Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: harici hdd den win 7 kurmak

Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    251328

harici hdd den win 7 kurmak

Merhb.elimde 1tb harici hdd ve 6,5 gb win 7 iso dosyasi var.dvd ler zamanla yipraniyor windows kurarken hatalar aliyoruz.harici hdd yi nfs sistemde bicimlendirdim.hdd icinde 10 gb alanda bolum olusturdum.bu alani da tekrar nfs olarak bicimlendirdm.win 7 iso dosyasini bolunmus olan 10 gb alanda win 7 baslangic dosyasi yapablirmym.ayrica bios ayarlarini nasil yapmaliyim

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    364099

elbette kuabilirsin harici hdd pc yada laptop a baglıyken normal windows kurma yolunu takib ederek disk seçim alanına geldiğinde ayırdığın bölume kur ancak benim sana tavsiyem windows kurarken dahili hardiski çıkar çünkü önyükleme alanında çift işletim sistemi secenegi oluşmasın böylece harici diskini baska pcde kullanabilirsin
    Düzenleyen hilal7 : 28-12-2015 at 23:24

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Harici disk ile hiç uğraşma;en kolay ve en sağlıklı kurulumu usb flash disk ile yapabilirsin,8gb.lık 1 adet flash disk işini görecektir,bu aralar fiyatları da sudan ucuz...

Windows yüklemesi ve yüklemede gerekli araçlar burada mevcut

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Harici hdd yi format atmak içinmi kullanacaksın eğer öyleyse windows 7 usb tool programı ile elindeki isoyu hardiske bootable olarak atacaksın programla.. Hdd yerine 8gb usb de olur.. Sonra format atar gibi fırmatlıyorsun ama biostan harddisk priority yi 1. Sıraya hdd ni veya usb ni seçiyorsun

Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    251328

evet harici hdd yi format atmak için kullanacağım. harici hdd ye taşınabilir windows kurmayacağım. rufus ile olacak galiba ama bu program 1 tb hdd hepsini görüyor oluşturduğum bölümü görmüyor.teşk.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    Harici disk ile hiç uğraşma;en kolay ve en sağlıklı kurulumu usb flash disk ile yapabilirsin,8gb.lık 1 adet flash disk işini görecektir,bu aralar fiyatları da sudan ucuz...

Windows yüklemesi ve yüklemede gerekli araçlar burada mevcut

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    209420

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zhtsari_09 Mesajı Göster
    evet harici hdd yi format atmak için kullanacağım. harici hdd ye taşınabilir windows kurmayacağım. rufus ile olacak galiba ama bu program 1 tb hdd hepsini görüyor oluşturduğum bölümü görmüyor.teşk.
    İşte o yüzden harici disk yerine usb flash disk kullanmanız gerekli,uğraşmamak için...8gb.ların fiyatı 6-7tl. civarında...Bence harici disk ile hiç uğraşmayın,değmez...
    Düzenleyen ibrahimgüvençer : 29-12-2015 at 09:42 Sebep: imla

Member
    Giriş Tarihi
    16-08-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    251328

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ibrahimgüvençer Mesajı Göster
    İşte o yüzden harici disk yerine usb flash disk kullanmanız gerekli,uğraşmamak için...8gb.ların fiyatı 6-7tl. civarında...Bence harici disk ile hiç uğraşmayın,değmez...
    tamam teşekkürler. yumi 2.0 ve rufus 2.6 ile denedim. ayrı bölümlediğim alana oluşturduğum windows bootu görmedi. harici hdd (sony) bios açılış ekranında görünüyor fakat siyah çizgi sürekli yanıp sönüyor aradığı dosyasını bulamıyor, komut da yazamıyorum. Ama bütün yani 1 tb lık hdd ye yumi veya rufus ile iso yu boot ettiğimde biosda format atmak için ortam oluşuyor.
    Düzenleyen zhtsari_09 : 29-12-2015 at 12:21

