ise sizin işinizi görebilir.

burada next in 4 lnb li modeli var ama fiyatı çok pahalı. bir de her uyduyu destekler mi bilmiyorum.

Düzenleyen aksu01 : 31-12-2015 at 09:31

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    4155

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aksu01 Mesajı Göster
    ben uydu satıcısında bir lnb gördüm. goldmaster markalı bir lnb. fiyatı 40 tl civarıydı. aynı anda iki uyduda kullanılıyormuş.
    adam ısrarla aynı anda 2 v yi çalıştırdığını söylüyordu. tabi ki almamıştım ama aklımda kalmıştı.
    o lnb yi bir araştır. gerçekten dedikleri doğru ise sizin işinizi görebilir.

burada next in 4 lnb li modeli var ama fiyatı çok pahalı. bir de her uyduyu destekler mi bilmiyorum.

Selam,

Bilgi için teşekkürler. Ben ilk defa böyle bir ürün olduğunu duydum.

Alıntıdır.

“Unicable teteknolojisi” ile getirilen ve SCR(Single Channel Router) kısaltmasıyla da sıkça karşılaştığımız uygulama bu sorunlara çözüm getirmek üzere geliştirilmiştir. Bu sistem adından da anlaşılacağı gibi “tek kablolu” bir çözüm.

Vu+ Zero Black Hole image destekliyor.

İyi Günler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    301926

sistemler çok hızlı gelişiyor yetişe bilene aşk olsun