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2014
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    603466

harici bellekten windows kurmakta büyük sorunlar var sakın vaktini boşa harcama

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-07-2012
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    581972

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi otobusbileti Mesajı Göster
    harici bellekten windows kurmakta büyük sorunlar var sakın vaktini boşa harcama
    hiçbir sıkıntısı yok.. win7 nin kendi programı var win7 usb-dvd download tool diye.. elinde iso formatında win7 varsa bu programla usb ye kuruyorsun ve usb den format atabiliyorsun yani harici bellekten usb ile laptop masaüstü heşeye format atabiliyorsun..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

Microsoft'un kendi sitesinde program var zaten başkaca uğraşa gerek yok. 8 gb stick'e yükleyin. Aynı stick'e diğer yardımcı programları yükleyin elinizin altında olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

Çocukların bilgisayarında XP kurulu olmasına karşın maalesef ki,microsoft'un XP den desteğini çekmesinden ötürü
    youtube vb hiçbir siteye girmemesinden ötürü Win7 kurmaya karar verdim ancak kuruluma başladıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum.Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım.
    yada 32 bit ne kurmamı önerirsiniz.[Ubuntu,mint,Lubuntu hepsini denedim ama hiçbirisinden verim alamadım.
    Win7 yi kuramamamın ana sebebi nedir?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    267550

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rainbowdivx Mesajı Göster
    Çocukların bilgisayarında XP kurulu olmasına karşın maalesef ki,microsoft'un XP den desteğini çekmesinden ötürü
    youtube vb hiçbir siteye girmemesinden ötürü Win7 kurmaya karar verdim ancak kuruluma başladıktan sonra mavi ekran hatası alıyorum.Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım.
    yada 32 bit ne kurmamı önerirsiniz.[Ubuntu,mint,Lubuntu hepsini denedim ama hiçbirisinden verim alamadım.
    Win7 yi kuramamamın ana sebebi nedir?
    Bazen win7'de öyle oluyor. Sen şimdi imaj dosyası(win7) içindekileri D yerel diskinin ana dizinine boşalt ve daha sonra linkten ki programı indir. Programdan ikinci seçeneği seçip win7 dosyalarını boot edilebilir hale getireceksin. Ondan sonra bilgisayar açılışında ilgili seçeneği seçip formata başlayacaksın.

Not: illa d yerel diski olması gerekmiyor. Harici bir bölüm olması yeterlidir.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Düzenleyen desperado64 : 12-02-2016 at 10:09

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    109159

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi desperado64 Mesajı Göster
    Bazen win7'de öyle oluyor. Sen şimdi imaj dosyası(win7) içindekileri D yerel diskinin ana dizinine boşalt ve daha sonra linkten ki programı indir. Programdan ikinci seçeneği seçip win7 dosyalarını boot edilebilir hale getireceksin. Ondan sonra bilgisayar açılışında ilgili seçeneği seçip formata başlayacaksın.

Not: illa d yerel diski olması gerekmiyor. Harici bir bölüm olması yeterlidir.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    160gb Tek bir hdd var ve USB ile win7 kurmaya çalışıyorum.Bunu gözönünde bulundurarak anlatırmısın sana zahmet.
    Düzenleyen rainbowdivx : 12-02-2016 at 10:24

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2006
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    267550

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi rainbowdivx Mesajı Göster
    160gb Tek bir hdd var ve USB ile win7 kurmaya çalışıyorum.Bunu gözönünde bulundurarak anlatırmısın sana zahmet.
    3-5 yıl önce bunu pdf dosyası oluşturarak anlatmıştım. Sadece programların sürümleri farklıdır ama kullanımıları aynıdır. Yukarıdaki mesajda verdiğim yeni sürümdür ve daha kolaydır. Anlatım aşağıdaki linktedir.

Düzenleyen desperado64 : 12-02-2016 at 11:24 Sebep: anlatım bozuklukları ve hatalı yazım.

New Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    574595

Teşekkürler.

16. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları